PDA

Zobacz pełną wersję : Immobilizer - jest czy nie ma?



djneo
13-08-08, 00:59
Na wstępie chciałem wszystkich serdecznie przywitać - dzisiaj stałem się posiadaczem Civica :)
Przeszukałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi jednoznacznej.
Niestety podczas zakupu dostałem tylko jeden kluczyk, który wygląda tak: http://mars.iti.pk.edu.pl/~grzesiek/kluczyk.jpg

Podczas włączenia zapłonu zielona kontrolka z kluczykiem gaśnie z resztą, podczas zgaszenia silnika owa kontrolka miga kilkakrotnie i gaśnie.

Pytanie brzmi czy jest immobilizer czy go nie ma? Poprzedni właściciel twierdzi, że nie ma...
Ew. jak to sprawdzić w inny sposób?

Sławek
13-08-08, 01:25
W 6 gen. jest montowany seryjnie, transponder jest zatopiony w kluczyku.
Kontrolka ta jest właśnie od immo.

lakazs
13-08-08, 02:18
Wsadź rękę zaraz pod obudowę jak idzie kolumna kierownicy, będzie tam centralka immo wczepiona w obudowę. Idzie od niej wiązka oraz kabel do stacyjki pod czujnik.

djneo
13-08-08, 10:04
Wsadź rękę zaraz pod obudowę jak idzie kolumna kierownicy, będzie tam centralka immo wczepiona w obudowę. Idzie od niej wiązka oraz kabel do stacyjki pod czujnik.

Raczej nic tam takiego nie ma...

jjkk
13-08-08, 10:26
na 100 % kluczyk jest z immo, tak jak napisał Sławek (migająca zielona kontrolka klucza ) .
wiem bo dorabiałem drugi kluczy i programowali mi immo- kluczyk wygląda jak na zdięciu

djneo
14-08-08, 10:20
Ok dzięki wielkie za pomoc. Teraz czeka mnie zabawa z dorabianiem kluczyka...

BTW. Ktoś może wie gdzie taki kluczyk dorobić w Krakowie/Rzeszowie w rozsądnej cenie?

lakazs
14-08-08, 10:25
Tarnów, w D.H Świt. Gość jest dobry, trzeba trafić żeby był syn właściciela. On tym się zajmuje. Około 80-100 zł z imo.

http://www.swit.pl/poziom2.php

GOIN, poziom 2

Śliwka
04-09-09, 15:15
A ile kosztuje odcięcie immo...? Zgubiłam j-e-d-y-n-y komplet kluczy i mili panowie w serwisie H. zaprorponowali mi wymianę stacyjki i zamków, za, bagatela, ponad 1,5 tys... kolega podpowiedział, że istnieje możliwość odcięcia immobilizera... Warszawa/okolice: gdzie i za ile?

skolopendra
04-09-09, 15:16
Warszawa/okolice: gdzie i za ile?

pytaj na regionalnym,lecz pewnie w okolicach 200

Śliwka
04-09-09, 15:26
dzięki, jestem załamana kosztami "gapowego", a posiadam tylko kluczyk techniczny...

Artek82
04-09-09, 15:32
po co odcinać immo?
jeśli masz kluczyk techniczny to chyba lepiej dorobić "czarny" i po temacie