PDA

Zobacz pełną wersję : rozkręca się do 4000obr i wielkie nic ?????



smigielc
11-08-08, 20:22
Witam wszystkich
jestem nowy na forum.
podając i prosząc o radę -wcześniej spojrzałem w archiwum prubójąc znaleźć podobny przypadek,a więc nie gaście mnie odsyłając do szukarki.
mam problem od pewnego czasu moja pszczółka a jest to d16z6 1.6 vtec 92 sedan na piatym biegu nie wkręca się na obroty tj. max 4500 mogę sobie jechać 120-180 a obroty mam max .nadal 4500 ale tylko na piątce wymieniłem filtry kompresja w silniku jest bdb .jeżeli ktoś miał juz taki przypadek podrzućcie wskazówkę.
P.S.myslałem ,że to może sprzęgło ale ,w takim przypadku było by odwrotnie obroty by były a prędkości nie.czekam na w miarę kompetentna podpowiedź.pozdro:

Sławek
11-08-08, 20:43
Piątka jest biegiem ekonomicznym, wg mnie to prawidłowe obroty do tej prędkości.

cac
12-08-08, 00:15
Piątka jest biegiem ekonomicznym, wg mnie to prawidłowe obroty do tej prędkości.

ale kolega wyraznie pisze "od pewnego czasu"...
ps.nie jezdzij tak szybko ;)

Sławek
12-08-08, 09:57
ale kolega wyraznie pisze "od pewnego czasu"...
ps.nie jezdzij tak szybko ;)
Widocznie przełożenia mu ktoś poprzestawiał :D

stashek
12-08-08, 10:12
Może zawór Vtec-a? Jak na innych biegach sie kreci? Moze cos zapchane, katalizator? I nie moze sie rozkrecic, pompa paliwa? wtryski?

Sławek
12-08-08, 10:44
Może zawór Vtec-a? Jak na innych biegach sie kreci? Moze cos zapchane, katalizator? I nie moze sie rozkrecic, pompa paliwa? wtryski?
A może nie pisz bzdur- przecież napisałem że to PRAWIDŁOWE obroty do tej prędkości. Piątka jest do ekonomicznej jazdy, a nie do *******........ A autorowi tematu wydawało się :D że wcześniej było inaczej.
Tu macie post Rema o obrotach przy danej prędkości- wszystko jest ładnie opisane. http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=2929

stashek
12-08-08, 14:02
No ale nie znalazlem jakie FD ma miec d16z6, bo link tam nie działa. Ja w d15b2 przy 200km/h mam jakies 5800 obr/min. 4000obr/min to moim zdaniem mało. To nie jest d15z6 które jest mega mulate, bo jest nastawione na ekonomie :] Takze nie sap Sławku ze bzdury pisze, bo Ty piszesz "Widocznie przełożenia mu ktoś poprzestawiał " Pozdrawiam

Sławek
12-08-08, 16:01
W poście jest napisane 4500 obr. A idąc Twoim tokiem myślenia "jak na innych biegach się kręci" -to dlaczego na jedynce nie pojedziesz 100km/h skoro na innych biegach się da? Miałem D16, i było podobnie.

A autor tematu tematu niech sprawdzi jesze raz, i napisze konkretnie-4000 czy 4500, bo to jest różnica. Skoro prędkość rośnie 120-180 to obroty też muszą- ale na piątce znacznie wolniej niż na innych.

smigielc
12-08-08, 20:07
W poście jest napisane 4500 obr. A idąc Twoim tokiem myślenia "jak na innych biegach się kręci" -to dlaczego na jedynce nie pojedziesz 100km/h skoro na innych biegach się da? Miałem D16, i było podobnie.

