PDA

Zobacz pełną wersję : Stuki przy gwaltownym ruszaniu i ostrym hamowaniu



luckie
15-08-08, 12:59
Ech... znowu cos. Przy ostrym ruszaniu - szczegolnie po luku slychac b. glosne stuki z podwozia - brzmi to bardzo niepokojaco - jakby cos sie mialo zaraz urwac. To samo przy ostrym hamowaniu - rowniez szczegolnie przy wchodzeniu w zakret... Na wybojach nic, cisza.
Nie wiem czy ktos to mial...

Po wakacjach jade do serwisu jak nic...

lokcio
19-01-09, 22:00
dzisiaj pojechalem z podobnym stukaniem jak opisuje Luckie do aso Panowie nie robili zadnych problemow :) podejrzenie padlo na lazyska w mcpersonach ,te ktore odpowiadaja za skret amortyzatora ... gdy jezdze po dziurach to zadko wystepuje stuk ale gdy przspieszam i odciazony jest przod slychac jak sprezyna odbija z charakterystycznym stukiem ,lub tez gdy hamuje wiekszy nacisk na sprezyne zwlaszcza jadac po lekkim luku .
Napisz prosze Luckie co to bylo w Twoim przypadku
Pozdrawiam

luckie
19-01-09, 22:11
U mnie jeszcze nie wiem, pojawia sie to na tyle rzadko ze po prostu poczekam do pierwszego przegladu.
Z tego co wyczytalem na civinfo to moze to byc to:

http://www.civinfo.com/wiki/index.php?title=Front_end_knock/tap_when_brake/accelerate/turn

mroziu
19-01-09, 22:53
Mam dokładnie to samo. Tylko u mnie jak na razie zdarzyło się 3 razy. Wszystkie 3 przy skręcie w prawo przy przyśpieszaniu przy niewielkiej prędkości. Ponieważ mi się trochę rzeczy nazbierało wybieram się w najbliższym czasie do serwisu. No i skończyła się bezproblemowa eksploatacja :(

Kozo
20-01-09, 05:09
U mnie jeszcze nie wiem, pojawia sie to na tyle rzadko ze po prostu poczekam do pierwszego przegladu.
Z tego co wyczytalem na civinfo to moze to byc to:

http://www.civinfo.com/wiki/index.php?title=Front_end_knock/tap_when_brake/accelerate/turn

czy Wy czytacie to forum? to wlasnie jest to co znalazles na civicinfo - o tym pisze juz nie pierwszy raz i nie sa to lozyska mcpresonow bo mialem wymieniane cale macpersony i nie tylko i to nie jest to! jest to subframe czyli musisz powiedziec "kolyska" aby nasi serwisanci to zajarzyli i ciekaw jestem czy wam ją tak od reki wymienia ;) ale zanim doszli ze to kolyska to wymienili mi cale auto ;)

luckie
20-01-09, 10:05
Na civinfo napisali ze juz teraz Honda nie wymienia calej kolyski tylko ma jakius sposob na jej naprawe...

lokcio
20-01-09, 16:02
odglos dochodzi ewidentnie z gornej czesci :) wiec moze byc to ,w przyszlym tygodniu maja dostac te czesci i sie okaze czy nie kolyska Kozo ,a przyczyn podobnego stukania moze byc naprawde wiele :) zaczynam od lozysk ,kolesie a ASo powiedzieli ze auto ma jezeli 6 miesiecy,nie ma prawa nic pukac :) co mnie ucieszylo bo w rocznikach 6/7 padaly podobno odbijniki ja juz w 08 mam jakies szersze i to jest juz wyeliminowane i wymienia co trzeba by nie pukało
pozdrawiam

Kozo
20-01-09, 17:19
Na civinfo napisali ze juz teraz Honda nie wymienia calej kolyski tylko ma jakius sposob na jej naprawe...

jaaaaasne....chyba w UK bo u nas odkrecenie i przykrecenie jej na nowo :)

mroziu
20-01-09, 18:33
Dzisiaj byłem w serwisie ze swoim pukaniem i niestety nic nie zdiagnozowano. Mechanik się przejechał, potem drugi, wzięli na podnośnik, sprawdzili sztywność wszystkich elementów i wszystko wg nich jest w prządku. Na razie się nie upieram bo sam tego efektu powtórzyć nie umiem, więc nie oczekuję cudów. Jak się uda powtórzyć to mam przyjechać i będą sprawdzać

Kozo
20-01-09, 18:54
Dzisiaj byłem w serwisie ze swoim pukaniem i niestety nic nie zdiagnozowano. Mechanik się przejechał, potem drugi, wzięli na podnośnik, sprawdzili sztywność wszystkich elementów i wszystko wg nich jest w prządku. Na razie się nie upieram bo sam tego efektu powtórzyć nie umiem, więc nie oczekuję cudów. Jak się uda powtórzyć to mam przyjechać i będą sprawdzać

najedz na "spiacego policjanta" tak powoli i uslyszszy puk :)

lokcio
20-01-09, 20:27
u mnie tez wszystkie polaczenia sprawdzali i stwierdzili ze ze strony technicznej wszystko jest ok a jednak chca mi to naprawic :) wszystko zalezy od checi serwisu ,poki co jestem zadowolony z ASO SATORI poznań

mroziu
20-01-09, 20:28
najedz na "spiacego policjanta" tak powoli i uslyszszy puk :)
Ale właśnie ja sam nie mogę tego powtórzyć :) I u mnie to nie było ciche puk, tylko że tak się wyrażę zdrowe "****ięcie". Aż za pierwszym razem wysiadłem z samochodu i sprawdzałem czy nic mi nie odpadło. W skrócie jeżdżę dalej i czekam na rozwój wypadków. A co do "śpiących" to mam inne puk, ale dochodzące zdecydowanie z tyłu i to chyba raczej kanapa. Ale to już przy przeglądzie zgłoszę. A mnie martwiło właśnie to z przodu.

lokcio
20-01-09, 20:31
mroziu moze tak jak u mnie przemieszcza sie sprezyna w gniezdzie :)

mroziu
20-01-09, 20:44
mroziu moze tak jak u mnie przemieszcza sie sprezyna w gniezdzie :)
Doradca serwisowy mówił że z mojego opisu właśnie na sprężynę by postawił. Ale na razie ponieważ nie widzą nieprawidłowości to obserwować.

kulman
05-09-16, 19:15
Wiem ,że temat stary ale napotkałem taki temat na internetach więc wklejam, może sie komuś przyda.

http://www.civinfo.com/wiki/index.php?title=Front_end_knock/tap_when_brake/accelerate/turn

MikeFoto
07-09-16, 10:13
Wiem ,że temat stary ale napotkałem taki temat na internetach więc wklejam, może sie komuś przyda.

http://www.civinfo.com/wiki/index.php?title=Front_end_knock/tap_when_brake/accelerate/turn
Zobacz 3ci post w tym temacie ;)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka