PDA

Zobacz pełną wersję : Civic zahaczenie tłumikiem o krawężnik.



szymon097
20-11-15, 15:30
Cześć.
Ostatnio parkowałem na parkingu tyłem i przy cofaniu chyba zahaczyłem o tłumik końcowy.
Tłumik przesunął się troszkę do tyłu i zauważyłem,że opadł dość mocno w tym miejscu: http://scr.hu/26m8/acv7t
W czym problem i jak to naprawić?
Sprawdzałem na tym ostatnim łączeniu na śrubach i wydech trzymał oraz nie słychać aby był nieszczelny tylko słychać,że o coś uderza podczas gdy jadę jakąś krzywą drogą itp.

firstborne
20-11-15, 17:06
Zatkaj wydech końcowy szczelnie jakąś szmatą i spróbuj odpalić - jak się zadusi to faktycznie wydech szczelny, jak będzie chodził, albo trząsł znaczy, że jednak jest nieszczelny i gdzieś przez uderzenie pękł. To, co zaznaczyłeś aby na pewno jest szczelne? Wydaje mi się, że na tym łączeniu śruby mogły wygiąć się do ziemi, przez co wydech tak się obwiesił. Skoro puka znaczy, że mogło pójść gdzieś mocowanie i wali o wahacz czy belkę (nie wiem jak masz i gdzie dokładnie zamocowany wydech). Najlepiej jedź do jakiegoś mechaniora, który ma kolumnowy podnośnik samochodowy i zajrzyj z nim co jest nie tak. Tak, to można sobie gadać, skoro nie widzisz czarno na białym jak faktycznie wydech może być uszkodzony.

Genax
21-11-15, 16:32
Może guma utrzymującą wydech urwała się :p

toxic
22-11-15, 13:05
Jeśli się cofnął do tyłu najprawdopodobniej gdzieś się wygiął. Może nie koniecznie jest gdzieś teraz nieszczelny ale warto to sprawdzić(w sumie jakąś większą nieszczelność z reguły wyraźnie słychać). Sprawdź wszystkie gumy i haki mocujące.