PDA

Zobacz pełną wersję : jak wyciągnąć nagrzewnice z 5g ?

janko
24-11-04, 00:30
jak w temacie
5g d15b2
nie grzeje do srodka, ciepla woda dochodzi do nagrzewnicy ale chyba jest zamólona bo wieje dos zimne powietrze, jest jeszcze jedno pytanko bo jak jade dosc szybko ok 120 ,130 to spada temperatura silnika, jak stoje to jest ok, czy to na 100 % termostat?
no i jeszcze jedno pytanko- mam zimówki 165na70na 13 czy nie są za wąskie nie powinny być 175?

eVok
24-11-04, 06:07
bo jak jade dosc szybko ok 120 ,130 to spada temperatura silnika

termostat na 99 %,w zeszłym roku jak mi poszedł to też miałem problem z nagrzaniem silnika

SAJENS
24-11-04, 09:39
Nie wiem zabardzo jak to jest ale termostat strzela w ten sposob ze sie nie otwiera. Oczywiscie jest mozliwosc ze sie zawiesil w pozycji otwartej i caly czas jest obieg. Najszybciej jest wymontowac i zobaczyc czy jest otwarty jesli nie to wrzucic go do goracej wody z czajnika i zobaczyc czy sie otworzy. Ja mialem zawieszony ale w pozycji zamknietej a wtedy to temperatura rosla ponad stan i wywalalo wode prze chlodnice.

Pozdrowionka SAJENS

GTBart
24-11-04, 09:44
Nio pewnie termostat :wink:
A jeśli chodzi o oponki, to te 165 powinny byc super na zime.
Z nagrzewnica bedzie lekki problem bo trzeba siue napocic zeby ja wygrzebać, moze na pczatek ja przepłucz bez wyciagania, ewentualnie jakis srodek do odmulania, a jak nie to sciagnas weze z niej i walnac tam wode pod ciśnieniem, moze pomoze!!!

Bayer
24-11-04, 10:58
Ja mialem identyko, w czasie postoju albo lekkiego korka temp. byla w polowie, ale jak tylko wyskoczylem na trase temp. spadala do 1/4, choc powietrze lecialo w kabinie cieple. Po wymianie termostatu jest super, zawsze mam w polowie wskazówke, a temp. powietrza jest taka ze nie moge teraz brac ogrzewania na full bo mozna sie spocic ;).
Moj termostat nie do konca sie zamykal.

janko
24-11-04, 13:25
dzięki. dzisiaj kupiłem termostat, spróbuje go wymienić i przy okazji wyplukac ten syf z nagrzewnic, zobaczymy czy to cos da ? A żeby sie dostac do nagrzewnic to naprawde sie napociłem a i tak jej jeszcze niemoge wyjąc ale już ją widze :lol:

LIO
24-11-04, 14:41
Termostat moze sie tez zawiesic otwarty. Przy maksymalnym otwarciu wystrzelilo go jakos z tej sprezynki , zsunal sie i przekrzywil na bok i byl jakis taki nijaki ;)
Wymiana termostatu, pod warunkiem ze sruby latwo puszcza to chwila moment, chociaz u mnie bylo trudno, bo jedna i to ta najgorsza przy deklu glowicy, na dole nie chciala puscic, a dojcie do niej tragiczne, szczególnie przy moich dostepnych kluczach, albo za gruby, albo za dlugi, albo..... Ale sie udalo. :-)

JAPAN
24-11-04, 21:54
To Janko pisz jak tam wyszło ,bo jestem ciekawy :shock:

janko
22-11-05, 14:02
ponawiam pytanie, jak zdjąć konsolę bo to jednak nagrzewnic jest przytkana.
Cipła woda a nawet zaj... ciepła wchodzi do nagrzewnicy, a ona jest ledwo letnia jak wł. nawiew na nią to robi się odrazu zimna. Poodkręcałem już te śruby: 2 po bokach 2 od dołu przy nogach, i tą na srodku na dole, ale nadal coś trzyma!!! gdzie jeszcze są jakieś sruby od konsoli?

eVok
22-11-05, 15:14
Poodkręcałem już te śruby: 2 po bokach 2 od dołu przy nogach, i tą na srodku na dole, ale nadal coś trzyma!!! gdzie jeszcze są jakieś sruby od konsoli?

jeszcze jak już Ci mówiłem kompletna deska do wykręcenia :) a poważnie jak podjedziesz na zawory to w czasie jak będzie stygł looknie się na tą nagrzewnice

janko
22-11-05, 16:38
jeszcze jak już Ci mówiłem kompletna deska do wykręcenia a poważnie jak podjedziesz na zawory to w czasie jak będzie stygł looknie się na tą nagrzewnice
mam czekać cały tydzień :( zamarzam zanim dojade do roboty, wiem że cała deska jest do zdjęcia własnie o tym pisałem już wszystko porozkręcałem po bokach i tą jedną na srodku i cała się rusza ale jeszcze tak gdzieś trzyma tak na górze po srodku.

Nikt nie zdejmował? nagrzewnicy nie wyjmował? :evil:

ppm702
23-11-05, 12:39
Janko, popraw tę "pierdzieloną" w temacie wątku :) Dzięki :!:

nello
26-12-05, 22:20
Witaj,

na wakacje walczylem ze swoja nagrzewnica i powiem ze jest z tym mnostwo roboty. Ja wszystkie sruby odnajdywalem na podstawie ksiazki o civicu z neta ale i tak sie okazalo ze bylo ich wiecej! Sciagnij ta duza kratke od nawiewu na gorze deski tam tez jest sruba. No i nie wyciagniesz deski bez odkrecenia kierownicy. Nie probuj przeciskac jej na sile nad kierownica bo mi przez to strzelila szyba. No i kolejna sprawa jak juz sie dostaniesz do nagrzewnicy to najpiwerw musisz ja odlaczyc od strony komory silnika(wchodza dwa gumowe weze w przegrode komory silnika i srodka auta). I tu tez jest problem bo przy wyciaganiu wyginaja sie metalowe rurki od nagrzewnicy. Jezeli ta ktora chcesz zamontowac tez byla wygieta przy wyciaganiu to masz problem bo naginajac je spowrotem do odpowiedniego ksztaltu bardzo latwa sie lamia i robi sie szczelina.Ja swoje musialem od nowa lutowac lutownica do rynien. No i wyciagasz nagrzewnice z calym tym ustrojstwem co rozdziela powietrze na szyby i kabine i jest tam mnosto zapadek. Lepiej dobrze zapamiataj jak byly poustawiane bo potem skladanie tego to jak puzzle bez obrazka. Ja mam teraz np na odwrot obieg zamkniety(na desce daje na otawrty a tak naprawde sie zamyka). Jakbys mial jakies pytania to pisz postaram sie podpowiedziec lub poszukac tej ksiazki z opisem jak sciagnac deske. Aha i uwazaj na patyki od wycieraczek.Tez je wykrec bo polamiesz.
Ale sie rozpisalem:)
Powodzenia