PDA

Zobacz pełną wersję : czujnik uderzeniowy coupe 1999



harpan
11-11-15, 08:35
Witam, przeanalizowałem forum i nie mogę odszukać czujnika uderzeniowego. Na forum jest o czujniku w hb 3d, hb 5d a o coupe niestety nie ma. Wymontowałem schowek, przeszukałem za konsolą środkową. Będę wdzięczny za pomoc. Hanka umarła po zaliczeniu rozpadliny w drodze - ujechałem może z 300 metrów (zaświeciła się kontrolka oleju i check; zgasiłem silnik i już nie mogłem odpalić).

Hektor139
11-11-15, 17:32
Jeśli masz czujnik uderzeniowy to w tym samym miejscu co w HB ale jeśli przejechałem kilkaset metrów i sam zgasiłes silnik to czujnik niema nic do rzeczy.
Sprawdź błędy to po pierwsze
Sprawdź poziom oleju i stan miski może się uszkodziła olej wyciekł a silnik się zatarł
Potem napisz co wiesz

harpan
11-11-15, 21:56
Wpadłem w dziurę. Ujechałem może z 300 metrów i zauważyłem mruganie w pierwszej kolejności kontrolki immobilizera potem zaświeciła się kontrolka oleju i check engine. Zgasiłem silnik, sprawdziłem stan oleju (moja hanka pije więc dolałem oliwy - było tuż pod minimum), dokonałem próby odpalenia i nic... Rozrusznik normalnie kręci, po przekręceniu zapłonu włącza się pompa (słychać buczenie). Kontrolki - przy próbie odpalenia nie świeci kontrolka immobilizera, za to świeci kontrolka oleju i błąd silnika. Samochód ściągnołem pod dom, pod autem nie było plamy oleju - zatem wykluczam zatarcie silnika przez dziurę w misce. Nie znalazłem czujnika uderzeniowego, dokonałem próby iskry na świecy, jest prąd więc zakładam że aparat i cewka jest ok. Nie pokoi mnie kontrolka immobilizera, nie świeci

Hektor139
12-11-15, 21:31
Może sam zgasł skoro zaświecilo IMO a potem inne kontrolki błędy sprawdzałeś
Sprawdź czy podaje paliwo

harpan
12-11-15, 22:08
Jestem po odczycie błędów - złącze diagnostyczne miałem nad nogami kierowcy przy bezpiecznikach - wyskoczył błąd tylko 41 i pulsuje kontrolka z ABS

Wydaje mi się, że przy tym błędzie raczej powinienem normalnie odpalić samochód

bolo741
13-11-15, 08:11
Szkoda ze na policje odrazu nie zadzwoniles oni spisza protokol i do zarzadu drog i zieleni sprawe kieruja, bynajmniej tak jest jak felge/opone zniszczysz na tych naszych pieknych drogach

zabor
13-11-15, 12:06
nie świeci kontrolka immobilizera sprawdź bezpiecznik immobilizera, kontrolka powinna zaświecić się i zgasnąć, bez tego nie odpali nigdy. Jest pod deską rozdzielczą.

harpan
14-11-15, 13:52
Witam, problem rozwiązany - niestety połowicznie. Tak jak pisał ZABOR powodem niesprawności był bezpiecznik nr 15 (immobilizer) (musiałem za pierwszym razem go pominąć) - rozwiązanie niestety połowiczne. Pojechałem na jazdę próbną, znów zaświeciła kontrolka immobilizera i check i znów spalony bezpiecznik. Coś niestety robi zwarcie w instalacji.