A autor tematu tematu niech sprawdzi jesze raz, i napisze konkretnie-4000 czy 4500, bo to jest różnica. Skoro prędkość rośnie 120-180 to obroty też muszą- ale na piątce znacznie wolniej niż na innych.

a więc tak mogę jechać 100 na tych obrotach i mogę jechać 180 na tych obrotach ,a po za tym wcześniej od 130 km/h -210km/h różnica jest gów...na bo pedał w podłodze a on dalej na tych 4000 -45000 obr sie rozpędza ,vtec nie działa ?????
2 miechy się nad tym główkuję a nie chcę wywalać kasy w błoto wywalać na domyślne wymiany.


Piątka jest biegiem ekonomicznym, wg mnie to prawidłowe obroty do tej prędkości.
ok piatka jest biegiem ekonomicznym ale z jak nabierasz prędkości obroty ci też idą w górę mam pszczołę już 3 lata i wiem co potrafi i jak jest teraz ,ale dzisiaj wykonałem test na ręcznym i chyba jednak tarcza sprzęgła, ale jak by ktos miał jeszcze inny pomysł to dzięki z góry za radę.


W poście jest napisane 4500 obr. A idąc Twoim tokiem myślenia "jak na innych biegach się kręci" -to dlaczego na jedynce nie pojedziesz 100km/h skoro na innych biegach się da? Miałem D16, i było podobnie.

A autor tematu tematu niech sprawdzi jesze raz, i napisze konkretnie-4000 czy 4500, bo to jest różnica. Skoro prędkość rośnie 120-180 to obroty też muszą- ale na piątce znacznie wolniej niż na innych.
uwież mi ,że nie rosną i też się dziwię i ****.. mnie trafia:mad:


Może zawór Vtec-a? Jak na innych biegach sie kreci? Moze cos zapchane, katalizator? I nie moze sie rozkrecic, pompa paliwa? wtryski?
katalizator był jest strumieca -ale to bez róznicy na było ok nawet *****.... ok juz jak ją założyłem


A może nie pisz bzdur- przecież napisałem że to PRAWIDŁOWE obroty do tej prędkości. Piątka jest do ekonomicznej jazdy, a nie do *******........ A autorowi tematu wydawało się :D że wcześniej było inaczej.
Tu macie post Rema o obrotach przy danej prędkości- wszystko jest ładnie opisane. http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=2929

Sławek domyślam że masz swoją hanię i jest z nią wszystko ok, w moim przypadku 5 była do *******al... od 130 km/h do 210-220 zbierała się super -teraz jest inaczej pedał w podłodze a obr na 4500 max na piątce nie pamiętam ile miałem obr przy 210-220 ale to nie było 4500 kolego pozdro


Widocznie przełożenia mu ktoś poprzestawiał :D

tzn???
w skrzyni nikt nie macherował


Może zawór Vtec-a? Jak na innych biegach sie kreci? Moze cos zapchane, katalizator? I nie moze sie rozkrecic, pompa paliwa? wtryski?

zawór vtec jest raczej ok 1-4 czuć po 4000 tys ,że idzie

Sławek
13-08-08, 00:33
Najpierw piszesz o nieprawidłowych obrotach do prędkości- teraz że słabo przyspiesza.
Proporcjonalnie do przyspieszenia rosną obroty, w zależności od biegu (przełożenia)- szybciej lub wolniej - inaczej się nie da, a to czy vtec działa, czy nie, to nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia, bo: przyrost mocy=większa prędkość=wyższe obroty, a u Ciebie obroty nie rosną :eek: Mógłbym podejrzewać szwankujacy obrotomierz, ale wtedy nie byłoby różnicy w przyspieszaniu.
Ps. chciałbym to zobaczyć jak na piątce przy 130 się zbiera:D

