PDA

Zobacz pełną wersję : Wyważanie koła zamachowego



rcmaniak
12-12-15, 19:43
Cześć, mam pytanie czy wymieniając koło zamachowe na inne używane trzeba wyważyć cały układ: wał, koło pasowe, zamach i sprzęgło, czy wystarczy jedynie zadbać o ten wymieniany zamach? Interesuje mnie przypadek koła zamachowego o seryjnej masie, bo znajduje jedynie tematy związane z odelżaniem koła.

Hektor139
13-12-15, 00:25
Nie musisz wywazac wszystkiego oryginalnego koła też nie musisz wywazac ale jeśli chcesz lub masz jakieś zastrzeżenia do koła to jest to nawet wskazane , możesz przy okazji spolerowac powierzchnię docisku ale często wiąże się to z wymianą tarczy sprzęgła bo może nie dolegac cała powierzchnia do docisku

rcmaniak
13-12-15, 01:19
Tak w ogóle to chce sobie złożyć wzmacniany docisk i tarcze obitą na nowo kevlarem w aaronexie bo moje fabryczne sprzęgło już słabo łapie, a jest to niestety 200mm, chce założyć coś od d16 wiec zamach też muszę większy kupić i chce spolerować i docisk i koło.

Hektor139
13-12-15, 23:21
Jeśli nie masz nikogo u siebie pod ręką aby ci wywazyl i spolerowal kolo to wyślij do otoczaka przy okazji ci odelzy zabieg ten kosztuje około 200 zł +polerka (nie wiem ile sobie za nią wola )

ma1ster
14-12-15, 21:02
też nie musisz wywazac

aby ci wywazyl

wyważyć cały układ

Wyważa to się drzwi, jak są zamknięte, a nie posiadamy klucza.

Sprowadzenie środka masy do osi obrotu nazywamy wyrównoważeniem...

rcmaniak
14-12-15, 21:56
wyważyć — wyważać
1. «podważywszy, wyrwać lub wypchnąć coś umocowanego»
2. «ważąc, określić ciężar czegoś»
3. «dobrać dokładnie, starannie»
4. &#171;zrównoważyć siły spowodowane niesymetrycznym rozmieszczeniem mas w wirujących elementach maszyny&#187; <-------

Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego LOL