PDA

Zobacz pełną wersję : Znikający olej



yautja
17-08-08, 19:39
Witam.
Przeszukałem forum ale na podobny problem raczej nie trafiłem. Chociaż być może coś pominąłem.
Sprawa wygląda tak, że sprawdziłem sobie w sobotę stan oleju (robię to średnio raz w tygodniu) i okazało się, że o ile poprzednio było oleju do połowy między min. i max. to teraz było do min. Troszkę się zdziwiłem ale ponieważ musiałem szybko jechać dolałem pół litra (Castrol Magnatec 10W40) i pojechałem ok 15 km po mieście. Dzisiaj sprawdzam rano a tu znowu olej na min. Dodam, że:
- silnik nigdy nie brał oleju
- pracuje równo - nic nie stuka
- w zbiorniczku wyrównawczym płunu chłodniczego jest tylko płyn (nie pomieszany z olejem)
- pod korkiem wlewu oleju nie ma osadu
- silnik suchy z każdej strony
- miska olejowa sucha od dołu
- z wydechu nie pluje olejem ani nie ma osadu
- na miejscu postoju nie ma plam z oleju
- podczas jazdy nawet na wysokich obrotach nie widać żadnej chmury za samochodem

Ktoś ma jakiś pomysł? Na razie dolałem znowu i zobaczę co będzie. W razie czego w poniedziałek spróbuję zaglądnąć do mechanika.

jero11
17-08-08, 20:01
skoro nie ma wycieków to olej nie wyparuje :D jaki przebieg ma ten silnik?

yautja
17-08-08, 20:19
190 000 km.

javor
17-08-08, 21:46
- podczas jazdy nawet na wysokich obrotach nie widać żadnej chmury za samochodem


podczas jazdy nie, pogazuj go troche na postoju, a najlepiej niech ktoś inny to zrobi a ty obserwuj wydech

yautja
18-08-08, 10:12
podczas jazdy nie, pogazuj go troche na postoju, a najlepiej niech ktoś inny to zrobi a ty obserwuj wydechZrobione. Nic niepokojącego z wydechu nie leci. Rano sprawdziłem poziom i był taki, jak wczoraj. Pojeżdżę jeszcze cały dzień to zobaczę, czy się poziom na wieczór zmieni.

skolopendra
18-08-08, 12:38
Ktoś ma jakiś pomysł? Na razie dolałem znowu i zobaczę co będzie. W razie czego w poniedziałek spróbuję zaglądnąć do mechanika.


skoro znika to go bierze i ma prawo
zawsze możesz jeszcze trochę dolać lecz na równej nawierzchni.i obserwować
nie dymi więc jeszcze nie jest tragicznie :)

stashek
18-08-08, 15:10
Ew moze przy filtrze oleju uciekać, albo z korka

BARTAS998
18-08-08, 16:35
Przy filtrze oleju kiedys mi uciekal olej, tez myslalem ze zaczela spalac, a plam jakos nie widzialem.

To byl filtr filtrona, moj ostatni tej firmy :)

oldee
18-08-08, 18:14
nie dymi więc jeszcze nie jest tragicznie :)

po 15 km wziął 0,5l. nie jest tragicznie?

siwas
18-08-08, 18:25
o *****y:)
a moze ześ go trzymal na odcince przez te 15 km? ;-)
jesli nie dymi i sadzac po ilosci jaka ubywa to szukaj wyciekow

yautja
20-08-08, 11:27
Od niedzieli zrobiłem około 800 km i nie widzę, żeby oleju ubyło (przynajmniej nie ilość, którą można by zaobserwować). Ciekawa sprawa. Możliwe, żeby "ubyło tylko raz" ?? Fakt, że wolno nie jeżdżę ale przeważnie jest to jazda do 3000, żadziej 4000 obr/min.
Puki co temat uznaję za nieaktualny. Gdyby się powtórzyło, będę męczył dalej ;)

civic lsi dubi
08-09-08, 03:05
słuchaj mi tez nie dymił i nie było wyciekow wymieniłem olej na mineralny przy 188tys i *** miałem wlac ceramizer ale za to wymieniłem za 450zł fakt tanio nie jest uszczelniacze zaworów i przestał brac lecz cos tam jeszcze bierze teraz pora na filtr a wiec popacz na te uszczeklniacze od zaworow,,,radze w miare mozlwosci bo kumpel zwlekał i pokrzywiło panewki *** wie dlaczego ale lepiej byc przezornym

yautja
08-09-08, 18:10
Od momentu "tajemniczego zniknięcia" oleju nie ubyło nawet o milimetr (a lubię pokręcić). Nie mam pojęcia co to mogło być...

-=MARIO=-
08-09-08, 18:57
jak go troche przypałujesz to wtedy sie okaze czy nie znika ;)

yautja
08-09-08, 21:38
Pałować nie mam po co. Czasami sobie sporadycznie zakręcę do 5-6 tyś. Ale generalnie większość czasu jeżdżę w okolicach 3-3,5 tyś.

siemens_15
10-09-08, 01:21
d13b2 nie powinno brać oleju przy przebiegu poniżej 200tys... w moim poprzednim d13b1 (IV gen) przy przebiegu 250tys nie brał ani kropli od wymiany do wymiany, a piłowałem go równo. Te silniki są bardzo mało wysilone i przez to najdłużej wytrzymują. Stawiałbym na wyciek :-)

djboss666
10-09-08, 16:08
Pałować nie mam po co. Czasami sobie sporadycznie zakręcę do 5-6 tyś. Ale generalnie większość czasu jeżdżę w okolicach 3-3,5 tyś.



To jest piłowanie ? No to fajnie masz. Pojezdzij sobie przez 100 km non stop do odcinki i najlepiej na 4 biegu do 170 km/h i to się nazywa lekkie piłowanie a nie jakieś 5-6 tyś nieraz.
d15b2 - lubi Sobie spalić olej powyżej 3.5 tyś obrotów, jak nie przekraczasz tej granicy obrotów to nie powinien palić nic, jak pali to pierscienie do wymiany.


Pozdro

faecd
10-09-08, 21:56
ziomki w d13b2 nie ma odcinki bo tam jest gaznik:]