smigielc
13-08-08, 07:46
Najpierw piszesz o nieprawidłowych obrotach do prędkości- teraz że słabo przyspiesza.
Proporcjonalnie do przyspieszenia rosną obroty, w zależności od biegu (przełożenia)- szybciej lub wolniej - inaczej się nie da, a to czy vtec działa, czy nie, to nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia, bo: przyrost mocy=większa prędkość=wyższe obroty, a u Ciebie obroty nie rosną :eek: Mógłbym podejrzewać szwankujacy obrotomierz, ale wtedy nie byłoby różnicy w przyspieszaniu.
Ps. chciałbym to zobaczyć jak na piątce przy 130 się zbiera:D
cześć Sławek posłuchaj mnie to ,że obroty są proporcjonalne do prędkości to chyba każdy na tym forum wie,wyjaśnię o Ci o co mi chodzi jeszcze raz :jadę sobie na piątce mam 4 tys obr.jadę130km ,jadę dalej 160km/h mam 4 tys obr jadę dalej mam 180 a on dalej ma 4 tys w porywach do 4,5 tys uważasz ,że to normalne może masz w swojej hani to samo i myślisz ,że jest wszystko ok????

P.s. chciałbym to zobaczyć jak na piątce przy 130 się zbiera:D[/QUOTE]
Raczej zbierała się :(

Obrotomierz jest ok -pojadę do mecha ,ja stawiam ,że to tarcza sprzęgła.pozdro

Sławek
13-08-08, 11:54
,ja stawiam ,że to tarcza sprzęgła.pozdro
Tarcza sprzęgła, co zepsuta jest tylko przy piątce :D:D jeśli byłaby to wina tarczy, to odczuł byś to przede wszystkim na niższych biegach i wysokich obrotach.
Sami fachowcy, ale co tam, ja się nie znam. Koniec udzielania się w tym temacie.

smigielc
13-08-08, 13:37
Najpierw piszesz o nieprawidłowych obrotach do prędkości- teraz że słabo przyspiesza.
Proporcjonalnie do przyspieszenia rosną obroty, w zależności od biegu (przełożenia)- szybciej lub wolniej - inaczej się nie da, a to czy vtec działa, czy nie, to nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia, bo: przyrost mocy=większa prędkość=wyższe obroty, a u Ciebie obroty nie rosną :eek: Mógłbym podejrzewać szwankujacy obrotomierz, ale wtedy nie byłoby różnicy w przyspieszaniu.
Ps. chciałbym to zobaczyć jak na piątce przy 130 się zbiera:D

Sławku dla Ciebie powtórzę jeszcze raz na chłopski rozum , jadę sobie 120 na piątym biegu mam 4000 tys, jadę dalej 140 mam znów 4000 tys i znów sobie jadę 180 i mam 4000tys w porywach do 4500 (wymuszone) nie wiem jeżeli piszesz ,że to coś normalnego to może masz ten sam problem co ja ;) tylko nie wiesz na ile stać twoją hanię ,
-że słabo przyśpiesza , nie jest to co było, ale w miarę ,słuchaj przewiozłem kumpla też ma cifa i oczy stawiał -wiem co piszę i nie piszę o tym problemie tylko,żeby zaistnieć na forum.A to że obroty proporcjonalnie rosną do prędkości to chyba jest oczywiste.

Ps. chciałbym to zobaczyć jak na piątce przy 130 się zbiera:D[/QUOTE]

Raczej zbierała :(

Ale problem chyba już rozwiązałem na ręcznym na trójce go sprawdziłem i sprzęgło się ślizga,po wymianie napiszę czy problem znikł.dzięki za odpowiedzi pozdro

Kedzior
13-08-08, 16:01
Możesz mieć rację co do tego sprzęgła. Podobnie miałem w Focusie - ciężko się wkręcał na 5-ce i ogólny spadek mocy. Jak wymieniłem cały komplet sprzęgła to znowu jest ok. Najwidoczniej docisk się skończył i nie ma takiego przełożenia.

smigielc
13-08-08, 20:24
Możesz mieć rację co do tego sprzęgła. Podobnie miałem w Focusie - ciężko się wkręcał na 5-ce i ogólny spadek mocy. Jak wymieniłem cały komplet sprzęgła to znowu jest ok. Najwidoczniej docisk się skończył i nie ma takiego przełożenia.

