PDA

Zobacz pełną wersję : przegrzewanie d16z6



marc-l
16-08-08, 14:20
Mam problem, ale opisze wszystko od poczatku. Moja EH3 miala nie dawno remont - uszczelka pod glowice oem, piercienie oem, zawory i uszczelaniacze podjeby, panewki podjeby, do tego drobne uszczelki typu pod miska, pod deklem zaworow, planowania i czyszczona glowica. I teraz tak docieralem szkola "spokojnie, bez vteca przez 3 tys" zostalo mi zaledwie 200 mil i juz zaczolem mu troche dawac na vtecu. Wszysko bylo ok do dzisaj. Pogoda deszczowa caly dzien kaluze na drogach. Kiedy jechalem silnik elegancko sie nagrzal jak zawsze. Po chwili zauwazylem ze mi z pod maski paruje, olajem to bo myslame ze na jakas kaluze wjechalem czy cos, na nastepnych swaitlach to samo, kiedy ruszylem zauwazylem ze ciagne za soba tunel bialego dymu. Zatrzymalem sie otwiaram maske i mi para leci jak nigdy. Wskaznik temp. dochdzil do max. Zlokalizowalem ze to leci z takiego weza co wychodzi od glowicy tuz pod aparatem zaplonowym i idzie do kabiny, waz ten byl rozciety ale wymneilim go i wszystko wydawalo by sie ok, przejechalem sie po osiedlu znowu sielnik sie nagrarzal to juz myslalem ze to bylo przycznya, ale nagle znowu wskazowka od temp. wzrosla oraz tak jak by sie ssanie zacielo - gdy byl na luzie obroty dochodzily do 2tys i spadalo do normy,wzrastaly i opodaly. Silnik dlugo nie chodzil na wysokiej temp. bo wiadomo ze swiezo po dotarciu to strach. Nie mam pojecia co to moze byc wiec prosze o pomoc, piszcie co to. Naprawde jestem w desperacji

piroman
16-08-08, 14:31
zacznij od rzeczy najprostszych czyli termostat, poziom płynu w chłodnicy itd. itp. poza tym było już z tysiac razy wiec poszukaj bo i tak pewnie ten temat zaraz poleci

marc-l
16-08-08, 14:37
termostat to raczej sie sprawdza jak sie silnik nie dogrzewa, a poaztym tez byl nowy wiec to raczej odpada. Dodam ze musialem dolac plynu jak mi sie zagrzal pierwsy raz bo w wyrownawczym mialem sucho. A tematow o przegrazwaniu fakt jest troche ale nie znalazlem tam moich objawow - zazwyczaj uszczelka do wymiany, wiec sory ale jak masz tak pisac to dziekuje, bo moderatorem to ty raczej nie jestes i prosze nie zaczynajmy dyskusji czy temat juz byl. Chyba nie o to chodzi tak??

piroman
16-08-08, 14:44
termostat to raczej sie sprawdza jak sie silnik nie dogrzewa
termostat może byc przyczyną zarówno niedogrzania silnika (cały czas otwarty) jak i jego przegrzewania jeśli nie otwiera się wraz ze wzrostem temperatury płynu chłodzącego.


a poaztym tez byl nowy wiec to raczej odpada
to że jest nowy nie oznacza że nie mógł ulec uszkodzeniu. Sam nie tak dawno przerabiałem ten temat bo też mi się silnik przegrzewał a wentylator się nie właczał. Termostat niby miałem nowy (miał może ze 2 miesiące), a okazało się w końcu, że to on był przyczyną. Po zakupieniu kolejnego termostatu problem zniknął

marc-l
16-08-08, 14:58
a czy zaznaconymi na focie wezami plynie plnyn chldniczy??, od czego one wogule sa?? domyslam sie ze doprowadzaja cieplo do kabiny, nie wiem. Zanzaczylem tez gdzie mialem to pekniecie. Jak by tam przemieszczal sie plyn to wyjasnialoby czemu mialem sucho w zbiorniczku

http://img220.imageshack.us/img220/1420/wazdy0.th.jpg (http://img220.imageshack.us/my.php?image=wazdy0.jpg)

piroman
16-08-08, 15:08
tymi wężami jeśli się nie mylę płynie płyn do nagrzewnicy, a płynu dolewałeś tylko do wyrównawczego czy zaglądałeś tez do chłodnicy?

marc-l
16-08-08, 15:10
o kurde z tego wsystie tylko do wyruwanwczego zalalem. To jak tymi wezami jest normalny obieg to mi caly plyn uciekl. Zaraz to sprawdze a jak to nie pomoze zbadm ten termostat

Siwyyy86
30-08-08, 03:28
i jak tam panie kolego? proponowalbym odpowietrzyc uklad. mianowicie odkrecic srube od odpowietrzanie (calkowicie) i wlewac powoli plyn do chlodnicy (nie do wyrownawczego) do momentu kiedy przestanie sie wydobywac plyn z pecherzykami powietrza z odpowietrznika. nastepnie dokrecic srube, zalac zbiorniczek wyrownawczy i przez pare dni obserwowac stan poziomu w zbiorniczku. a moze wlasnie sruba odpowietrzania sie poluzowala i dlatego paruje... popatrz i daj znac czy cos pomoglo.. pzdr

Lcfr
30-08-08, 21:23
sprawdz termostat
jak robiłes remont silnik nie stal "chwile" (kilka dni) bez płynu?
stary termostat po takim "osuszeniu" potrafi odmówic posłuszeństwa i
termostat może byc przyczyną zarówno niedogrzania silnika (cały czas otwarty) jak i jego przegrzewania jeśli nie otwiera się wraz ze wzrostem temperatury płynu chłodzącego.

dEboo
30-08-08, 23:06
no i nie zapomnij podczas dolewania wody do chłodnicy nagrzewnice ustawić na ciepło bo jak będzie na zimnym i potem nagle ustawisz na ciepłą to zapowietrzy ci się układ i także takie mogą być tego efekty (u mnie tak było skleroza nie boli :P)