PDA

Zobacz pełną wersję : d15b2 swap na d16y8 problem z instalacją



d16y8
20-10-15, 17:04
Witam wszystkich. Mam problem w swojej hondzie v gen HB 1992 a mianowicie jestem w czasie swapu na d16y8. Przełożył em cały kompletny silnik cala instalacje silnikowa komputer a teraz potrzebuje pomocy w podłączeniu kostki od strony kierowcy pod maską i jednej kolo kompa. Komp p2p. Aktualnie honda kręci ale nie ma iskry i najprawdopodobniej nie ma napięcia na wtrysk. Są problemy z pompa no ciągle działa nie wyłącza się po przekrekreceniu kluczyka. Proszę o pomoc. Może ktoś ma schemat do tego kompa.

d16y8
20-10-15, 21:24
Drugie pytanie. Czym jest sterowana pompa od paliwa ze po przekreceniu kluczyka chodzi i po chwili się rozlancza?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

z_e_d_i
21-10-15, 01:42
Ogarniałem u siebie swap z D15Z3 na D16Y8 (co prawda w MA9 - 5D ale V gen i angielka mają dużo wspólnego) i generalnie wiązka idąca do kabiny była P&P, a wiązka idąca do kompa wymagała paru godzin przeróbki OBD1 na OBD2b.
Pompa paliwa jest sterowana przekaźnikiem PGMFI a przekaźnik z kompa.
Pierwsze co powinienieś zrobić to usunąć immo z kompa od D16Y8 - https://hackedecu.com/obdiia-dc2r-immobilizer-removal - wtedy masz pewność, że immo nie będzie blokowało Tobie wtrysków i iskry.
Drugie to masz hybrydę wiązki - od kompa do silnika od D16Y8 a od silnika do kabiny przy kierowcy starą z V gen.
Od kompa do puchy z bezpiecznikami i przekaźnikami pod lewą nogą kierowcy trzeba będzie kilka kabli podłączyć, jednak poza service manualami do Hondy posiłkowałem się rozpiskami pinów na http://www.dodo-upgrades.nl/
Sprawdź, czy MIL lampka zapala się i gaśnie po przekręceniu kluczyka, jak nie to masz jakiś błąd w kompie zapisany...
Masa do obudowy termostatu dobrze dokręcona?
To tyle na szybkiego..

d16y8
21-10-15, 11:29
To już Ci mowie. Auto zapaliło brakuje kontrolki oleju i ładowanie. Immobiliser bo mojej rzeźbie jakoś działa tylko faluje strasznie od 1tys do 2.5 tys i nie chodzi na jeden tłok wywala błąd nr 5 czujnik ciśnienia bezwzględnego w kolektorze

A i jeszcze sprawa pompy paliwa która na krótko jest

Dzisiaj zobaczę do tej pompy czy czasem jej nie pominąłem i może pod kompa nie jest podłączona

Ogólnie jeszcze dużo kabli mi zostało ze starej kostki od kompa(p04)

U mnie nic nie pasuje kostki od silniki nie podepne pod kostki te które mam w budzie czyli jedna wolna kolo kompa a druga wolna pod maską od strony kierowcy przy podszybiu


Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

z_e_d_i
21-10-15, 14:22
No to zacznij od MAP sensora - czy ma zasilanie i sygnał do kompa.
W kompie od D16 masz 2 przewody od zasilania czujników i 2 przewody masy (MAP, polozenie przepustnicy i coś tam jeszcze), lepiej ich nie pomieszać, bo komp będzie dostawał zakłócone sygnały z czujników.
Faluje obrotami - sprawdź przewody sygnałowe do zaworu od jałowych - występowały zawory 2 i 3 przewodowe (IACV) i czy wszystkie przewody podciśnieniowe są podłaczone.
Jak wymrugał Ci komputer błędy to znaczy, że jak podepniesz przekaźnik od pompy paliwa do kompa poprawnie to powinno być OK.
W kostce przy kierowcy od podszybia powinienies miec przewody od ciśnienia oleju, temp silnika, obrotów, kontrolka ładowania i coś tam jeszcze - podepniesz je odpowiednio i będzie OK.

p.s. nie mów tylko że swapa masz od kolesia z pod Szklarskiej Poręby.... bo ja swój już rozebrałem - stukające panewki ;)

d16y8
21-10-15, 20:00
I są następne problemy. Brak obrotomierza brak prędkościomierza brak wentylatora.



Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

z_e_d_i
21-10-15, 21:08
Obrotomierz i predkosciomierz - sygnały z silnika są w wiązce idącej do podszybia od strony kierowcy - ktoryś tam podejdzie.
Włączenie wentylatora - niezalezne od kompa, przekaznik w puszce pod maska zalaczany czujnikiem kolo termostatu