PDA

Zobacz pełną wersję : Demontaż puszki filtra powietrza D14Z2



komor
01-12-15, 11:15
Panowie mam następujący problem, chciałem sobie wymontować i wyczyścić krokowca ale na przeszkodzie stanęła mi obudowa filtra powietrza. Nie moge jej ściągnąć z przepustnicy, odkręciłem śrubkę, ale została ta guma na przepustnicy i za nic nie chce puścić. Jakies sposoby?

Labed2007
01-12-15, 14:32
Odkręciłeś opaskę mocującą gumę? Jeśli nigdy to nie było rozbierane, możesz nie zauważyć śruby regulującej opaskę. Jest ona oryginalnie tak ustawiona, że można ją odkręcić jedynie krótkim ale szerokim płaskim śrubokrętem.

EDIT: najlepiej wstaw foto jak daleko stoisz z demontażem dolotu i zaznacz którego elementu nie możesz odkręcić. Nie wiem czy cię dobrze zrozumiałem i może ja myślę o innym elemencie, bo tam są dwie gumy. Jest jeszcze jedna która pełni funkcję tłumika drgań (przy wejściu czujnika temperatury do puszki filtra).

komor
01-12-15, 14:49
Rozpiąłem spinki mocujące górę obudowy filtra powietrza, zrzuciłem to, wyjąłem filtr i mi została ta dolna część obudowy. Z lewej strony była mocowana na śrubkę, a do przepustnicy widać, że mocowana jest na taką gumę, taki kołnierz gumowy, próbowałem to do góry wyszarpać ale za nic nie chce puścić.

Labed2007
01-12-15, 19:14
Bo ta guma jest mocowana na opaskę do przepustnicy :) Musisz ją popuścić i gotowe. Zacytuję siebie:

Odkręciłeś opaskę mocującą gumę? Jeśli nigdy to nie było rozbierane, możesz nie zauważyć śruby regulującej opaskę. Jest ona oryginalnie tak ustawiona, że można ją odkręcić jedynie krótkim ale szerokim płaskim śrubokrętem.

komor
06-12-15, 00:51
Spoczko dzięki za pomoc, nie widziałem tej opaski, po niedzieli dalej będę dłubał :)