PDA

Zobacz pełną wersję : Sedan - domykanie szyb



mopsik75
23-02-16, 12:11
Szanowni Forumowicze,

mam pytanie do posiadaczy sedana. Czy u Was tez wystepuje taki efekt w momencie kiedy szyba dochodzi do konca. Filmiki z linku ponizej

https://app.box.com/s/qotzkt08npp8wpvbpwo6tahdsyyf6acm

U mnie w momencie kiedy szyba od strony kierowcy dochodzi do gornej uszczelki nie trafia - za przeproszeniem - w rowek tylko w uszczelke od wewnatrz. Jest naprowadzana do rowka co powoduje wygiecie boczkow od srodka i blachy od zewnatrrz widoczne na filmikach. ASO rozebralo boczek i stwioerdzili ze wszystko jest zmontowane zgodnie z procedurami. Spraawdzili swoje sedany - a nwet sedana klienta - i w kazdym jest podobny problem w mniejszym lub wiekszym stopniu i u pasazera albo kierowcy.

ASO napisalo do Hoindy Polska co z tym zrobic i odpowiedz jest ze tio nie lement bezpieczenstwa itp itd i jest ok. Tematu nie zostawie bo dla mnie to masakra.

Prosze o sprawdzenie posiadaczy sedanow czy faktycznie tak jest i porady co z tym zrobic.

Pozdrawiam

Mopsik

mopsik75
26-02-16, 09:54
Kolezanki i koledzy,
Posiadacze sedanow.

Pomozcie

Wyslalem reklamacje do Honda Polska i czekam na odpowiedz. Spodziewam sie tekstu w stylu Ten Typ Tak Ma.
Aby udowodnic ze nie ma potrzebuje Waszej pomocy. Jesli to mozliwe nagrajcie wideo jak u Was dziala zamykanie szyb.

Oczywiscie prosze o info albo link zeby to wideo sobie pobrac. Zadnych cech identyfikacyjnych nie trzeba :)
Sam podjade do dilerow w poblizu i nagram takie filmiki.

Jesli ktokolwiek ma blisko do dilera i moze mi tez pomoc - bardzo dziekuje z gory


Jesli jest to tylko u mnie - bede mial podstawy do dalszych dzialan.
Jesli to "typowe" to moze razem wywalczymy akcje serwisowa.

z gory dziekuje za okazana pomoc

Pozdrawiam
Mopsik

Grzegorz K
26-02-16, 21:59
Kolego Mopsik nie jesteś czasem jedynym posiadaczem sedana na tym forum ?

mopsik75
28-02-16, 11:23
Na to wygląda. Nie ma to jak kupić rodzynka 😀

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

j@zon
12-03-16, 01:51
Witaj , kupiłem niedawno również sedana IX gen. i mam właśnie tak , że jak domykam szybę to wypycha mi "boczki" w drzwiach - tak że wychodzi na to że "ten typ tak ma" - moja Hanka jest produkcyjnie z września 2012 , kupowałem "okazyjnie" u esesmanów . Jako , że jest jeszcze na gwarancji fabrycznej do końca kwietnia to po przeglądzie w ASO w Polsce wyszło , że wymienią mi akumulator( bo końcówa) i wentylator z nawiewu ( bo głośno chodzi) . pozdrawiam

k1siel
13-03-16, 16:34
Cześć,

mam tak samo. Nie sprawdzałem nigdy od pasażera ponieważ zawsze jeżdżę za kierownicą :). Sprawdzę jeszcze od pasażera i dam znać.

Daj znać jak dostaniesz jakąś odpowiedź.

Pozdrawiam Tomek

mopsik75
16-03-16, 13:23
Witam,

Dziekuje wszystkim za udzielone odpowiedzi.
przepraszam ze tak pozno sie odzywam ale mniw laczylem powiadamiania o nowych odpowiedziach.

