PDA

Zobacz pełną wersję : YUPI KUPILEM KOMPLETNE ZAWIESZENIE



SAJENS
23-11-04, 19:25
Witka panowie dzisiaj jestem *****iscie szczesliwy az musialem sie z wami tym podzielic, kupilem oryginalne nowe zawieszenie Weiteca do mojej Haniutki. Ulalala :)
Wlasnie sie przebieram i udezam do garazu na wymianke.


To jest specyfikacja ze stornki Weiteca:
40-75 Gewinde 40-75 Gewinde 112 HO909GT 649,00 €
Czyli gwintowane zawieszeni obniza autko od 40 do 75 mm i jest z seri GT coprawda tej tanszej co proponuje sprzedawca bo ta druga wersja kosztuje okolo 750 € ale i tak jestem zadowolony ze udalo mi sie cos takiego nabyc.

Jutro podziele sie informacja jak sie to sprawuje wraz z zestawem rozporek.

Pozdrowionka SAJENS

wara99
23-11-04, 19:33
super zakladaj i na trase
ale z gazem nie przesadzaj :D

GTBart
23-11-04, 21:40
Sajens gratuluje!!!!!!!!! :wink: oby długo służyło!!

A ja kupiłem kompletne zawieszenie Jamex'a niestety nie gwinta bo nie mam na to kasiorki ale i tak równiez jestem szcześliwy :D

Mystek
23-11-04, 22:14
e to fajnie czekamy na kolejny artykul ze zdjeciami no i relacje ;)

lukiasz
23-11-04, 22:58
super a masz jakeis fotki jak to wyglada? sprowadzales z niemiec czy u nas ktos to ma?? bo cena jest ciekawa i czekam na relacje juz z jazdy...

SAJENS
24-11-04, 01:04
Qwa panowie (az musialem sobie przeklnac) :) dopiero teraz wrocielem z garazyku i mam zalozona zawieszke. :):):) Jestem bardzo szczesliwy ale zarazem masakrycznie wypompowany. Poniewaz robilem to sam bez niczyjej pomocy.

Jazda masakra normalnie czuje sie droge jak nigdy. Wypuscilem sie na wioske po zakretach po pomykac i jest super. Zestaw zawieszenia gwintowanego + zestaw rozporek daje sie odczuc. Troche plastiki zaczeli mi latac ale to tez sie zrobi.
A wiec zakret 90 stopni pokonuje praktycznie z leciutkim wychylem ale czuje sie jak kulka siedza na asfalcie oczywiscie jestem na zimowych kapciach to troche inaczej jak moich aluskach.
Az nie wiem co pisac. Foto relacji raczej nie bedzie bo nie mialem aparatu przy sobie ale jesli ktos ma jekies pytania chetnie odpowiem.

AAAA
Mialem zapytac czy ktos ma gwinta u siebie bo ja babylem ten zestaw z drugiej reki tzn byl zamontowany do sprawdzenia i wyciagniety nie ma sladu zuzycia wogole ale nie mam klucza do regulacji a nie chce niszczyc ringow mlotkiem i srubowkretem. Odpowiadajac na pytanie tak mam to z niemiec koles z pracy od taty handluje czesciami i tralila mu sie haniutka z 93 roku ktora miala zalozone oryginalne sprezyny a w bagazniku to cudo i koles to sprzedawal tylko ze nie zdawal sobie sprawy co ma za zawieszenie. Rozebral ja i sprzedawal na czesci. (ludzie nieswiadomi traca ludzie z glowa na karku zyskuja).
Jesli ktos ma cos takiego to jak by mogl mi odrysowac na kartce 1/1 i dac na maila byl bym wdzieczny.
A pytan o ten kluczyk bo musze toroszeczke przod podniesc poniewaz ten co to testowal to robil to na torze asfaltowym i przod lezy mi na ziemi :) tyl jest troszeczke wyzej ale trzeba to podniesc bo miska zostanie na przejezdzie kolejowym a nie mowiac joz o dolnej rozporce co z nia bedzie. :)

O qwa ide sie wykompac i lulu jutro tankuje do pelna i na miasto :) albo na jakas kreta gladka drozke.
Jaki ja jestem szczesliwy. Dawno sie tak nie cieszylem.

