PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny dźwięk przy odpuszczaniu gazu



Proxite
09-02-16, 15:11
Witam, ostatnie 2 tygodnie swoją Hondzią postanowiłem jechać trochę bardziej "eko" żeby wyciągnąć trochę mniejsze spalanie, jeździłem tak koło 80-90 km/h no ale tankowanie było no i wróciłem do jazdy szybszej i zauważyłem, że tak od prędkości około 100 km/h w górę kiedy puszczam gaz dochodzi dziwny dźwięk od strony komory silnika ale nie jestem pewny skąd i da się wyczuć lekkie wibracje, wystarczy nawet lekko dodać gazu aby dźwięk minął, to się dzieje tylko przy w pełni puszczonym gazie, przy wyższych prędkościach, ale również jak gwałtownie skręca się w prawo (np. przy jakimś zjeździe z ekspresówki), przy skręcie w lewo to nie występuje. Ktoś ma pomysł co może być problemem? Albo czy może być to poduszka silnika? Civic V coupe, silnik D15B7. Podeślę filmik, dźwięk jest trochę cicho ale ewidentnie da się usłyszeć ten dziwny dźwięk.


https://www.youtube.com/watch?v=l_YIzaAK0g8

ActionKamen
11-02-16, 00:30
Poduszka silnika raczej takich dźwięków nie wydaje. Jeżeli to rzeczywiście występuje przy skręcaniu w jedną stronę a w drugą już nie, to trzeba przejrzeć układ kierowniczy.

Ja bym osobiście obstawiał coś bardziej banalnego jak luźna pokrywa od katalizatora albo jakiś inny syf który się poluzował i akurat wpada w wibrację jak puszczasz gaz.

Proxite
12-02-16, 11:37
No właśnie ten dźwięk ma różne kaprysy, wczoraj np. nie było go wcale mimo warunków, które podałem w poście wyżej, innym razem znowu, z 2 dni temu padał mocny deszcz i z kolei dźwięk występował jeszcze częściej niż w warunkach jakie wcześniej podałem, bo np. w mieście przy małej prędkości, także różnie się tutaj dzieje. Tak się składa, że mam kontakt z poprzednim właścicielem i pewnego razu był na badaniu w Hondzie i mu wykryli że coś jest z łożyskiem któregoś wałka skrzyni biegów, tylko czy to wydaje taki dźwięk?

ActionKamen
13-02-16, 13:00
Kiedyś miałem taki przypadek w Hondzie tylko że skuterze XD Łożysko wałka korbowego mi padało i był taki dziwny dźwięk przy konkretnych obrotach.

nitro2112
15-02-16, 01:55
A mi ten dźwięk wygląda jakby ewidentnie coś się działo z zapłonem (bynajmniej słyszę dźwięk tak jakby przerywał silnik). Jeszcze jak piszesz, że w deszczu te objawy nasiliły się, to pierwsze co to bym celował w zapłon (kopułka - czy nie są zaśniedziałe styki i czy nie ma tam wilgoci, przewody - czy nie mają przebić). Pozdro!

Proxite
17-02-16, 15:54
Jeśli chodzi o silnik to chodzi równiutko jak z fabryki i żadnego przerywania nie doświadczyłem :D. To jest raczej coś innego i być może już wiem co, ale sprawdzić to i owo z zapłonem nie zaszkodzi, aczkolwiek.... otóż gdy kupowałem tą Hanię to cierpiała na przypadłość zwisającej rury wydechowej gdzieś w środkowym odcinku, kilka dni temu byłem z nią w warsztacie podwiesić tą rurę, koleś podwiesił, coś przespawał i.... dźwięk ustał :) Teraz tylko nie jestem pewny czy to ta rura przenosiła takie wibracje i dźwięki czy to po prostu zbieg okoliczności że to ustało. W każdym razie jutro będę jechał trochę dalej, bo od czasu naprawy mało jeździłem i tylko po mieście, więc jutro ją trochę bardziej przegonię i zobaczę czy to się pojawi czy nie i dam znać.

EDIT:// No i nagle dźwięk zniknął totalnie, to chyba jednak mogła być ta rura wydechowa, nie wiem, może nagle bardziej się poluzowała i zaczęła wywoływać takie wibracje i dźwięki, ale po jej naprawie dźwięk nagle zniknął i nie pojawia się w ogóle. Tak więc dzięki za pomoc, ale wyszło na to, że to jednak ta zwisająca rura wydechowa :)