PDA

Zobacz pełną wersję : Pierwsza Honda



damianx14
19-02-16, 10:34
Witam !
Poszukuje mojego pierwszego autka i wybrałem Hondne Civic VI generacji.
Jestem trochę zielony w tych sprawach więc proszę Was o pomoc w doradzeniu jaki silniczek wybrać 75 konny czy 90 ?
Mam na oku fajnego civica właśnie z silnikiem 75 konnym, warto ? Czytałem, że jest łatwo ponieść moc do 90.
Duża jest różnica w spalaniu i osiągach tych 2 silniczków ?
PROSZĘ WAS O POMOC :)

kolc
19-02-16, 11:06
To jest ten sam silnik, który różni się zwężką w przepustnicy. Po wywaleniu tej zwężki i resecie kompa z wersji 75KM masz dokładnie to samo co kupując 1.4 90KM. ;)

damianx14
19-02-16, 11:25
Oki, dzięki wielkie za odp :D

amil112
19-02-16, 12:20
Upatruj 1.4 75 KM, bo to może stanowić kartę przetargową w zbijaniu ceny :P "Panie, takie słabe auto, to upuść pan ze 2 stówki jeszcze" :D

Chyba, że poszukasz np. 1.5 VTEC-E 90 lub 114KM, chodź to tylko i aż econo to też warto, a różnica w kosztach zakupu kolosalna nie będzie, w cenie oc też nie :D

Labed2007
19-02-16, 15:48
Mam na oku fajnego civica właśnie z silnikiem 75 konnym, warto ? Czytałem, że jest łatwo ponieść moc do 90.
Duża jest różnica w spalaniu i osiągach tych 2 silniczków ?

Spalanie takie same, wiadomo że jak będziesz miał 90km to częściej będziesz żyłował auto.Na 75km z tą zwężką powyżej 5000rpm silnik już bardzo słabo się wkręca.
V-max(wg. licznika) z zwężką na 75KM ok. 170km/h, 90KM ok. 185km/h. Mega poprawa przyspieszenia powyżej 5000rpm (logiczne bo Civic ma wysokoobrotowy silnik a moc zwiększona o 20%!). Do 3000rpm jedzie tak samo z zwężką i bez. Dokładasz do tego kolektor 4-2-1 i sportowy dolot (koszt obu części ok. 400zł) a Honda ma wtedy ok. 100-105KM i jedzie spokojnie 195km/h.

Ja wywalałem zwężkę kiedy kupiłem Civica 6 lat temu.Byłem wtedy absolutnym laikiem jeśli chodzi o motoryzację. Zajęło mi to coś koło godziny łącznie z pojechaniem po klucz rowerem do pobliskiego sklepu, bo jedna śruba od przepustnicy nie chciała puścić :). Swoją drogą kupiłem wtedy pierwszą grzechotkę 1/2" i nasadkę 12mm :D Od tego się zaczęło, kiedyś rower naprawiałem badziewnymi kluczami. Po doznaniu ile dają porządne narzędzia polubiłem majsterkowanie przy aucie.



Chyba, że poszukasz np. 1.5 VTEC-E 90 lub 114KM, chodź to tylko i aż econo to też warto, a różnica w kosztach zakupu kolosalna nie będzie, w cenie oc też nie :D

Te silniki z reguły mają o wiele większe przebiegi bo b. mało palą na trasie. Dołożyć musisz 1000-2000zł do 1.5 w zależności od rocznika.
Jak znajdziesz 1.5 w dobrej cenie to bierz bez zastanowienia.
Polecam kupić przedlifta bo mają o wiele lepszą blacharkę! W tych autach rdzewieją nie tylko nadkola a jak było coś kiedyś bite to rdza murowana w tym miejscu.

damianx14
20-02-16, 10:42
Na oku mam taką Hondzinkę : http://otomoto.pl/oferta/honda-civic-1-4-wspomaganie-zimowki-polski-salon-1wl-super-stan-ID6yfxer.html#65682fb609
Co myślicie ?

