PDA

Zobacz pełną wersję : Stuki w zawieszeniu tylnego koła



Michalll
08-08-08, 13:36
Dochodzą mnie dziwne stuki w prawym tylnym kole podczas wjazdu w dołek itd. Zawiesznie jest podobno w bardzo dobrym stanie, wiec czym mogą być spowodowane te stuki? :confused:

kopernick
08-08-08, 15:08
sprawdz silentbloki w wahaczach

marecki27
08-08-08, 18:45
możliwe ze cukieki poczły albo tuleje amortyzatora.

jureckyelyaevo
25-12-08, 20:01
Witam
U mnie jest taka sytuacja:

Na przeglądzie zauważyłem, że cukierek lewa strona jest wywalony (pęknięta guma), zawieszenie nie stukało nie pukało. wyszło też ze amor lewy tylni jest do wymiany. Kupiłem cukierek i amor i zostało to wymienione. Jednak pojawiły się stuki metaliczne dosyć wyraźne z lewej strony. Zaczyna też tłuc coś z prawej tyle ze znaczenie ciszej. Tak sie zastanawiam nad wymianą tulejek metalowo gumowych na wahaczu poprzecznym (3 sztuki chyba). Ktoś miał podobnie ?

sublove
29-12-08, 08:48
ja miałem, on miał, ona miała... każdemu kto jeździ po polskich drogach napewno wysrały się silentblocki, wymieniaj i nie marudź. Ja wymieniłem wszystkie 16 sztuk, 500 PLN poszło ale jeździ się bajecznie :D

WaSSIL
29-12-08, 13:13
Ja wymieniłem wszystkie 16 sztuk, 500 PLN poszło ale jeździ się bajecznie
jak możesz napisz na PW jakiej firmy te gumy kupiłeś i czy dają radę ?? patrząc na cenę na pewno nie są to OEMy

Whiplash
29-12-08, 13:58
jak możesz napisz na PW jakiej firmy te gumy kupiłeś i czy dają radę ?? patrząc na cenę na pewno nie są to OEMy

za taka cene to politury mozna miec :D

sublove
29-12-08, 14:38
za taka cene to politury mozna miec :D

500 minus rabat :D

Smolar
29-12-08, 15:50
Jezeli to prawy tyl to sprawdz czy to nie obija Ci sie tlumik o wahacz!Ja mialem sytuacje ze tez pukalo,wymienilem amory,cukierki,900zl poszlo a okazalo sie ze to poprostu tlumik puka czase o wahacz przy wiekszym obciazeniu..

kieljand
03-01-09, 21:03
ja tez mialem taki sam przypadek. okazalo sie ze tlumik sie owiesil i uderzal o wahacz...

Smolar
04-01-09, 01:05
Kieljand a jak sobie z tym poradziles?Widze ze jestes z murowanej gosliny,to dokladnie tam gdzie ja:)..i nawet jesli kojarze to masz taki sam tlumik jak ja..takze jak mozesz to powiedz jak sobie poradziles z tym problemem..czy to kwestia gum trzymajacych tlumik czy jak?

kieljand
15-01-09, 19:27
tak to byla wina jednej z gumy (spadła)... Stukanie ustało. Jednak dalej walcze z jakimis stukami dochodzacymi z tamtej okolicy. Tylko roznica jest taka ze stukanie slychac tylko wtedy gdy jest mokro. Na suchej nawierzchni nic nie slychac...

Infected
23-03-09, 22:44
witam, odświeżam temat..

nagminnie podczas deszczowej pogody z tyłu dobiegają wyraźne metaliczne, robotyczne stuki, domyślam się że to zawieszenie ale dźwięk ten niesie się tak jak by cała kasta gadała.

Zauważyłem że nie dzieje się to w momentach kiedy na zawieszenie działają siły góra dół, tylko wtedy gdy są one poprzeczne bądź wzdłużne. Np. lubi stuknąć podczas skręcania albo hamowania.


Nie za bardzo znam się na mechanice tylnego zawieszenia, będę bardzo wdzięczny za jakieś podpowiedzi gdzie szukać zwyrodnialstwa.

ligen
23-03-09, 22:57
mam wlasnie taki sam przypadek i nie wiem co z tym robic. napewno musze wymienic cukierek bo mi mechanior powiedzial ze sie skonczyl heheh. zastanawiam sie nad wszystkimi tulejami z tylu czy ich na nowe odrazu nie wymienic ale wiecie jak to z kasa jest

bowwer
20-09-09, 16:52
mam pytanie wymieniałem z tyłu jakieś pół roku temu cukierki (febi) i dziś spojżałem pod auto i po lewej stronei cukierka zrobił się prześwit brak gumy.... czy to oznacza że są one ponownie do wymiany? co spowodowało to że tak szybko by mogły się zniszczyć... nie czuję w aucie z tyłu żadnych stuków.... proszę o pomoc