PDA

Zobacz pełną wersję : problemo na 4 biegu, dlawi sie?



igor
23-11-04, 19:08
witma nie iwem jak to profesjonalnei opisac , ale na 4 biegu czasem zdarza sie tka jakby silnik ise dlawil albo mial taka "dziure" w mocy ,nie iwem co jest troche to jest denerwujace , bo czasem dodaje gazu jest moc, potem lekko puszczam jest ta dziura i potem tak z " nienacka" wyskakuej z tej dziury

mam nadzieje ze ktos skuma o oc mi chodiz i z czym jest problem :D

polkar
23-11-04, 19:25
Jak już piszesz o jakimś problemie, to sprecyzuj dokładnie jaki masz silnik, czy masz gaz w aucie, itp.

ARTX
23-11-04, 19:34
dokładnie i czytaj REGULAMIN

igor
23-11-04, 19:37
no ok sorki potrzebowalem na szybko odpowiedzi ale sprecyzuje bardzije

silnik d15z1 (vtec-e)
rok 93 rok
i nie jest przerobiony na gaz
civic hatchback 3 drzwiowy

rem36
23-11-04, 20:01
Masz tak w calym zakresie obrotow czy w jakims konkretnym przedziale?Czy ta dziura jest tylko jak odposzcisz na chwiel i pozniej zowu wcisniesz gaz czy tez podczas ciaglego przyspieszania?Ile trwa tzn. jest jakby chwilowym zadławieniem(przerwaniem) czy mzoe trwa pare chwil i jest jak gdyby brakiem mocy??

igor
23-11-04, 21:49
hmm no tak zawuazylem ze okolo 2500 tys oborty , i ta dzirua jest tak jak piszesz ze na chwile odpuszcze i potme cisne i jest taka dziura tzn idzie przyspieszenie potem wlasenie cos taka dziurka jest trwa no moze 2 s i potem jest jzu ok

LIO
23-11-04, 21:51
zmien przewody, lub/i swiece, ew. problemy z iskra w aparacie zaplonowym.
Dzialanie wilgoci dalo znac o sobie.

rem36
23-11-04, 23:47
Hmm sam nie wiem moze jest tak jak mowi LIO ale wydaje mi sie ze bylo by to zauważalne glownie przy wyskokich obrotach.
Skoro piszesz ze problem wystepuje przy obrotach około 2500obr/min to w przypaku poszczenia i przyhamowania samochodu sinikiem przy takich obrotach a nastepnie wcisnieciu spowrotem gazu(lekko) zjawisko chwilowego braku mocy a nawet szarpamia ( oczywiscie nie na 4 biegu) jest zupelnie normlane i wynika z bezwładnosci zasysanego powietrza. Przy hamowoaniu silnkiem w kolektorze dolotowym powstaje duze podcisnienie, w momencie gdy pozniej lekko wcisniejsz gaz przepustnica sie otworzy ale szczeina jest małą ( o ile nacisniesz lekko) i jest potrzebna chwial czasu aby koletor ssacy napelnił sie odpowiedna ilością powietrza, dodatkowo z silnka musza zostac wydalone spaliny powstałe przed hamowaniem które z racji tego ze przepustnica byla zamknieta nie miały sie jak wydostac zarowno z cylindra jak i z całego ukłądu wylotowego( zostały zatrzymane w ukłądzie lub nawet cofnięte i musz byc na nowo rozpedzone), ponaddto w momencie wcisniecia gazu czujniki czytaja ze przepustnica jest wychylona , przepływomierz mierzy przeplyw powietrza ( wiekszy niz rzeczywsity ktory idzie do cylindar poniewaz poczatkow jest on "zuzywane" na uzupelnienie brakow w kolektorze dolotywm) przezco miesznaka jest chwilowo zabagata. Brzmi to moze troche dramatycznie ale tak jest :) W rzeczywistosci wszystko traw bardzo krotka jednak mozna odczuc chwilowe zadławienie:)

igor
23-11-04, 23:57
hmmm moze i masz racje :D ale meni wlasnie ciekawi czzemu ja ma mtak tylko na 4 biegu na zadnym innym tak nie mam

rem36
24-11-04, 00:04
Jesli masz na 4 to masz tez na innych :wink: tylko przy innych predkościach, przez co moze byc to przez ciebie nie odczuwane,

hosi
24-11-04, 13:26
rem36
Ja mam taką sytuację jak opisałeś, ale gdyby było to normalne to by było tak od początku. Znajomy w Mondeo ma takie same objawy. W serwisie powiedzieli że komp podaje błąd czujnika podciśnienia :566:

igor
24-11-04, 14:00
no to samodiagnostyka powinan cos pokazac ?
bo mi pokazuej ze nie ma zadnego bledu

LIO
24-11-04, 14:35
Ja podalem taka przyczyne, bo tak mialem w poprzednim cifie, zmienilem przewody i problem zniknal, tylko ze mialem to akurat w prawie ze identycznym zakresie obrotów na kazdym biegu, zawsze jakos wlasnie 2500-3500 obrotów, potem jak mijal ten moment przymulenia, to wyrywal, jakby sie z linki zerwal, albo jakbym nitro odpalil ;)
Co nie oznacza ze musi to byc to.

rem36
24-11-04, 16:06
hosi
Jesli masz walnięty czujnik podciśnienia to powinien ci sie check swiecic, Czujnik podcisnienia jest bardzo wazny bo głownie na jego podstaiwe dobierana jest ilosc paliwa. jesli jest walniety to go szybko wymien.

igor
Nie, samodiagnostyka nie powinna nic wykazac bo to normalne zajwisko. Jesli wydaje ci sie "dziura" jest coraz wieksza to moze zrob jak radzi LIO skoro jemu pomoglo to czemu ma nie pomoc tobie :) Ewentualnie moze cos pomoc wyczyszczenie silniczka krokowego i przpustnicy bo ich poprawna praca powinna w duzym stopniu niwelowac takie efekty, choc i tak on zawsze bedzie. Pamietaj ze im bardziej bedziesz na to zwracał uwage to bedzie to coraz bardziej denerwujace co jest efektem psychologicznym a nie jakims problem z samochodem :wink:

igor
24-11-04, 21:18
no ok :D tak poprostu chcialem zwrocici uwage zeby to nie byl powod jakiejs wiekszej usterki czy cos, i zrobie tak jak Lio pisal moze faktycznie pomoze

POzdrawiam i thnx za help

hosi
25-11-04, 06:31
igor
Daj koniecznie znać po zmianie kabli! :wink: