PDA

Zobacz pełną wersję : Szuranie,stukanie z okolic przegub wewnetrznego/skrzyni biegow



depose86
16-11-15, 22:24
Czesc. Mam wielki problem i wielka nadzieje ze pomozecie mi w zdiagnozowaniu problemu.Auto Civic 99r Coupe D16y7. Od poltora roku,od momentu zakupu, mecze sie z problem mocnego szurania stukania glownie przy predkosc 30-40 km/h. przeczytalem caly internet, odwiedzilem kilku mechanikow. nikt nie umial zdiagnozowac problemu. wg wlasnego uznania wymienielem miedzy innymi wszystkie 4 lozyska z nadzieja ze problem zniknie, niestety nieznikly ;] niedawno, czesciowo udalo mi sie zdiagnozowac miejsce problemu/dzwieku - przegub wewnetrzny/skrzynia biegow. unoszac prawe czy to lewe kolo i porozpedzeniu kola do okolo 30-40 km/h powstaje szuranie mocno slyszalne w tych okolicach. nie ma roznicy czy skrzynia jest wysprzeglona czy tez nie,czy jest rozpoedzone lewe czy tez prawe kolo. bylem u mechaniorow i nie moga jednoznacznie stwierdzic czy to sa przeguby wewnetrzne czy tez skrzynia,bardziej obstawiaja skrzynie. wg nich ten dzwiek nie pasuje do przegubow a bardziej do lozyska w skrzyni. na obu przegubach wewnetrznych sa wyczuwalne luzy (ruszaja sie cale kielichy,tak jakby byl luz w samej skrzyni). macie jakies pomysl co to moze byc?? dzieki z gory za pomoc