Sprawa na chwile obecna wyglada tak

Dostalem olewajaca odpowiedz z Hondy - ze to standard itp itd tak ma byc TTTM i inne glupoty

Wkurzylo mnie to - a ze temat u mnie dotyczy tylko drzwi kierowcy - nagralem filmiki pokazujace problem na jednych drzwiach i jego brak na drugich.
Napisalem znowu z prosba o wyjasnienie dlaczego skoro jest to normalne to wystepuje tylko na jednych drzwiach i zeby podali jakikolwiek swoj lub inej marki samochod gdzieto "normalne" dzialanie wystepuje.

I tyle - poki co czekam na odpowiedz.

Pozdrawiam

Mopsik

k1siel
04-04-16, 14:31
Sprawdziłem u siebie i występuje ten objaw we wszystkich drzwiach czy to w tylnych czy w przednich.

mopsik75
06-04-16, 09:23
Kolejny update

znow dostalem odpowiedz olewajaca a co gorzej nie odpowiedzieli na moje pytania - wiec....

uparcie napisalem jeszcze raz tym razem proszac o odpowiedzi na zadane pytania - zadalem je jeszcze raz wyraznie w punktach.
I dalej czekam na odpowiedz. Jednoczesnie pan z infolinii Hondy podal mi maila do Honda Europe i w zaleznosci co i jak dostane napisze juz do nich.
Chyba tez UOKiK i pewnie do TV ale to ostatecznosc.

Walka trwa :)

Pozdrawiam

Tomek

piter7766
06-04-16, 11:52
Z Hondą nie wygrasz,dla nich się liczy tylko to żeby auto jechało i Cię nie zabiło :) .A to że coś tam skrzypi,nie domyka się ,rdzewieje itp. to ich nie obchodzi...

andkas
06-04-16, 21:28
Jednoczesnie pan z infolinii Hondy podal mi maila do Honda Europe i w zaleznosci co i jak dostane napisze juz do nich.
Chyba tez UOKiK i pewnie do TV ale to ostatecznosc.
Walka trwa :)

Pozdrawiam
Tomek

Nie myśl, że jak napiszesz do GB to, udzielą Ci odpowiedzi. Właściwym przedstawicielstwem Hondy Europe dla Polski jest Warszawa. Angole nawet nie rozpakują przesyłki i odeślą ją do Warszawy. I znowu dostaniesz odpowiedź od tego samego pana, który nie tylko nic Ci nie pomorze, ale jeszcze będzie Cię przekonywał, że usterka w żaden sposób nie wpływa na sprawność techniczną i bezpieczeństwo eksploatacji.

mopsik75
06-04-16, 21:51
To napiszę do Japonii, gdziekolwiek. Wrzuce na Youtube, Facebook itp. To i tak lepiej niż uznać TTTM i siedzieć cicho. Zobaczymy.

Pozdrawiam

Mopsik

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

filipfm
07-04-16, 10:04
Generalnie maja nas w d... I to nie tylko Honda. Koledze z innego forum (chociaz i tu byl i przezywal traume ze swoim UFO, bo mial wszystkie wady jakie mozna sobie wymyslic) paruja przednie reflektory z Nissanie. I co? Tak ma byc, w niczym nie przeszkadza wg Nissan Polska.

daromc
01-05-16, 22:50
To napiszę do Japonii, gdziekolwiek. Wrzuce na Youtube, Facebook itp. To i tak lepiej niż uznać TTTM i siedzieć cicho. Zobaczymy.

Nie bardzo Cię rozumiem... ludzie Ci piszą i potwierdzają, że te samochody tak mają.(z resztą nie tylko ten model)

Nie wiem czego oczekujesz od serwisu, że dla Ciebie poprawią fabrykę?
Mogą Ci pokazać że w nowym jest tak samo.
To tak jakbyś miał pretensje, że nie pasuje Ci kształt fotela i chcesz by go tylko dla Ciebie zmienili.

Albo przywykniesz, albo zmień samochód....

We wszystkich Hondach, które miałem było tak samo.

Z całym szacunkiem, żeby ludzie mieli tylko takie problemy z samochodami.................

