PDA

Zobacz pełną wersję : Przegub wewnętrzny B16A2



przemek.b
26-10-05, 00:03
takie jedno pytanko mam do was czy ktoś miał do czynienia z owym przegubem
tyle tylko ze w zamienniku (w JC 270 zł)
czy moze lepiej kupić jakiś używany ale orginalny

hcc
26-10-05, 08:29
jak ja pytalem w JC to mi powiedzieli ze wogole nie maja wewnetrznych - ja pytalem do D16Z6 - wiecie gdzie moge kupic ???

TENCIO
26-10-05, 11:28
jc ma wewnetrzne z b16a2, ale tylko do wersji 92-95. doswiadczenia nie mam ,wiem tylko tyle ze nikt mi nie powiedzial ze sa dwa rodzaje tych przegobow w zaleznosci od generacji i dali mi te od 5 gen a ja mam polosie od 6gen wiec nie pasowalo i musieli oddac kaske

sublove
08-02-10, 13:56
Odgrzebię kotleta bo mam podejrzenie na przegub.

Przy wolnej jeździe słychać dość wyraźnie, co obrót koła, jadąc na wprost, jakby zgrzytnięcie...
Lodu i śniegu nie ma, sprawdziłem i oczyściłem.
Podczas przyspieszenia, od 30 km/h już tego nie słychać...
Nagrałem filmik. Czy przegub może mieć taki luz żeby tak stukał ?---> http://www.youtube.com/watch?v=j1gq12ILi3c
Niech to obada proszę ktoś, kto już miał styczność, teoretykom dzięki.

Nemereth
08-02-10, 14:16
Przy wolnej jeździe słychać dość wyraźnie, co obrót koła, jadąc na wprost, jakby zgrzytnięcie...
Takie objawy miałem w momencie kiedy miałem zakleszczony kamień w jarzmie przy blaszce (za pierwszym razem nie wiem co było bo chłopaki na mrówczej rozebrali jarzmo, klocki, przetarli i założyli i było ok) i dokładnie w momencie normalnej jazdy było słychać, w momencie przyspieszania lub hamowania już było lepiej. To ad zgrzytania.

A co do stukania to nie powiem :|

Szkoda, że nie zrobiłeś nagrania podczas jazdy..

sublove
08-02-10, 14:39
OK, to klocka potem pooglądam, a to stukanie przegubu?
jest w grancach tolerancji czy nie bardzo?

PS.
Podczas jazdy dorobię potem :)

taz666
08-02-10, 23:06
jc ma wewnetrzne z b16a2, ale tylko do wersji 92-95. doswiadczenia nie mam ,wiem tylko tyle ze nikt mi nie powiedzial ze sa dwa rodzaje tych przegobow w zaleznosci od generacji i dali mi te od 5 gen a ja mam polosie od 6gen wiec nie pasowalo i musieli oddac kaske

Różnią się na tyle że nie pasują wogóle do 6gen. Musiałem kupic nówkę w ASO.

U mnie przy wysranym przegubie wewnętrznym czuc było wyraźne wibracje przy przyśpieszaniu, niezależnie od prędkości ale generalnie im szybciej tym bardziej było odczuwalne. Przy wolnej jeździe pojawiał się trzask przy ruszaniu, wyraźnie też było czuc szarpnięcie.

Jak dla mnie to objawy wskazują albo na początki padu wewnętrznego albo na zewnętrzny, sprawdzałeś na skręconych kołach czy się nie nasila stukanie? Jeśli tak to przegub zew.

biały1991
12-01-16, 17:45
kolego podał byś jakiś link bo nie wiem co to JC:) a tez padly przeguby wew

Subtil
13-01-16, 10:30
W eg6/9 wewnętrzne przeguby są identyczne? Nie ma rozróżnienia na lewy - prawy?

Gorliś
13-01-16, 11:19
Jest rozroznienie bo od strony kierowcy masz jeszcze poloske z podpora.