PDA

Zobacz pełną wersję : Dokręcenie pokrywy zaworów



Kurpiu
01-11-15, 16:52
Witam

zabrałem się za wymianę uszczelki pod pokrywą zaworów bo olej uciekał, wszystko ładnie pięknie oczyszczone, nowe uszczelki i silikon, zakładam pokrywę z nowymi uszczelkami i nie wierzę w to co się dzieje... dokręcam ładnie śruby i pojawia się problem :O Dwie śruby u góry są luźne... nie można ich przekręcić paluchami ale kluczem już tak, co za tym idzie nie są dokręcone tak jak powinny :/ Jakie może mieć to skutki? Czy ktoś z was miał podobną sytuację? Jak sobie z tym poradzić? Czy przyczyną będzie przekręcony gwint w głowicy? :/ Szpili oczywiście dokładnie obejrzałem i wydawały się być ok, gwint cały.

Silnik D16W4, w HB 6gen.

delek
01-11-15, 17:19
Mógł się zerwać gwint. Te śruby się dokręca momentem 10Nm, to jest naprawdę tycityci (1 kg na metrowym ramieniu).Pojeździj skoro trochę trzymają i posmarowałeś uszczelniaczem to może będzie dobrze

Kurpiu
01-11-15, 17:21
Jak będzie puszczać olej to uszczelniać "z boku" bez zdejmowania? Czy może kombinować coś z gwintowaniem i dorabianiem większych szpilek?

pawlak91
01-11-15, 18:24
Ja również mam problem z jedną środkową szpilką, zrobilem jakiś tysiąc i ani grama oleju :) Jedyne wyjście to rozwiercić nagwintować i dać wkładkę gwintowaną na pierwotny wymiar..

Tapatalk..

Kurpiu
01-11-15, 19:48
U mnie jest trochę gorzej bo z dwoma szpilkami i to po jednej stronie :/ Teraz trochę pojeździłem i nie widać aby spod pokrywy coś ciekło lub się pociło... jedynie co to widzę, że uszczelki pod śrubami się pocą :/ Posmarować je silikonem uszczelniającym czy dać im spokój?