PDA

Zobacz pełną wersję : spadające oborty podczas wciśniecia hamulca, sprzęgła itp. LPG



kazu
03-11-15, 11:22
Witam od jakiegos czasu zaczęły mi falować oborty podczas wciśniecia hamulca, zauważyłem czasem ze hamulec przy samym końcu troche stawia opór i jak dopiero obroty wrócą na swoje miejsce to hamulec tak jak by się odpowietrzył. krokowy wyczyszczany, płyn chłodniczy jest. dodam ze już w momencie przełączenia na gaz tak się dzieje. na pb z tego co wczoraj wdziałem już się tak nie dzieje.
czy może być zapowietrzony hamulec?
brudny stożek lub przepustnica ? raczej watpie bo normalnie auto chodzi równo. lub wina słabego akumulatora ?

d16z9
https://www.youtube.com/watch?v=FQXR2hgZ6xM&feature=youtu.be

firstborne
03-11-15, 13:15
Przy wciskaniu hamulca obroty powinny wzrastać a nie opadać, gdyby węże od serwo były nieszczelne też by obroty szły w górę. Na moje coś tutaj jest zapowietrzone, jeśli cghodzi o sprzegło to weź osobnika do pomocy, wejdź do auta, a druga osoba niech odkręc korek od zbiorniczka płynu (ten malutki u góry po prawej stronie komory), pompuj sprzęgłem a pomocnik niech patrzy, czy idą bąbelki, chyba najprostszy sposób na odpowietrzenie sprzęgła.

kazu
03-11-15, 13:17
zrobiłem reset back up'a i poki co wszstko smiga przywciskaniu hamulca obroty minimalnie ida w góre co jest normalna rzecza:) mam takie pytanie czy jak auto było wczesniej strojne to moze się cos poprzestawiać do oryginalnych ustawień poprzez takie zabawy ?

kazu
04-11-15, 22:36
problem jednak nie ustał obroty faluja podczas obciążenia elektrycznego.

pablo__89
04-11-15, 22:56
Jaka instalacja gazu ?

assane
05-11-15, 00:12
czy po strojeniu byłeś na ustawieniu gazu od nowa ? Jeżeli zwiększałes moc no ten moment możesz mieć za małe dysze wtryskow gazowych , źle ustawiona mapka w sensie mnożnik lub ewentualnie od nowa auto kalibracja gazu . Po każdej ingerencji w kompa gaz powinien być tez ustawiany na nowo no chyba ze miałeś to już przed strojeniem

kazu
05-11-15, 00:24
instalacja stag 4 ale to nie wina gazu. auto raczej było kalibrowane po strojeniu. cos z elektryka tutaj jest nie hallo, może to być zbyt wysoka moc na wzmacniaczu ? dodam, że akumulator w nie najlepszej kondycji.

assane
05-11-15, 01:34
może to być zbyt wysoka moc na wzmacniaczu ?

odepnij i zobacz w czym masz problem odpiac wzmaka i sprawdzic zamiast zadawac takie pytanie ... ewentualnie sprawdz ladowanie aku po odpaleniu ile jest bo mozliwe ze jest za niskie napiecie i takie objawy jak najbardziej prawdopodobne

pablo__89
05-11-15, 13:30
ewentualnie sprawdz ladowanie aku po odpaleniu ile jest bo mozliwe ze jest za niskie napiecie i takie objawy jak najbardziej prawdopodobne

Nie prawdopodobne, przynajmniej w tym aucie.

kazu
05-11-15, 15:40
Ładowanie jest ok