PDA

Zobacz pełną wersję : EG4 i problem z progami. Co robić? Pomóż kobiecie!



lolika
24-10-15, 14:17
Witojcie!

Mam taki problem, pytanie, problem, pytanie.....

Mam jajko (silnik ekonomiczny D15Z1) sprawne mechanicznie, zrobione na tip top, ale bez szaleństw. Wymienione wszystkie uszczelki, końcówki drążków i takie pierduty eksploatacyjne...do tego przewody hamulcowe wymienione na miedziane, kolektor na 4-2-1, nowy wydech środkowy 2', nowy rozrząd na razie leży w pudełku, ale będzie zrobiony ;p

Blacha z zewnątrz wygląda w miare, malutkie ogniska rudości przy bagażniku i na błotnikach, ale to to pikuś......problem to progi. Jak pojechałam do blacharza to się nogą przeżegnałam, bo krzyknął za próg 500 zł i robocizna 2,5k 0.o No i nie wiem czy ten blochorz to jakiś normalny jest czy nie bardzo..... Podobno dziura taka, że kot bez otwierania drzwi wchodzi :/

Pluję sobie w brodę, że nie pojechałam i nie zaczerpnęłam info o przedmiarze ceny wcześniej. A teraz? Albo nauczę się spawać, albo poszukać bardziej normalnego blacharza, albo......znajdę nową budę...?

I tu moje pytanie.... kombinować i szukać tańszego majstra czy szukać nowej budy. Ale kto sprzedaje samą fajną budę :/ ? Nie wiem :( Kocham Hankę, nie chcę jej zabić :(

siara87
24-10-15, 14:58
wrzuc jakies zdjecia, dobrzewykonane progi beda kosztowac wlasnie ok 500 zl, gorne 2x150 plus dolne 2x100, gorne czesci mozna kupic juz od 35 zl za sztuke ale wykonanie jest kiepskie, cena za robocizne w zasadzie normalna bo mniej wiecej tyle powinna kosztowac taka naprawa , ale napewno znajdziesz kogos kto Ci to ogarnie w okolicach tysiaca zl

lolika
24-10-15, 17:01
Dzięki za odpowiedź. Nie mam na razie zdjęć :/

Z drugiej strony.....Hanka wymaga lakierowania :/ Więc i tak ewentualna naprawa wyniesie mnie dużo za dużo :( Ech! Można to się wiele nauczyć na błędach....

Może znajdę przez zimę nową budę a potem rozłożę ręce i powiem, że nie umiem z TŻ tego przenieść, ale to się najwyżej dla Civic Klubu grilla u mnie zorganizuje ;p ;p

kamil39
24-10-15, 21:19
3000 zl za zrobienie jednego progu to jest roznoj w ciagu dnia,
spokojnie znajdziesz kogos kto to zrobic taniej,
a budy ladniejszej od tej co ma tylko prog zgnity a reszta git jest niemozliwe, albo przynajmniej kwota bedzie sporo wieksza od tego co zaplacisz za remont.

Marek94
24-10-15, 22:00
dokładnie dwa progi jak wewnętrzne nie zeżarte to ok 1200 zł
Budy nie szukaj lepszej bo albo cena zabije za naprawdę dobra albo i tak będzie progi trzeba wspawać,nie znam blacharzów z twojej okolicy ale popytaj na forum może ktoś kogoś poleci

Kurpiu
26-10-15, 23:09
Ja widziałem, że ludzie po 1,5k sprzedają budy ale w jakim są stanie to nie mam pewności... właściciele twierdzili, że są zdrowe :D Więc pytanie czy taka opcja jest w ogóle możliwa czy lepiej dać się na spokój z budą i szukać kogoś kto faktycznie ogarnie te progi w jakiejś sensownej kwocie?

adrian11
29-10-15, 18:53
Ile za prog Ci powiedzial ? 500zl reperaturki + 2,5 tys robota ? Koszt reperaturek to jak ktos wyzej napisal 2x100 i 2x70 okolo a za wstawienie reperaturek to u mnie biora po 200 zl +/-. Podsumowujac mi wyszlo 740zl koszt operacji...

Kurpiu
29-10-15, 22:51
Czyli albo gość chciał nas nieźle skroić albo nas spławić zaporową ceną :/ Na ten czas zatem mamy szukać jakiegoś poważnego blacharza, który zrobi to za rozsądne pieniądze? W granicach 1k bez lakierowania można się zmieścić?