PDA

Zobacz pełną wersję : Civic vi zamek drzwi



bartek112
28-01-16, 12:21
Siema, mam taki problem, że przez zimę zaczął mi szwankować prawy zamek od drzwi, zacinał się, teraz gdy otwieram drzwi, wszystko jest ok, ale jak chce zamknąć to niema żadnej reakcji. Kupiłem używany zamek, bez zakładania podpiąłem wtyczkę i problem nie ustał. Nadal zamek się otwiera, ale już nie zamyka. Podejrzewam, że mógł sie przetrzeć jakiś kabel, wie ktoś może, gdzie szukać problemu??

Hektor139
28-01-16, 21:37
Albo wiązka w drzwiach albo zerknij jak wygląda odcinek między drzwiami a słupkiem czy ta osłona nie jest uszkodzona zablocona albo czy jest dobrze spięta może to też być przekaźnik centralnego zamka

bartek112
29-01-16, 14:39
W drzwiach wygląda ok, zobaczę jeszcze między drzwiami a budą. Gdzie znajduje się ten przekaźnik i jak ewentualnie go sprawdzić?

piotreek23
29-01-16, 21:07
Wymieniłeś zamek czy również siłownik? To co opisujesz to są objawy padającego siłownika wielokrotnie to przerabiałem :).

Matiio91
31-01-16, 13:12
Podpinam się podpytanie mam ten sam problem. Zamek się chce otworzyć ale już się nie zamyka. Mam podpięte sterowanie z pilota. Też podłączyłem nowy zamek z siłownikiem i nic. Zdaje się że problem leży w oryginalnym sterowniku od zamka

bartek112
31-01-16, 20:11
A gdzie się znajduje ten sterownik i jak go sprawdzić?

Matiio91
02-02-16, 21:55
Ja w v genie mam sterownik w drzwiach kierowcy, taka zielona skrzynka. Podejrzewam że w vi będzie w tym samym miejscu, ale mogę się mylić. Ja korzystając z uprzejmości kolegi połączyłem mój sterownik do jego wiązki i wszystko dziala, więc myślę że wina leży po stronie wiązki

bartek112
03-02-16, 01:55
Ok, poszukam. W piątek też załatwię sobie od znajomego i dam znać co i jak.

elvis2424
03-02-16, 12:52
U mnie takie objawy to był padający siłownik w drzwiach. Otwierać jeszcze dawał radę, ale zamknąć już nie chciał, więc obstawiam, że to to.

bartek112
04-02-16, 19:03
Kupiłem wcześniej cały zamek razem z cięgnami, wtyczką, ryglem (cały komplet co siedzi w drzwiach oprócz bębenka) podpiąłem wtyczke bez przekładania i niema reakcji na zamykanie więc ja stawiam na sterownik/wiązkę. Między drzwiami a słupkiem guma w której idą kable wygląda dobrze. Prawdopodobnie jutro spotkam się ze znajomym i podmienimy sterowniki.