PDA

Zobacz pełn± wersję : Odglos tarcia gumy po zaparkowaniu



cienkibolek1990
21-10-15, 19:05
Witam,

Od kilku dni nie daje mi spokoju odglos tarcia jakby gumy o gume. Problem wystepuje tylko po przejechaniu jakiegos kawalka drogi, po nocy lub dluzszym postoju dzwiek nie wystepuje.

Juz opisuje problem, po przejechaniu jakiegos odcinka drogi, zaparkowaniu i wylaczeniu silnika slychac w kabinie odglos tarcia gumy odbiegajacy, tak mi sie wydaje, z przedniego zawieszenia. Nie jestem pewien, ale chyba z lewej strony.

Dzwiek bardziej sie nasila jak siedze w fotelu za kierownica i bujam autem na siedzieniu do przodu i do tylu, wprowadzajac bude w ruch. Robilem tak na luzie i na biegu i efekt ten sam:(

PlushaQ
21-10-15, 20:13
Innymi słowy… skrzypi?

cienkibolek1990
22-10-15, 17:40
Mozna powiedziec, ze skrzypi ale jest to raczej dzwiek charakterystyczny do takiej gumy

PlushaQ
22-10-15, 19:55
Skrzypienie to sworzeń, pojedĽ do mechanika, niech obejrzy.

firstborne
23-10-15, 00:43
Albo na stację diagnostyczn± - obejrzy za free, albo weĽmie na piwo...tj. hajs :D

cienkibolek1990
23-10-15, 08:08
PlushaQ niemozliwe, zeby to byl sworzen. Na poczatku lipca wymienialem z przodu komplet sworzni wahacza gora i dol, bo mi sworzen piszczal przy skrecie kierownica

cienkibolek1990
30-10-15, 19:33
Witam ponownie,

Przez kilka dni mialem spokoj z piskami z okolicy przednich kol. Psiknalem cleanerem do hamulcow i przez jakis czas byl spokoj, az do teraz

Najlepsze jest to, ze mi sie wydaje, ze to chyba wina nie dotartych klockow. Dwa tygodnie temu zmienialem tarcze i klocki z przodu. Bardzo rzadko jezdzilem autem. Po tygodniu od wymiany klockow i tarcz zaczely sie te piski, ale piski sa takie charakterystyczne do odglosu tarcia gumy.

Malo tego, dzisiaj szukalem powodu odglosu w okolicy kol i okazalo sie, ze jak zlapalem za felge obiema rekami i zaczalem nia szarpac w lewo i w prawo to dzwiek wystepowal. I tak sie dzieje tylko z przednich kol, w tylnich dzwiek nie wystepuje jak tak robie. Ale dzwiek jest bardziej slszalny z lewego kola niz z prawego.

Aha i jeszcze zapomnialem dopisac jak stalem na gorce i puscilem auto na luzie z noznego hamulca przy wylaczonym silniku piszczenie tez wystepowalo, ale bylo glosniejsze. Natomiast jak zzahamowalem to dzwiek ustapil