PDA

Zobacz pełną wersję : check engine B16A



Doreamon
22-01-16, 18:42
Otóż kiedy zapalam samochód to po jakiś 2 sekundach zapala się check który już w ogóle nie gaśnie. Ogólnie jeśli chodzi o jazdę nie zauważyłem żadnych spadków itp. ale czasami kiedy dodaje gaz auto delikatnie raz szarpnie podczas dalszej jazdy gdy przyśpieszam ponownie są pojedyńcze szarpnięcia. Rozwiązaniem problemu jest zgaszenie samochodu i zapalenie ponowne (check dalej się świeci ale auto już nie szarpie). Miał ktoś podobny problem?

Hektor139
22-01-16, 20:23
Zrób samodiagnostyke sprawdź jaki masz błąd co można z tym zrobić i potem napisz musisz dać coś od siebie wtedy będzie można ci pomóc

Doreamon
22-01-16, 20:55
Zrób samodiagnostyke sprawdź jaki masz błąd co można z tym zrobić i potem napisz musisz dać coś od siebie wtedy będzie można ci pomóc

Racja jutro dodam coś więcej...

GT-R
22-01-16, 23:46
Podobnie miałem w swoim B16A, wyszło że to knock sensor (czujnik spalania stukowego).

Doreamon
23-01-16, 18:28
Podobnie miałem w swoim B16A, wyszło że to knock sensor (czujnik spalania stukowego).

Przeczyściłem go i podłączyłem w sumie nic się nie zmieniło chyba że jest uszkodzony... hmmm na olx nie za bardzo widziałem do b serii te czujniki.

Jedras
23-01-16, 18:45
Zrób samodiagnostyke... ja bym natomiast obstawiał mapsensor :)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

GT-R
24-01-16, 10:42
Bo te czujniki mają tylko jdm'owe b serie jak dobrze kojarze, tak jak b16a, b18c, itd. Zrób samodiagnostyke i powinno Ci pokazać jaki błąd jest.