Grzegorz K
02-05-16, 22:43
Te Tomek czy Mopsik o co i z kim ty walczysz ??? Będą cię olewać bo to o co ty walczysz to nie jest żadna wada, tak ma większość aut na rynku. moje auto tak ma i poprzednie tak miało,ale żeby mi to aż tak bardzo przeszkadzało jak tobie to poważnie bym się zastanawiał czy z moją psychą jest wszystko w porządku ;)
No chyba że chcesz teraz walczyć o jakieś odszkodowanie ;)

mopsik75
04-05-16, 11:11
Drodzy Panowie daromc i i Grzegorz K,

To naprawde Wasza sprawa ze uwazacie ze Wasze auta sa w porzadku bo tapicerka i blacharka sie odgina.
U mnie to juz czwarta Honda (przedtem Civic V, potem Civic przed UFO i Accord z 2004) i w ZADNYM tak nie mialem - wiec uwazam ze to nie jest normalne. Chyba ze tak jest od UFO to faktycznie dla posiadaczy tylko tych aut jest to normalne.
Poza tym skoro to takie normalne dlaczego drzwi i szyba od strony pasazera pracuja poprawnie?

Nie wiem czy z moja psycha wszystko w porzadku ale nie uwazam ze wiekszosc aut na rynku tak ma. Szczerze z tylu aut co mialem (Fordy , Toyoty, Hondy i Mitsubishi) tylko to jedno tak ma. No ale moze i nie mam racji

Ogolnie faktycznie temat odpuszczam ale nadal uwazam ze cos jest nie halo.

Pozdrawiam

Tomek czy Mopsik

daromc
04-05-16, 13:17
U mnie to juz czwarta Honda (przedtem Civic V, potem Civic przed UFO i Accord z 2004) i w ZADNYM tak nie mialem
albo nie zwróciłem na to uwagi.

Poza tym skoro to takie normalne dlaczego drzwi i szyba od strony pasażera pracują poprawnie?

bo np. nie masz automatycznego domykania szyby?

Dziś z ciekawości sprawdzałem, ten efekt jest spowodowany krzywizną szyby.... dół Ci odpycha, a górą dociska ramkę do uszczelki drzwi - tak się zastanawiam: czy nie jest to zamierzone działanie producenta.


Ogolnie faktycznie temat odpuszczam ale nadal uwazam ze cos jest nie halo.
Nie uda się zareklamować czegoś, co jest cechą standardową, występującą w każdym egzemplarzu oraz nie wpływa na bezpieczeństw i komfort podrózowania.

mopsik75
04-05-16, 13:38
Daromc,

ad 1. Raczej zwrocilbym na to uwage
ad 2. jesli mowiac automatyczne domykanie szyby masz na mysli to ze nie trzeba trzymac przycisku to faktycznie mozesz miec racje. Co do tego dopychania krawedzi szyby TO JEST zamierzone dzialanie producenta. przynajmniej zo do gornej czesci. Mnie najbardziej wkurza to ze blacha sie tak wygina i nie wiem dlaczego od strony kierowcy zwlaszcza ze z moich informacji wynika ze u innych wystepuje to albo w obu drzwiach albo w jednych (rowniez na orach zagranicznych). Z tego co mi wiadomo w HB i tourerach system podnoszenia szyby w drzwich posiada dodatkowe elementy. Tak przynajmniej powiedzieli mi mechanicy z ASO - tak jakby w sedanach bylo cuś :) mniej.
ad 3. Moze i masz racje ale niesmak pozostal - ja uwielbiem Hondy i akurat tego sie nie spodziewalem.

Pozdrawiam

Mopsik

Grzegorz K
04-05-16, 15:54
Sedany są produkowane w Turcji a jak wiadomo Turki jeszcze się nie nauczyły składać aut.... Ta szyba to pewnie jakiś początek przygody ;)

Wyluzuj Mopsik.Nie baw się szybami włącz klimę lato idzie ,i ciesz się jazdą :)