PDA

Zobacz pełną wersję : zbieżność sedan IX



mopsik75
03-11-15, 09:57
Witam,

po kilku uzywanych Hondach zdecydowalem sie na zakup IX w sedanie (1,8 comfort - alu 16) a jako ze trafila sie okazja to stalem sie posiadaczem nowego auta z rocznika 2014. Auto wynalazlem 550 km od chaty i wracajac od razu stwierdzilem ze cos nie halo jest ze zbieznoscia. Kierownica nie byla na wprost a auto sciagalo. W gdyni umowilem sie na ustawienie zbieznosci i po robocie jst ok. Problem pojawil sie w parametrach dla elemento ktorego geometri nie da sie poprawic - X lub Y na tylnich kolach. - w zalaczniku wiersz 4 wartosci -0,36 i 0,18.

link do wydruku: https://app.box.com/s/fc4w9ps38e1nl6nznf1ojs3oqwr6zxjn

Po ustawieniu zapytalem sie Pana grzecznie skoro wszystkie parametry sie dalo czemu ten jest zly. Pan bezradnie rozlozyl rece i powiedzial ze tego sie nie ustawia i tyle. Mysle - ok.
Poniewaz robilem zbieznosc w kilku autach u specjalisty p. Majchrzaka z Sopotu zadzwonilem do niego i po kilku sprawdzeniach uwzgledniajac nastepujace :
1. Ze wzgledu na inne zawieszenie w sedanie versus hatchback i kombi - oczywista oczyswistosc.
2. Ze wzgledu na to ze sedan jest bardziej na USA
3. Parametry jakie u mnie sa odpowiadaja tym stoswanym na USA.
4. Parametry sa na maly minus a roznica nieznaczaca

doszlismy do nastepujacych wnioskow:
1. Maszyna w serwisie nie posiada danych geometrii do sedana - swiadczy o tym wpis all models w naglowku
2. Wartosci ktore mam zapewnia bardziej komfortowa jazde
3. Zbieznosc na tylych kolach jest ok.

Pisze ten post z prosba o informacje czy ktos mial podobny temat ogarniety i jesli to prawda to jako info dla uzytkownikow sedana.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi i uwagi

Mopsik

Żocho_BP
09-12-15, 18:55
Witam,

.....
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi i uwagi

Mopsik

Cześć
Mam sedana VIII gen.
Nie da się ustawić tych parametrów przy OEM zawieszeniu.
Jeżeli chcesz poprawić parametry to musisz kupić "honda civic camber kit" .
Cambery są dedykowane zazwyczaj wówczas gdy auto obniżamy.
Przy obniżaniu standardowe parametry wypadają całkowicie poza zakres właściwy,
koła są bardzo mocno pochylone.

Co do parametrów pełnej geometrii zawieszenia, w swoim sedanie tylko ustawiałem w ASO,
serwis z mego miasta nie miał w kompie ustawień do sedana. To było dobrych parę lat temu,
ale może sytuacja wcale się nie zmieniła.

Pozdr.
Tomek

mopsik75
11-12-15, 10:07
Czesc

twoje slowa tylko potwierdzjaja moje (ze specem od zawieszen) przypuszczenia.
Dokladnie to samo powiedzial. Nalezaloby zmienic wahacze na regulowane (nie orientuje sie w tym ale cos takiego powiedzial) i wtedy mozna by pomieszac.
W sytuacji gdy autem jezdzi zona i w miare spokojnie nie ma to zadnego znaczenia. Ustawienia co ciekawe wlasnie byly w ASO. Tylko opinia jest od speca.

Pozdrawiam

Mopsik

rafek
08-06-21, 10:41
Civic IX sedan 2015r. 1.8. Mnie również ścina tylne opony a najeżdżając na kałużę samochód zarzuca. Sprawdziłem zbieżność w jednym warsztacie, niby jest OK. W ASO jeszcze nie byłem. Czy ktoś rozwiązał ten problem?

rafekp
20-11-22, 17:13
Civic IX sedan 2015r. 1.8. Mnie również ścina tylne opony a najeżdżając na kałużę samochód zarzuca. Sprawdziłem zbieżność w jednym warsztacie, niby jest OK. W ASO jeszcze nie byłem. Czy ktoś rozwiązał ten problem?

Ponownie chciałem przypomnieć się z tematem, bo nadal mam z tym problem.