PDA

Zobacz pełną wersję : Palonca sie instalacja elektyczna!!!!!!



aurii
06-08-08, 19:52
Panowie co mogło być przyczyna ze mi sie w aucie spalila instalacja elektryczna od tylniej wycieraczki!!!!

Zaczeło sie od tego ze wywalilo mi dwa razy bezpiecznik !!! Ja monadra głowa wsadziłem wiekszy i w pewnym momecie czuje ze smierdzi w aucie patrze do tyłu a tam pełno dymu !!! zjechalem na pobocze wychodze bagarznik do góry patrze z ka ten dym a tu kable od tylniej wycieraczki az czerwone!!!! Wyłączyłem silnik bezpiecznik szybko wyjełem rozebrałem boczke auta a tu kable opalone z izolacji od wycieraczki aż do pierwszej kostki w podsufitce!!!! Wypiełem ten odcinek kostke zaizolowałem bezpiecznik włożyłem miejszy i narazie nic sie nie gotuje !!!! Oglądałem reszte kabli i jest ok !!!

I teraz moje pytanie czy przyczyna takiego dziadostwa mogło być uszkodzona tylnia wycieraczka !!! Ona od dawan nie działa i wydaje mi sie ze ona zrobiła zwarcie!!! Bezpiecznik mi wywalił a ja wsadziłem za duzy i poszło !!!!

stashek
06-08-08, 21:29
Mozliwe, mysle ze kurs ortografii tez Ci się przyda "palonca"

Skoti
07-08-08, 00:25
tzn że gdzies najprawdopodobniej miałes zwarcie na kablach. Wsadzajac mocniejszy bezpiecznik pozwales na wiekszy prad co doprowadzilo do topienia się kabli.

pobo22
07-08-08, 09:08
Mozliwe, mysle ze kurs ortografii tez Ci się przyda "palonca"

a Tobie kurs etyki to forum motoryzacyjne a nie polonistyczne



pozdrówki

piotrstrojek
07-08-08, 09:37
Tylko jedno mnie zastanawia, skoro silniczek był spalony to przypadkiem nie włączyłeś jej tym przełącznikiem przy kierownicy? Bo gdybyś nie kliknął to nic by się nie stało... chyba że masz uwalone przełączniki zespolone...

Bono
07-08-08, 09:43
a Tobie kurs etyki to forum motoryzacyjne a nie polonistyczne



pozdrówki

forum motoryzacyjne czy inne, generalnie nie zwalnia z poprawnego posługiwania się językiem polskim.

Skoti
07-08-08, 10:00
Chłopcy koniec OT.
Tak pisząc raczej nie pomożecie.
No właśnie. Działo się to cały czas czy wtedy gdy włączałes wycieraczki.

aurii
07-08-08, 10:22
chyba była włączona ta wycieraczka !!!! W takim razie faktycznie mogło sie to spalić ;( Teraz już nie mam kabli do wycieraczki na tył wiec już sie nic nie zapali !!

Ps przepraaszam za błedy !!! tak to jest jak sie coś pisze po małym conieco ;(

Skoti
07-08-08, 10:37
musisz sprawdzic cala instalacje, począwszy od wycieraczki. Odlacz i sprawdz czy znowu sie spali bezpiecznik. Jesli nadal to gdzies wiazka bedzie przetarta.

BARTAS998
08-08-08, 22:49
Nie musialo byc zwarcie, moze wlaczyles wycieraczke, ona nie mogla ruszyc i cos sie przegrzalo, sprawdz czy lekko sie kreci

piotrstrojek
09-08-08, 15:09
W naszych Haniach te silniczki dość łatwo się fajczą - często w zimę wycieraczka przymarźnie do szyby i włączając ją można łatwo spalić silnik albo instalację...