PDA

Zobacz pełną wersję : Pikanie po wyjęciu kluczyka - Civic EJ9



Piotrek206
18-12-15, 19:29
Witam!
Jak w temacie, podczas gdy chcę wyjmuję kluczyk ze stacyjki, słychać pikanie (podobne do tego, gdy np. nie wyłączymy świateł) od strony pasażera. 5-6 razy po czym jest cicho. Nie wiem, czy to ma jakiś związek, ale dzieje się tak od wymiany filtra kabinowego (był zdejmowany akumulator). Trochę wkurzające :D.
Co może być przyczyną?

Samochód: Civic VI EJ9 D14Z2, 1999.

alexVI
19-12-15, 21:13
Miałem kiedyś radio które tak pikało bo wyjęciu kluczyka :)

firstborne
19-12-15, 22:47
Miałem kiedyś radio które tak pikało bo wyjęciu kluczyka :)

Pewnie Sony, weź się przysłuchaj lepiej xD

Piotrek206
20-12-15, 16:51
Pewnie Sony, weź się przysłuchaj lepiej xD

Radio mam od Pioneer'a akurat, ale sprawdziłem i na pewno nie to nie to :P. Zgadujcie dalej :P
Dodam jeszcze, że dzieje się to po wymianie tego filtra. Wcześniej tego nie było i pikanie nie zależy tego, czy silnik był włączony czy nie.

firstborne
20-12-15, 17:59
No ale napisałeś, że odłączałeś akumulator (swoją drogą nie wiem po co do wymiany filtra). Nic, co w aucie jest OEM nie wydaje takich dźwięków, to musi być coś "z zewnątrz". Może nagraj ten dźwięk czy coś.

Piotrek206
20-12-15, 19:44
Może nagraj ten dźwięk czy coś.

Dobra, to postaram się nagrać to jutro.

Piotrek206
21-12-15, 14:40
Wrzucam nagranie.
https://youtu.be/Zdlx5gOAkfE

lmk
21-12-15, 14:48
"Ten film jest prywatny. Przepraszamy za usterki" :p

Piotrek206
21-12-15, 19:02
"Ten film jest prywatny. Przepraszamy za usterki" :p

A tak, sorki. Już poprawiłem.
https://youtu.be/Zdlx5gOAkfE

alexVI
21-12-15, 19:10
Masz alarm albo centralny na pilota?

Piotrek206
21-12-15, 19:30
Masz alarm albo centralny na pilota?

Nie :P. To jest totalny analog, żadnych elektronicznych 'bajerów'. Jedyne co posiadam to klimatyzacja i radio.

firstborne
21-12-15, 19:34
Wyciągnij całkiem radio, bo może to OEM ma coś z tym wspólnego. Pierwsze słyszę takie pikanie.

Piotrek206
21-12-15, 19:40
Wyciągnij całkiem radio, bo może to OEM ma coś z tym wspólnego

Dobra, to jutro spróbuję jeszcze tak, choć watpię, aby to było to, ponieważ, ten dźwięk wydobywa się jakby ze schowka.

kolc
21-12-15, 20:53
Ja bym jednak stawiał na jakiś immobilizer dodatkowy. U mnie jest dołożony immo w IX gen. i pika prawie tak samo właśnie po wyjęciu kluczyka. Tylko dziwne, że nie musisz go rozbrajać przed uruchomieniem, ale może nawet nie wiesz że go masz. :p

Piotrek206
21-12-15, 22:23
Ja bym jednak stawiał na jakiś immobilizer dodatkowy (...) ale może nawet nie wiesz że go masz. :p

Może tak być, bo auto kupiłem niedawno, z 2 miesiące temu.

gundik1
21-12-15, 22:57
mam to samo w swojej ej , napewno jest to od imoo , uzbraja sie czy jakos tak . w niczym to nie przeszkadza

Piotrek206
22-12-15, 18:05
Zagadka rozwiązana. Po wyciągnięciu całkiem radia pikanie ustąpiło. Nasuwa się jeszcze pytanie, dlaczego wcześniej nie pikało (a jeździłem z miesiąc)?

Starstruck
22-12-15, 18:10
Może coś grzebałeś w menu radia i przypadkiem ustawiłeś. Albo szybko wysiadałeś i nie słyszałeś pikania ;). Po zdjęciu samego panelu radia też powinno ustać. Jak miałem radio Sony albo Pionka, to właśnie pikało, tak jakby w ramach "przypomnienia", żeby wyciągnąć panel.

Drabi
22-12-15, 18:51
Zagadka rozwiązana. Po wyciągnięciu całkiem radia pikanie ustąpiło. Nasuwa się jeszcze pytanie, dlaczego wcześniej nie pikało (a jeździłem z miesiąc)?

Sam pisałeś, że aku był odpinany. Widocznie radio po resecie (aku) włączyło swoje pierwotne funkcje ;)

gundik1
22-12-15, 21:53
co wy pier.... mialem radio pionerr pikalo , pozniej jvc pikalo i teraz sony tez pika, wiec co to ma do radia ?? to jest cos od imo

a gosciu ma naje... bane w elektryce ze, mu raz pika raz nie

Piotrek206
22-12-15, 22:47
co wy pier.... mialem radio pionerr pikalo , pozniej jvc pikalo i teraz sony tez pika, wiec co to ma do radia ?? to jest cos od imo

Sugerujesz, że to gdy odłączyłem radio i przestało pikać to przypadek? Nie sądzę, bo gdy ponownie podłączyłem radio pikanie znów się włączyło. Po za tym ja nie mam żadnego immo :D. Mam zwykłą, podstawową wersję, nawet bez centralnego zamka, a kluczyk to po prostu zwykły, metalowy klucz bez żadnych przycisków, ani elektronicznych bajerów, więc gdzie niby miało być to immo? :confused:


Sam pisałeś, że aku był odpinany. Widocznie radio po resecie (aku) włączyło swoje pierwotne funkcje ;)

Też tak myślę, spróbuję poszukać w ustawieniach czy da się to wyłączyć.

W każdym razie dzięki za pomoc, temat do zamknięcia.