PDA

Zobacz pełną wersję : Przerywanie silnika



konrad256b
12-11-15, 09:14
Cześć,
dziś po przejechaniu dość długiej trasy pojawił się problem w mojej Hondzie. Silnik to d13 z głowicą vtec. W pewnym momencie zaczęło mocno szarpać samochodem, tak jakby nagle zamknęła się przepustnica i odcięło paliwo, a za sekundę wróciło do normy i po chwili znowu szarpnięcie i tak co pare chwil. Oprócz tego wskazówka obrotomierza spadała przy tym do zera. W sierpniu wymieniałem moduł, cewkę, przewody i świece. Wiem, że powinienem sprawdzić iskrę, zrobić diagnostykę i to zrobię ale co jeszcze mam sprawdzić? Jak ktoś ma aparat td-41u na podmiankę w okolicach Ursynowa to proszę o pomoc bo jestem 200km od domu, a jutro muszę wrócić.

Furious
12-11-15, 10:28
Jak nic problem z aparatem zapłonowym...

konrad256b
13-11-15, 06:54
Przejechałem dwa razy odcinek około 7 kilometrów i wszystko było ok. Zobaczymy jak będzie dziś na trasie. Gdyby coś się działo to w domu mam cewkę i kable na podmianę. Zobaczymy czy w tym leżała przyczyna.

Kriss91
13-11-15, 09:36
Problem będzie się najprawdopodobniej pojawiał po nagrzaniu silnika. Winna jest cewka albo moduł.
Gdy wymieniany był moduł za pierwszym razem, użyta była pasta termoprzewodząca?

Greg001k
13-11-15, 21:40
W moim przypadku takie oznaki powodowała cewka zapłonowa (nowa cewka miała wadę i po nagrzaniu przerywała). Zwykle jak moduł padnie to już auta się nie odpali.

konrad256b
16-11-15, 19:52
Przejechałem już następne 500km i problem się nie pojawił. Być może była to jakaś chwilowa niewydolność któregoś z czujników... Pasta oczywiście była użyta.

Greg001k
16-11-15, 22:43
Miałem podobnie gdy cewka mi padała, przez jakiś czas problemy ustąpiły ale po pewnym czasie powróciły ze zwiększoną częstotliwością. Może lepiej skołuj nową cewkę i wrzuć do bagażnika wówczas w razie czego na poczekaniu wymienisz jak padnie obecna. Wymiana prosta i nieskomplikowana.