Cześć Łukasz i chyba tak będzie puściłem na zaciagniętym ręcznym na trójce to ślizgał się na puszczonym sprzęgle i mały smród ustawiony jestem na robotę w czwartek koszt ok 1 tys. z gratami -drogo???
zobaczymy po czwartku pozdro

Kedzior
13-08-08, 23:19
Cześć Łukasz i chyba tak będzie puściłem na zaciagniętym ręcznym na trójce to ślizgał się na puszczonym sprzęgle i mały smród ustawiony jestem na robotę w czwartek koszt ok 1 tys. z gratami -drogo???
zobaczymy po czwartku pozdro


Wymieniałem u siebie w hance sprzęgło.
Zapytałem mechanika za ile mi to zrobi. Krzyknął 700 zł za samą robociznę. Grzecznie podziękowałem, kupiłem sprzęgło i z kumplem zabrałem się do roboty. Fakt, że 2 doby mi to zajęło bo na mechanice się nie znam ale w końcu zrobiłem.
Tysiąc zł to wg drogo... Czytałem gdzieś na forum, że niektórzy mechanicy biorą za wymianę 250 zł. Może poszukaj gdzie indziej bo dla wprawionego człowieka to kwestia 2h.

Daj znać jak tam poszło i ile zapłaciłeś.

Powodzenia

smigielc
13-08-08, 23:57
Wymieniałem u siebie w hance sprzęgło.
Zapytałem mechanika za ile mi to zrobi. Krzyknął 700 zł za samą robociznę. Grzecznie podziękowałem, kupiłem sprzęgło i z kumplem zabrałem się do roboty. Fakt, że 2 doby mi to zajęło bo na mechanice się nie znam ale w końcu zrobiłem.
Tysiąc zł to wg drogo... Czytałem gdzieś na forum, że niektórzy mechanicy biorą za wymianę 250 zł. Może poszukaj gdzie indziej bo dla wprawionego człowieka to kwestia 2h.

Daj znać jak tam poszło i ile zapłaciłeś.

Powodzenia

tys zł ale zgratami i to jest naprawdę dobry mechanik ,tylko ciężko u niego z niego z termianami ,tuninguje samochody wg. mnie jest ok. z polecenia kumpla ,a po zatym jak na w-we to jest cena przyzwoita tym bardziej ,ze wiem że mi to porządnie zrobi pozdro.

a tak po za tym widzę ,że mamy te same hanki

smigielc
21-08-08, 15:25
jednak nie wina sprzęgła -jest ok, wina klina na wałku

stashek
21-08-08, 18:48
klina? mozesz wyjasnic? ciekaw jestem, bo nie slyszalem nigdy o czyms takim, a moze sie przydac

smigielc
22-08-08, 18:11
klina? mozesz wyjasnic? ciekaw jestem, bo nie slyszalem nigdy o czyms takim, a moze sie przydac

a więc poprzedni majster jak robił głowicę zapomniał włożyć klina (wyglada jak zapałka) który łączy wał korbowy z kołem pasowym -efekt śruba dokręcająca zerwała trochę gwintu (do połowy ) problem mam w tym ,żeby dorobić taką śrubę musi być dłuższa ,żeby złapała ocalały gwint a tokarz jest na urlopie i się przeciąga w czasie,dalej koło przestawiło się o pół zęba, mogło dojść do powtórki a więc spotkania tłoków z zaworami (tak jak miałem przed pół roku ) bo trzymało się wszystko na na śrubie .
P.S. Nie jestem mechanikiem więc powtarzam co mi mechanik powiedział ,fachowo napiszę prawdopodobnie we wtorek jak odbiorę pszczołę.

jest ok znów mam przyjemność z jazdy igła:D jak by ktoś potrzebował mechanika na warszawę mogę śmiało i z czystym sumieniem polecać polecać.