PDA

Zobacz pełną wersję : D 15B2 W trakcie Remontu :-)



pacha
07-08-08, 16:26
Witam własnie remontuje swój silniczek D15B2 (Brał Olej) Kupiłem nowe uszczelniacze na zaworach,Uszczelke Pod Głowice,Panewki,Pierścienie na Tłoki wszystko w rozmiarach Nominalnych...Teraz powiedzcie mi tylko czy o czymś oby nie zapomniałem??? w sklepie mowili zebym wymienił tez sruby do uszczelki głowicy..nie wiem czy jest to konieczne ich koszt chyba tez mały nie jest?? A nie chce zrujnować sobie budzetu domowego a z drugiej strony hce miec sprawne auto Doradzcie czy jeszcze o czymś zapomniałem...Wszystko składa mi składa mi miejscowy Mechanik

Sorki za Błedy cos mi sie klawiatura pierdzieli

Panowie czekam na Wasze opinie bo jutro już mają mi składać silinczek do kupy dlatego gdybym jeszcze cos powinien wymienic to do jutra musze dowiezc czesci

Andzi
07-08-08, 22:17
Dawaj na starych.

Efyr
07-08-08, 23:14
Panewki możliwe, że niepotrzebnie kupiłeś, chyba, że już obejrzałeś stare i były wytarte.
Co do śrub to niby zaleca się wymianę, ale te rzeczywiście w oryginale tanie nie są. Podobno są jakieś tańsze zamieniki.
Z drugiej strony bardzo często jest skladane na starych śrubach i wszystko dobrze chodzi. Loteria

Do zestawu dorzuciłbym jeszcze kompletny rozrząd, czyli pasek, napinacz, i ewentualie pompę jak nie była wymieniana przy ostatniej zmienie rozrządu. Można też klinowe, bo to koszt 20 zł szt.
Oczywiście olej, filtr oleju i płyn chłodzący też masz, bo te płyny się spuszcza przy takiej robocie.
Do tego uszczelka pod pokrywę zaworów, uszczelka pod miskę, pod kolektor ssący (głowica jak będzie szła do planowania, to musi być goła, a uszczelka pod kol. ssącym to papier i sie potarga)
Jak będziesz miał rozebrany silnik warto obejrzeć sprzęgło, bo można je też od razu wymienić (po prostu koszt wymiany sprzęgła jest wysoki, więc jak niewiele go zostało to może się opłacać zmienić).

Lcfr
07-08-08, 23:32
Panewki możliwe, że niepotrzebnie kupiłeś, chyba, że już obejrzałeś stare i były wytarte.
Co do śrub to niby zaleca się wymianę, ale te rzeczywiście w oryginale tanie nie są. Podobno są jakieś tańsze zamieniki.
Z drugiej strony bardzo często jest skladane na starych śrubach i wszystko dobrze chodzi. Loteria

Do zestawu dorzuciłbym jeszcze kompletny rozrząd, czyli pasek, napinacz, i ewentualie pompę jak nie była wymieniana przy ostatniej zmienie rozrządu. Można też klinowe, bo to koszt 20 zł szt.
Oczywiście olej, filtr oleju i płyn chłodzący też masz, bo te płyny się spuszcza przy takiej robocie.
Do tego uszczelka pod pokrywę zaworów, uszczelka pod miskę, pod kolektor ssący (głowica jak będzie szła do planowania, to musi być goła, a uszczelka pod kol. ssącym to papier i sie potarga)
Jak będziesz miał rozebrany silnik warto obejrzeć sprzęgło, bo można je też od razu wymienić (po prostu koszt wymiany sprzęgła jest wysoki, więc jak niewiele go zostało to może się opłacać zmienić).efyr dobrze pisze
choc ja bym zostawił:


uszczelka pod pokrywę zaworów, uszczelka pod miskę................... sprzęgło......
i wymienił jak bedzie potrzeba..