Tutaj daje linka do stronki gdzie sa opisane:

http://www.r-speedonline.be/php/modules/news/article.php?storyid=25
http://img85.exs.cx/img85/1662/Weitec_SchroefOp_01.jpg
http://img85.exs.cx/img85/2108/Weitec_SchroefOp_02.jpg

Pozdrawiam SAJENS

Bayer
24-11-04, 01:49
witka

Z ciekaowsci ile dales za kpl ?
Fajnie ze masz regulacje wysokosci.. ja jej nie mam ;(

Bero
24-11-04, 01:58
gwincik fajna sprawa... tez bym chcial... ale mam koni i nie narzekam. szerokiej drogi i samych fajnych zakretow

ARTX
24-11-04, 07:31
ja w przyszłym tygodniu bede mial gwint KONI 8) wiec tez sie pochwale :razz:

SAJENS
24-11-04, 09:36
Panowie jestem dzisiaj po jezdzie testowej qcze super sie jezdzi tylko zawieszenie jeszcze sie uklada do samochodu.
Teraz czas na wymiane wszystkich elementow gowowych z zawieszneia na puliteranowe.
Dzwonilem do goscia ktory sie wystawia na allegro i komplecik jest za 1000 zł do mojej haniutki ale co sie doweidzialem sa nawet gumeczki do lewarka skrzyni biegoew wykonane z pulieteranu. Wszystkie gumki jakie sa mozliwe w zawieszeniu mozna wymienic. Wtedy wydaje mi sie ze znikaja wszytskie stuki puki z zawieszenia.
Jade jeszcze pojezdzic bo duzo zatankowalem paliwka.


Pozdrawiam SAJENS

boomer
24-11-04, 10:04
No to gratulacje :)

Banzai
24-11-04, 11:28
Na ile określany jest nacisk tych sprężyn z przodu i z tyłu?

jinjet
24-11-04, 11:38
tez ciagle mysle o gwincie tylko podobno jest masakrycznie twardo, jak jeszcze latem na 17 wroce to bedzie koszmar. plus jest taki ze mozesz sobie wysokosc regulowac. daj jakies fotki jak wyglada auto na tej zawiesszce??

SAJENS
24-11-04, 14:49
Witam

A wiec (tak nie powinienem zaczynac), pojezdzilem sobie dzisiaj troszeczke po miescie po traskach po ciasnych lukach i odbieram to tak.
Zawiecha sama w sobie jest super czuje sie ze zawieszenie jest twarde i konkretne. Przewiozlem 3 osoby swoim samochodem dzisiaj nie mowiac im ze zostalo wymienione zawieszenie i zauwazyli ze uatko inaczej jezdzi inaczej sie zachowuje, troszeczke w nim zuca do gory i w dol (zawieszenie sportowe ma tendencje do podskakiwania). Ogolnie zecz biorac pomiedzy komfortem a stabilna jazda jest cienka granica ktorej Weitec nie przekroczyl, tzn. nie sa takie twarde jak mi sie wydawalo ze beda.
Takze do plusow moge zaliczyc:
- nizsze zawieszenie
- stabilna jazda
- nie wynosi w lukach tylko sklada autko do zakretu
- przyzwoity komfort jazdy jak na tego typu zawieszeniu
- regulowana wysokosc
Sa i takze minusy:
- podczas zakladania nie moglem wykrecic jenego swoznia
- po zalozeniu i probnej jezdzie stwierdzilem ze trzeba wymienic gumy w zwieszeniu na twardsze pulieteranowe
- na standardowych gumach stukanie i pukanie gdzieniegdzie
- roznica w jezdzie w momecie gdy jedzie kierowca sam a z pasazerami
- bardzo czuly uklad kierowniczy (brak elastycznosci w ukladzie kierowniczym)

A wiec minusy to takie ktorych mozna bylo sie spodziewac po zalozeniu gwinta.
Co moge wiecej powiedziec ciezko to opisac bo kazde autko jezdzi inaczej i inaczej odczuwa to kierowca poprostu trzeba wsiasc przejechac sie i wtedy wszystko wiadomo czy roznice sa czy nie.
Jak dla mnie to sa i to kolosalne.

Zdjecie autka na obnizonym zawieszeniu zapodam niebawem bo nie mam aparatu.


POzdrawiam SAJENS

LIO
24-11-04, 14:51
Jak ci sie morda cieszy chlopaku to najwazniejsze :D
Przód u siebie zmienialem juz tyle razy, chyba 6 czy 7, ze sam to robie prawie jak w boxach serwisowych ;) z 15 minut strona. Tyl wydawal mi sie latwiejszy, ale jak przyszlo co do czego, to trzeba bylo wiecej odkrecic, no i samemu ciezej, zeby wahacz nagiac i amorek wyciagnac sily brakowalo, a calosci rozkrecac mi sie nie chcialo. Na szczescie badyl byl pod reka i mi pomógl, a w zasadzie jak sie chlopak zlapal to mi nie dal dojsc do klucza i tyl on zmienil, a ja mu pomagalem :-)
Fajnie samemu cos wymienic, ujeb*c sie przy tym, a potem miec satysfakcje.

SAJENS
24-11-04, 15:00
O czlowieku i to jaka :)
Samu zrobione to satysfakcja nieziemska. Chociaz za wymiane tulejek to sie nie wezme bo nie wiem jak wybic je z metalowych elementow. Uzywa sie do tego chyba praski.
U*****y bylem ale szczesliwy jak niemowle.

Pozdrawiam SAJENS

Franek
24-11-04, 15:04
a masz moze namiar na tego goscia bo ja tez szukam zawiasu do hondki 5gen moze on ma jakies jeszcze kpl jak
jak mozesz to podeslij mi na PW kontakt z gory dzieki i gratki zakupu :)

MartinS
25-11-04, 07:47
Sajens cieszymy sie razem z Tobą z tego zakupu.....fajna sprawa tka zawiecha, tez może kiedyś sobei taką sprawie i bede wstawiał same takei ikonki :D

SAJENS
25-11-04, 10:45
Czesc
Bylem dzisiaj w serwisie zapytac ile by mnie kosztowala wymiana wszystkich elementow gumowych w zawieszeniu na pulieteranowe ale w przypadku kiedy ja przywoze do nich zestaw gum kompletny.
Koles powiedzial ze koszta samego rozebrania wyciagniecia starych i wlozenia nowych oraz ustawienie geometri to koszta zedu 500 zł.
Teraz takie moje pytanie czy to jest duzo czy malo moze ktos robil kompletna wymiane gum w zawieszce i orientuje sie ile kosztowala robocizna. Ciekawi mnie to czy moge jeszcze zbic cene czy cieszyc sie ze tak tanio. :)

Pozdrawiam SAJENS

lukiasz
25-11-04, 12:19
Czesc
Bylem dzisiaj w serwisie zapytac ile by mnie kosztowala wymiana wszystkich elementow gumowych w zawieszeniu na pulieteranowe ale w przypadku kiedy ja przywoze do nich zestaw gum kompletny.
Koles powiedzial ze koszta samego rozebrania wyciagniecia starych i wlozenia nowych oraz ustawienie geometri to koszta zedu 500 zł.
Teraz takie moje pytanie czy to jest duzo czy malo moze ktos robil kompletna wymiane gum w zawieszce i orientuje sie ile kosztowala robocizna. Ciekawi mnie to czy moge jeszcze zbic cene czy cieszyc sie ze tak tanio. :)

Pozdrawiam SAJENS

wydaje mi sie ze cena jest oki bo w wawie za sama geometrie przodu i tylu wezma okolo 200 pln w najlepszym przypadku a moj mechanior mimo ze jest tani to u mnie bral z tego co pamietam 50 pln od kola za robote czyli za calosc by sobie krzyknal 250 albo i wiecej no i po znajomosci wiec jak na jakis wiekszy warsztat mysle ze nie jest zle ale z ceny zawsze mozna zejsc wiec sie targuj...a gdzie kupisz gumy?

SAJENS
25-11-04, 13:22
Gumy kupie u kolesia ktory sie wystawia na allegro ma cale zestawy.
Dzwonilem do niego i powiedzial ze w czasie 7 dni beda u mnie na chacie a puzniej jade na warsztacik i do polodnia gotowa.
Dzieki za odpowiedz. Tez tak wlasnie sobie przleiczalem na kola i na ilosc tulei.

Pozdrawiam SAJENS