PDA

Zobacz pełną wersję : d15b2 szarpie



dudi307
13-08-08, 20:29
Witam


Kupilem ostatnio eg4 (d15b2) i mam dosc pospolity problem, na ktory nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Szukalem na forum i znalazlem duzo informacji, ale wychodzi na to, ze musze pol silnika wymienic...

Mam problem z szarpaniem na niskich obrotach tak do 2 tys. najbardziej czuc to na biegu 2,3 z jedynki tez gdy rusze i gwaltownie dodam gazu. Obroty jalowe skacza na zimnym silniku do 1500 prawie, ale to normalne, natomiast na cieplym oscyluja w granicach 900, co tez nie jest dziwne, dlatego trwierdze, ze mozemy wykluczyc silniczek krokowy. Kolejnym problemem jest to, ze jak wcisne hamulec gdy stoje w miejscu obroty rosna i zaczyna byc czuc benzyne w aucie.

Jutro chce wymienic kable WN, filtr paliwa i swiece, ale chcialbym zasiegnac Waszej opinii na ten temat.

drypaul
14-08-08, 14:06
U mnie szarpanie ustało po wymianie kabli WN, które były mocno sfatygowane.

Siny26
14-08-08, 14:25
U mnie szarpanie ustało przy wymianie rozrządu i ustawieniu zapłonu.A po wymianie filtra paliwa który był bardzo zabity, hondzia się odmuliła ;P

dudi307
16-08-08, 07:58
Dziekuje za odpowiedzi. W poniedzialek jade na wymiane rozrzadu bo w pierwszej kolejnosci obstawialem problemy z zaplonem. Sprawdzalem wczoraj w nocy, ale nie ma przebic na przewodach WN, jednak gdy nie pomoze ustawienie zaplonu kable pojda na drugi ogien.

Pinky
19-10-08, 00:15
Witam pytanko do dudi307 co pomogło na to szarpanie?? tzn na 2 biegu przy 2 tys obr/min ewidentnie szarpie ale tylko jak jadę ze stałymi obrotami ;/ druga sprawa to taka że moja honda to 1.4iS 16V 1997 anglik hatchback może mi ktoś powiedzieć jakie ona ma oznaczenie bo nie łapie się w tych d14... dzięki

dudi307
20-10-08, 18:17
Owszem naprawilem. To byl czujnik polozenia przepustnicy, wymienilem cala + reset kompa i dziala pieknie.


Oznaczenie MB ale ile to juz nie wiem.

Pinky
06-11-08, 15:43
ok dzięki spróbuje u siebie i dam znać czy pomogło

[H] Dylu [H]
07-11-08, 06:57
to ja się podepnę z ciut odmiennym pytaniem...

czy po demontażu i oczyszczeniu silnika krokowego potrzebny jest reset ECU ?? czy robimy dla świętego spokoju ??

dudi307
07-11-08, 12:23
Potrzebny.

[H] Dylu [H]
07-11-08, 12:36
Potrzebny.

bo ??

dudi307
07-11-08, 17:04
Komputer od nowa "uczy sie" ustawien, tak przynajmniej bylo napisane w poscie z dzialu "techniczne" i u siebie przekonalem sie ze to jest niezbedne, gdyz po przelozeniu calej przepustnicy nic sie nie zmienilo bez resetu.

qbagzu
09-11-08, 21:44
uczy suczy różne poglądy6 są

manik
17-11-08, 18:01
Chciałbym się podpiąc pod temat. Mam problem z szarpaniem ale tylko gdy ostro przyspieszam i tylko na wysokich obrotach, objawia się to tak, że gdy np przyspieszam na 3 biegu mam ponad 4tys obrotów następuje szarpnięcie, zapala sie check engine i auto juz nie chce przyspieszac, dam wyższy bieg jedzie, ale już nie tak jak powinno. Zaznacze, że wymieniałem łożysko w aparacie zapłonowym jest nowa kopułka i palec, dzieje się tak od wymiany tego łożyska. Czy jest może źle ustawiony aparat? no i czasami sie zdarzy tak, że osiągne 6 tys obrotów i będzie wszystko ok, ale to rzadkość.

Pinky
02-12-08, 15:49
a pompka paliwowa jest ok??

Skoti
02-12-08, 16:22
zrób samodiagnostykę. Jeśli wywali Ci check to coś jest nie tak

manik
03-12-08, 17:58
samodiagnostyka to jest podpięcie pod komputer? o to chodzi? ostatnio gdy jechałem wrzuciłem na luz i pedał w podłogę i tylko do 4 tys się kręcił, tak jakby przy 4 tys odcinał zapłon.
aha dodam że wcześniej jeszcze usunąłem tłumik środkowy, może to jest przyczyną?

drypaul
03-12-08, 22:32
Podepnę się, żeby nie zakładać nowego.
U mnie nie szarpie, ale drży buda. Obroty normalnie - około 1500 na zimnym, około 800-900 po rozgrzaniu. Mimo to czuć, że samochodem troszkę telepie mimo że obroty nie falują. No i telepie jak już się rozgrzeje i obroty zejdą do normalnego poziomu.
Krokowy i przepustnica czyszczone, nowe kable i świece, kilkumiesięczny tłumik środkowy i końcowy, poduszki silnika całe, a jedna niedawno wymieniana, zapłon i zawory ustawione, koło pasowe wymienione. I normalnie nie wiem co może być przyczyną :mad:

dEboo
03-12-08, 23:22
sprawdź kompresję na cylindrach(na rozgrzanym silniku) wody ci nie je ?? kolega tak miał u siebie rano paliła nie na wszystkie gary musiała pochodzić ze 30sec żeby nabrać w miarę równych obrotów no i nie równa praca silnika niby obroty równe ale budą trochę telepało jakby coś przerywało. Przyczyną była wydmuchana uszczelka pod głowicą auto gubiło kompresję przez to takie dziwne zachowania. No ale definitywnie zjadało mu wodę i układ chłodzenia cały czas sie zapowietrzał. Spr. kompresję jak masz okazję. na pewno nie zaszkodzi.

zapomniałem o najważniejszym spr. filtry czy nie są zabite powietrza lub paliwa. U mnie filtr paliwa to był jeden wielki szlam jak przychyliłem po wykręceniu to wylała się jakaś szara masa a nie benzyna :P ktoś dawno nie zmieniał może u ciebie też.

drypaul
04-12-08, 08:36
Filtr powietrza niedawno zmieniałem i nie pomogło. Do paliwowego fakt - nie zaglądałem od kupna, czyli 13 miesięcy. Płynu mi nie bierze. Kompresji nie sprawdzałem...