blochu88
20-02-16, 10:49
Przejechać by się było warto,zobaczyć jak się sprawuje zawieszenie czy nie ma luzów,skrzypienia itd.Widać auto zadbane wizualnie ale stan faktyczny np motoru może byc inny :) Przemawia za kupnem też,że to był jeden właściciel tylko ale trzeba też zobaczyć kim był ten właściciel

damianx14
20-02-16, 10:54
Przejadę się i zobaczę jak to wygląda bo mam akurat blisko i jak będzie dobrze to biorę ! :D
Dzięki wszystkim za pomoc !

damianx14
20-02-16, 13:29
Mam jeszcze 1 pytanko ;)
Czy jak honda jest z Salonu Polska to tez jest mozliwosc wywalenia tej zwezki w przepustnicy ?

Labed2007
20-02-16, 13:47
Mam jeszcze 1 pytanko ;)
Czy jak honda jest z Salonu Polska to tez jest mozliwosc wywalenia tej zwezki w przepustnicy ?

Jasne ,a dlaczego nie :P

pafels
20-02-16, 15:08
zwężkę wymienisz sobie sam bo to żadna robota :D, tak jak ktoś wczęsniej napisał szukaj 1.5 econo różnica w zakupie nie będzie duża, a będziesz miał sporo lepszą elastycznosć, wiecej Nm co jest bardzo ważne bo w 1.4 w trasie tego brakuje, a 1.5 będzie spalało mniej niż 1.4, jednak najważniejszy jest ogólny stan auta, czy ma jeszcze progi, nadkola, przewody hamulcowe....

Labed2007
20-02-16, 18:40
zwężkę wymienisz sobie sam bo to żadna robota :D, tak jak ktoś wczęsniej napisał szukaj 1.5 econo różnica w zakupie nie będzie duża, a będziesz miał sporo lepszą elastycznosć, wiecej Nm co jest bardzo ważne bo w 1.4 w trasie tego brakuje, a 1.5 będzie spalało mniej niż 1.4, jednak najważniejszy jest ogólny stan auta, czy ma jeszcze progi, nadkola, przewody hamulcowe....

Przewody hamulcowe to najmniejszy problem(zrobisz w prawie każdym warsztacie za kilkaset zł) a przez tyle lat mają prawo zgnić :).
Natomiast progi i nadkola to już większy problem i kasa - majster da ciała przy wstawianiu reperaturek czy malowaniu i będzie kicha. W sumie wymieniłeś od najdroższej rzeczy do najtańszej :) Stan podłogi również jest b. ważny - warto opukać wszystko od spodu młotkiem i śrubokrętem przed zakupem. Ktoś może położyć świeżą konserwację i wizualnie będzie igła a palcem mocniej naciśniesz i dziurę zrobisz :D

Podsumowując - weryfikujesz kompleksowo stan blacharki, czy nie ma większej korozji, szpachli na dachu,spawanej ćwiartki, słupków.
Następnie czy silnik nie dymi i nie ma wycieków.
Warto też sprawdzić jednostkę pod kątem uszkodzenia uszczelki pod głowicą(typowe objawy do znalezienia w sieci) a koszt dobrej naprawy to 1000zł - koniecznie musi być uszczelka OEM i planowanie(300zł), do tego wypada wymienić uszczelki pokrywy, rozrząd z pompą wody(300-400zł) i robocizna.
Takie rzeczy jak przetarte fotele, czy pęknięty jakiś plastik to drobiazgi - kupisz za grosze. Jak samochód wystawiony za dobrą cenę i resztę wymienioną powyżej w ładnym stanie nie masz się co zastanawiać.

bialy56
23-02-16, 12:21
Szukaj przede wszystkim zdrowej budy, wtedy możesz sobie wsadzić silnik, jaki tylko chcesz ;)