PDA

Zobacz pełną wersję : Dodatek do oleju ?



rogeroxd
15-11-15, 20:06
Witam mam pytanie czy ktoś może stosował ten produkt i czy działa coś w ogóle itp?
http://jarusnet.pl/millers-stop-leak
Pozdrawiam

cosmo-pl
16-11-15, 16:20
Po co Ci to??

rogeroxd
16-11-15, 20:46
oleju troche bierze;d

analyzer64
16-11-15, 20:49
Jak bierze to się szuka przyczyny i robi remont :)
Dodatek do oleju to sobie możesz zastosować, jakiś modyfikator tarcia czy coś ale nie moto doktora :D

billiejoe
16-11-15, 22:12
Pytanie czego oczekujesz...bo jeśli chcesz ograniczyć spalanie oleju to zatykanie cieknących miejsc przez uszczelki tego nie naprawi :)

rogeroxd
16-11-15, 22:38
Wiec co pomoze ? remont za 1000zl ?

vnv_nation
16-11-15, 23:30
1000 ci braknie na remont

cosmo-pl
16-11-15, 23:46
To jest raczej na niewielkie wycieki. Ile Ci bierze i czy są plamy pod autem?

rogeroxd
17-11-15, 12:07
Brak plam, a ile no chyba nie aż tak dużo ciężko sprawdzić u mnie w mieście same górki itp..

Labed2007
17-11-15, 12:38
Takie środki zagęszczające olej sobie daruj. Ja miałem pobór 150ml/2000km - przy 6500-7200rpm auto puszczało delikatny niebieski dym. Do zobaczenia na filmie: https://www.youtube.com/watch?v=_JLABMqPe4A
Widać, że coś tam puszczał jednak bez tragedii. Już mi się to nie podobało - nie zamierzałem naklejać stickera "honda musi dymić" :D a wiedziałem, że z czasem może być tylko gorzej.

Zrobiłem 2 razy płukanie układu olejowego i przestało ubywać.
Prawdopodobnie miałem zablokowane pierścienie i to pomogło, nawet auto trochę żwawsze się zrobiło.
Po 3000km na bagnecie nie ubyło nic i olej dopiero po 1000km zmienił lekko kolor - przy poprzednich wymianach po przejechaniu choćby 10km robił się wyraźnie ciemniejszy.

Tylko jak masz pierścienie zużyte albo uszczelniacze to płukanie ci nie pomoże..

Najpierw sprawdź ile dokładnie ci bierze tego oleju.

cosmo-pl
17-11-15, 12:53
Brak plam, a ile no chyba nie aż tak dużo ciężko sprawdzić u mnie w mieście same górki itp..

To nie sądzisz, że zastosowanie środka przeciw wyciekom nic nie da??

Sprawdź zużycie najpierw i je podaj. Wtedy będzie można coś powiedzieć.

Labed2007
17-11-15, 13:18
To nie sądzisz, że zastosowanie środka przeciw wyciekom nic nie da??

Sprawdź zużycie najpierw i je podaj. Wtedy będzie można coś powiedzieć.

Może będzie brał mniej bo olej się zagęści, ale za to smarowanie będzie gorsze i za chwilę w dziale tech. pojawi się kolejny temat że coś stuka w silniku :D

delek
17-11-15, 17:44
Te świństwa nawet nie tyle zagęszczają olej, co spęczniają uszczelki. Ja bym tego swojemu silnikowi nie zrobił.

alexVI
17-11-15, 18:23
Skoro temat o dodatkach do oleju jest. Co sądzicie o płukankach które robi się przy wymianie oleju? Moja honda bierze koło 1l/1000km, ktoś pisał że płukanie może zmniejszyć zużycie oleju. Wiem że najlepiej jest remontować lub wymienić silnik. Chcę się dowiedzieć czy płukanka nie sprawi że silnik zacznie więcej oleju spalać :)

Labed2007
17-11-15, 19:19
Skoro temat o dodatkach do oleju jest. Co sądzicie o płukankach które robi się przy wymianie oleju? Moja honda bierze koło 1l/1000km, ktoś pisał że płukanie może zmniejszyć zużycie oleju. Wiem że najlepiej jest remontować lub wymienić silnik. Chcę się dowiedzieć czy płukanka nie sprawi że silnik zacznie więcej oleju spalać :)

Przeczytaj mój post z poprzedniej strony. Nie wiem czy i na ile pomoże w twoim przypadku ale na pewno nie zaszkodzi - sprawdzone w wielu autach.

cosmo-pl
18-11-15, 21:44
Może będzie brał mniej bo olej się zagęści, ale za to smarowanie będzie gorsze i za chwilę w dziale tech. pojawi się kolejny temat że coś stuka w silniku :D

To nie jestś środek zwiększający lepkość (nie gęstość), tylko dodatki elastomerów w większej ilości, niż standardowo. Takim olejem, który posiada ich większą ilość jest no Maxlife, którego chętnie ludzie z tego forum stosują. Kwestia jest inna, po co stosować ten prepatar, jeżeli nie ma wycieków. Nic to nie da.

Tak samo jak płulanka w silniki zużywającym 1l/1000km.

alexVI
18-11-15, 22:13
Przeczytałem o tym że płukanka może zmniejszyć zużycie oleju dlatego chciałem spytać, szczerze to nie wierzyłem bo nie da się wszystkiego naprawić wlewając magiczny środek :)

Labed2007
18-11-15, 22:44
Na pewno płukanie silnika nie zaszkodzi. W moim przypadko "wyleczyło" to z brania oleju jednostkę. Tyle że u mnie brał o wiele mniej. 1l to nawet przez 12 000km nie spalił.

Kiedyś czytałem na tym forum historię o silniku który brał ogromne ilości oleju i po płukaniu poprawiło mu się znacznie. To był silnik d15z6 który stał dłuższy czas o ile dobrze pamiętam.

Aha, cosmo_pl: u mnie zalanie MaxLife nie zmniejszyło ani trochę spalania oleju.
Czyli to potwierdza moją tezę że płukanie odblokowało pierścienie i zlikwidowało pobieranie oleju.

bednar_ek35
19-11-15, 00:30
Bo max life ma dodatki spulchniające uszczelki gumowe a nie rozpuszczające nagary.
Ja ostanio u siebie też zrobiłem płukanke w moim klekocie przed zmianą oleju.
Zobaczymy co będzie bo narazie po zmianie oliwy zrobiłem może z 500km.