PDA

Zobacz pełną wersję : Tegiwa, Honda B-seria problem z wężami chłodzenia.



Szwadron
19-11-15, 10:36
Witam

Jakiś czas temu kupiłem przewody silnikowe. Tegiwa, Honda B-seria
http://photos05.redcart.pl/templates/images/thumb/2992/700/600/pl/0/templates/images/products/2992/3ca666341d4ff80006434a1f0b622e88.jpg

Niestety mechanicy poinformowali mnie iż każdy z węży jest za krótki o jakieś 10 cm, oczywiście nic nie przycinaliśmy wszystko oryginalnie, węże dedykowane do silników serii B

Posiadam CIVIC VI EK4 vti b16a2 polift 2000 rocznik hatchback.

Czy ktoś z was spotkał się z takim problemem, ktoś montował wyżej wymienione węże w takiej budzie z tym silnikiem jaki posiadam ja?

Z góry dziękuję za pomoc !

wierzba
19-11-15, 10:47
zrób zdjęcie z przmiarki i reklamuj - jeśli brakuje po 10 cm to powinno to być bardzo wyraźnie widać.

Szwadron
19-11-15, 10:58
Gość ze sklepu dostał informację, ma porównać długości swoich węży na sklepie z moimi które mi przysłał. Podobno montowali te węże w takiej samej hondzie jak moja i wszystko grało. Chyba że mechanicy coś porąbali ? Dałem po dupie bo 14 dni minęło więc zwrot może nie wchodzić w grę, z drugiej zaś strony opis na stronie sugerował że węże dedykowane są do silników hondy b seria.

Nawet na zagranicznych stronach są te przewody dedykowane.
http://www.all4honda.com/webshop/10-civic-1992-1995/29-motor-tuning/229-koeling/tegiwa-5-delige-siliconen-radiateur-slangen-civic-92-01-del-sol-integra-b-serie-motoren-details.html

wierzba
19-11-15, 13:48
tegiwy produkty są ok, może ktoś pomylił produkt ?
szkoda, że nie zamówiłeś bezpośrednio od nich bo ja miałem sytuację ze stoperem pompy hamulcowej - przysłali nie właściwą - reklamacja i nie dość, że otrzymałem dobrą to wcale nie musiałem zwrócić tej pierwszej, która pasowała do innego modelu nadwozia jak się późnie okazało.

Szwadron
19-11-15, 14:42
No właśnie najgorsze jest to, że gdy patrze tak wzrokowo na zdjęcia tych przewodów to wszystko się zgadza. Jest możliwe że mam coś pomodzone w samochodzie? Mam wersje z klimą - nie wiem czy to ma znaczenie.

Szwadron
20-11-15, 11:17
Niestety zaczyna być nie fajnie, sprzedawca próbuje wykręcić się że to mechanicy przycięli przewody i to nie jego wina...

wierzba
20-11-15, 11:24
z klimą czy bez nie ma różnicy w przewodach w układzie chłodzenia.
w jaki sposób sprzedawca potrafił stwierdzić przycięcie nie mając ich fizycznie u siebie ?

Szwadron
20-11-15, 11:32
w poniedziałek do niego wysyłam, we wtorek dostanie je fizycznie, tak stwierdził bo najłatwiej zwalić winę na użytkownika czy błędne montowanie.

Może ma ktoś rozpisane wymiary takich przewodów szukam w internecie i nigdzie nie mogę tego zaleźć...

Szwadron
24-11-15, 11:45
No i stało się dzisiaj stary przewód chłodnicy ten górny najgrubszy (nie zmienione na nowe bo były za krótkie) wysunął się i jakieś dobre 10 minut samochód jechał bez przewodu (wysunął się od strony chłodnicy) oczywiście para buchnęła, jakie mogą być tego następstwa?

Karpiczek
24-11-15, 14:45
A czemu się wysunął? Nie założyli Ci w warsztacie opaski?

Szwadron
24-11-15, 14:54
Przewód który miałem był już stary opaski stare, zmiana temperatury, źle założyli w serwie... nie mam pojęcia w każdym razie 10 minut samochód jechał z wypiętym przewodem mam rozbabrany płyn chłodniczy po silniku, co mogło poważnego się stać w najgorszym razie z silnikiem?

GizY
24-11-15, 15:12
jak nie fiknela temp. w gore to bedzie zyl;]

Szwadron
24-11-15, 15:29
Dziś w Krakowie zimno więc myślę że się nie spocił ;) a tak serio to nie mam pojęcia jak wyglądała kwestia temperatury po wypięciu się przewodu.

Co faktu nie zmienia ze jestem strasznie zły na sklep który mi sprzedał za krótkie przewody... fakt mogłem nie jechać samochodem, ale kupując te przewody, zresztą nie za małą kasę ufałem że będą zgodne z opisem... tak to było by już wszystko założone i po problemie... ale nie... oczywiście jak zawsze coś nie tak...

Szwadron
25-11-15, 09:36
wracając do tego wypiętego przewodu, jest to możliwe że wywaliło go przez ciśnienie? Kilka miesięcy temu poszła mi również chłodnica, zmieniłem ją na nowa uznałem że chłodnica jak i pękające przewody to po prostu wina lat, stąd pomysł kupna również nowych pechowych przewodów.

Może być to wina głowicy lub uszczelki pod głowicą?

Szwadron
16-12-15, 09:15
Sprawa załatwiona sklep gdzie kupiłem węże bez problemów zwrócił kasę, problem jest jednak taki że nadal mam samochód na starych sparciałych przewodach. Rozglądałem się za wężami TurboWorks, mimo iż wiele sklepów w tym na allegro mają wystawiony artykuł to nie mają go fizycznie na stanie... Czy stosował ktoś te przewody w B16A2 w budzie EK4 ? Czy ma ktoś z was dojścia do tych przewodów? Interesują mnie tylko nowe ze sklepu.
http://img03.allegroimg.pl/photos/oryginal/53/25/45/44/5325454434

smok
16-12-15, 12:58
Tez chciałem kupić turbo worksa, nigdzie nie ma na stanie, dopiero po nowym roku :( Zamówiłem feralne tegiwy, zobaczymy czy u mnie wymiary będą sie zgadzać.

Szwadron
17-12-15, 18:55
Tez chciałem kupić turbo worksa, nigdzie nie ma na stanie, dopiero po nowym roku :( Zamówiłem feralne tegiwy, zobaczymy czy u mnie wymiary będą sie zgadzać.

daj znać czy u Ciebie podeszły może to wszystko to wymysły moich mechaników...

smok
17-12-15, 20:52
Dam znac na poczatku stycznia :)

a4tech33
22-12-15, 16:28
kupuj fake samco, grubsze niz turbo worksy, wydaja sie lepiej wykonane (oba kpl mialem w lapkach), wszystko pasowalo praktycznie (nie wszystkie wymienilem), mam juz dluzszy czas (zakupione w pierwszym grupowcu) tyle zlego, ze z biegiem czasu zmienily kolor z bialego na zoltawy :D ale zlego slowa powiedziec o nich nie moge, spelniaja swoja role wiec polecam