PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z elektryka



marcinkoziel2
29-02-16, 07:52
Witam
Postanowiłem napisać w celu szybszej diagnozy danego problemu a mianowicie. gdy przekręcam kluczyk by odpalić auto rozrusznik nawet nie kręci, wszystkie kontrolki gasną i słychać tylko Cykanie jakiegoś przekaźnika w jednej częstotliwości dość szybkie.
Pompa paliwa działa, kremy sprawdzone.
Co więcej po gdy przekręce kluczyk o 1 to prąd jest tylko przy przy odpaleniu dzieją się takie rzeczy. Może ktoś miał coś takiego, i pomoże zdiagnozować usterkę.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

PlushaQ
29-02-16, 09:07
Szukaj problemu w akumulatorze na początek. Później rozrusznik. A później będziemy myśleć co dalej :)

wywialwawa
01-03-16, 01:00
Jak dla mnie akku siadło.

rafik54321
02-03-16, 13:44
U mnie była trefna minusowa klamra na akumulatorze :)

OnePunchMen
03-03-16, 20:08
U mnie działo się tak jak rozrusznik siadł, z tym że po przekręceniu w kluczyka w pozycję 2 - kontrolki przygasały ale po puszczeniu kluczyka wracały do normy.

mort
03-03-16, 20:09
U mnie dzieje się tak jak już akumulator jest padnięty. :)

RaDar93
14-03-16, 23:01
Podłączam się do tematu, u mnie jest podobnie, tylko, że po przekręceniu na zapłon - kontrolki się nie świecą, rozrusznik po spięciu przewodów nie kręci, pompa paliwa się nie załącza, słychać tykanie z bezpieczników spod maski i z wewnętrznej puszki też - chyba przekaźnik pompy, nie pomogło podmienianie aku, czyszczenie klem, czyszczenie styków na kostce w stacyjce :/ jakieś pomysły ?

kamil39
14-03-16, 23:03
Napiecia spoczynkowe akumow jakie? Bo wymiana na inny nie wiele mowi:p

RaDar93
14-03-16, 23:06
ale podmieniałem 2 inne od różnych aut i nic... podejrzewam stacyjkę, chętnie bym sprawdził jakoś 'na krótko' ale nie ma nic na necie...

Kurpiu
15-03-16, 12:48
Ja tak miałem niedawno, wszystko działało. Akumulator sprawny, kontrolki świecą, pompa zasysa i tylko odpalić nie chciał tylko było słychać charakterystyczne tykanie. Okazało się, że wiązka od rozrusznika się poluzowała XD

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

RaDar93
15-03-16, 20:45
poluzowała czyli? u mnie sprawdzałem i twardo siedzi na śrubach, zwarłem rozrusznik na włączonym zapłonie to nie kręci, ale jak wyciągnąłem go to na krótko już tak... nooo ale co mi z rozrusznika, jeśli po przekręceniu na zapłon nie mam kontrolek, nie słychać pompy paliwa, przekaźnik od niej tyknie, i tyka coś pod maską pod bezpiecznikami... raz odpali, pojeżdżę, chcę odpalić po raz drugi i dalej to samo, czasami też mam tak że już mam kontrolki na zapłonie, pompa się załącza i w momencie przekręcenia na rozruch cisza kontrolki gasną i dalej... ;/

rooter666
16-03-16, 09:41
zdecydowanie kostka stacyjki do sprawdzenia i pewnie wymiany bo jak już styki wytarte to lipa;]

RaDar93
16-03-16, 20:47
Dzis podmieniona kostka stacyjki i zadnej różnicy, dodatkowo podmienilem prawie wszystkie przekaźniki oprócz tego od pompy paliwa... Ręce opadają :/ pomocy

marcinkoziel2
16-03-16, 20:48
temat rozwiązany :)
dziwna sprawa bo wczesniejsza masa silnika działa bez zarzutu . założyłem kabel jak do siły i działa :p

RaDar93
16-03-16, 20:59
Masa silnika ta która mocowana jest do dekla zaworów ?

Ejjj myslalem ze to maloistotna masa ale odpalila za pierwszym zaraz sie przejade i i ciekawe czy bedzie ok :p

TommyH
16-03-16, 22:10
Masa jest bardzo istotna i musi być w jak najlepszym stanie i odpowiednio gruba ;)

sensej
21-03-16, 20:07
myślicie, że lepiej dać podwójna mase, czy jedną w chu* grubą ?

wiesko1261
21-03-16, 20:26
myślicie, że lepiej dać podwójna mase, czy jedną w chu* grubą ?

ja u siebie mam dodatkowo masę, klema - silnik :) miałem jazdy z odpalaniem jak rozgrzany (ciężko kręcił rozrusznik) zimny zero problemów , po dołożeniu jak ręko odjął