PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z rozruchem



kiko13
22-02-16, 20:03
Przeczytałem wiele w tym temacie i trafiłem na jeden identyczny problem. Niestety, nic nie było napisane jako rozwiązanie tego problemu.
Ów problem to jakby zadławienie przy rozruchu zimnego silnika. Trochę zakręci normalnie a po chwili dławi się jakby brakowało dawki paliwa. Gdy zdążę dodać gazu wszystko przebiega prawidłowo.
Świece wymienione pół roku temu, filtr paliwa wczoraj. Przepustnica czysta.Silnik D16Y8. Dziękuję za ewentualną pomoc

sensej
23-02-16, 10:20
pompa paliwa? przekaźnik pompy? dolej też kilka litrów....nie masz czasem rezerwy?

kiko13
23-02-16, 23:06
Pudło:-)
Przecież za moment wszystko gra, chodzi tylko o samo pierwsze odpalenie na zimnym. Bak full, znam efekt z niskim poziomem paliwa. Wtedy nie można odpalić a tutaj...
Dzięki

pablo__89
23-02-16, 23:43
Próbowałeś przed kręceniem dwa trzy razy włączając zapłon pod pompować paliwo ?

kiko13
24-02-16, 19:31
Nie próbowałem... czasem zdarzyło mi się sporadycznie tak to zrobić gdy nie mógł zapalić z rezerwy.
Tutaj problem trwa naprawdę przez moment. Zapala Od razu i zadławia się. Ratunkiem jest dodanie tylko raz gazu i wszystko działa normalnie. Nie mam absolutnie problemów z odpaleniem ale przecież nie tak powinno to działać!