PDA

Zobacz pełną wersję : Problem mini me uszczelka pod glowica?



adus13985
22-01-16, 13:42
Wiatm jestem świeżo po mini me i mam problem z płynem chłodniczy mianowicie wywala mi go przez korek wymieniłem ostatnio termostat bo nieotwieral sie ale problem nadal nie zniknął.dziś zrobiłem test i na zimnym silniku odkrecilem korek i odpalilem go i przez chwilę z chłodnicy wydobyla się "fontanna"i później się wszystko uspokoilo.czy to uszczelka pod głowica czy może coś innego?

Labed2007
22-01-16, 17:11
Odpowietrzyłeś układ chłodzenia?

Muzyk-Grzes
23-01-16, 14:41
czy to uszczelka pod głowica
A sprawdzałeś gładź głowicy i w razie potrzeby planowałeś?

adus13985
23-01-16, 17:50
uklad odpowietrzałem a sama głowica była planowana przed załozeniem

Dzida
23-01-16, 17:59
Wiatm jestem świeżo po mini me i mam problem z płynem chłodniczy mianowicie wywala mi go przez korek wymieniłem ostatnio termostat bo nieotwieral sie ale problem nadal nie zniknął.dziś zrobiłem test i na zimnym silniku odkrecilem korek i odpalilem go i przez chwilę z chłodnicy wydobyla się "fontanna"i później się wszystko uspokoilo.czy to uszczelka pod głowica czy może coś innego?

Co masz na myśli pisząc, że "wywala" Ci płyn przez korek? Płyn "wywala" przez korek - czyli przez połączenie chłodnica/korek, czy po prostu "korek" upuszcza zbyt dużo Twoim zdaniem płynu do zbiorniczka wyrónawczego?

Jeżeli mówisz o problemie pierwszym to masz problem z układem chłodnica/korek (po prostu chłodnica może nie współpracować z korkiem, który posiadasz lub odwrotnie), a nie z uszczelką pod głowicą.

Jeżeli mówisz o problemie drugim, to wcale nie musi świadczyć o uszkodzonej uszczelce pod głowicą.

To, że z chłodnicy wydobywa się fontanna to naturalne i wcale nie świadczy o uszkodzonej uszczelce pod głowicą.

adus13985
24-01-16, 21:13
płyn wywala przez korek od chłodnicy a w zbiorniczku wtyrównawczym stan waha sie raz jest prawie pełny a raz pusty a teraz zauwazyłem kolejne objawy a mianowicie waż górny jest strasznie twardy i mam problem z odpalaniem mianowicie na zimnym silniku odpala bez problemu ale jak juz go zagrzeje przejade powiedzmy 20km to jak go zgasze to mam problem z odpaleniem w sensie ze rozrusznik ma bardzo ciezko zakrecic ale jak poczekam powiedzmy 5 min to juz kreci lepiej i go odpale ładowanie jest aku wydaje mi sie ze jest dobry bo skoro było -18 i krecił i mi odpalił samochód .moze byc przytarty którys tłok i to powoduje opór w kreceniu rozrusznikiem?

Dzida
24-01-16, 21:40
Z tego co widzę mamy do czynienia z niezłym trupkiem.

Wszystkie objawy wskazują na niepoprawna pracę korka chłodnicy.

Temat odpalania spróbujmy rozwikłać potem. Czy olej jest w silniku? Sprawdzałeś na bagnecie? Tak, tłok może być przytarty.

adus13985
25-01-16, 10:02
narazie nie zauważyłem zwiększania się poziomu oleju na bagnecie .podmienie korek i sprawdze czy objawy ustana mam nadzieje ze tak :) napisze poźniej czy to pomogło

adus13985
26-01-16, 16:07
zauwazyłem kolejne objawy u pacjenta w zbiorniczku wyrównawczym czuc benzyne i na postoju kopci ponad przecietnie białym dymem

Labed2007
26-01-16, 17:24
zauwazyłem kolejne objawy u pacjenta w zbiorniczku wyrównawczym czuc benzyne

Na 99,9% uszkodzona uszczelka pod głowicą. Aby się upewnić zrób test czymś takim: https://www.youtube.com/watch?v=PauMu9pteyY

Do kupienia na allegro za małe pieniądze.