PDA

Zobacz pełn± wersję : d15b7 coupe--rozne dziwne objawy, pomozecie?



tomcyk
04-08-08, 12:54
siema,
mam kilka pytan o dziwne zachowania smietnika:

1: toczac sie na biegu (np dojezdzajac do swiatel) czuc szarpanie, efekt kangura, mozna zniwelowac lekko dodajac gazu, na luzie ok. z reguly efekt sie nasila od mniej uciazliwego do bardziej, az nie przyspiesze albo nie wrzuce na luz.

2: gdzies z rejonu kol jadac slychac cykanie (czestotliwosc zalezna od predkosci z jaka jade), jestem po wymianie przegubow zewn, ale przed wymiana tarcz i klockow, mozliwe ze sie hamulce koncza?? (kilka miesiecy temu byla cisza)

3: pedal sprzegla skrzypi, na zimnym jak wciskam ewidentnie slychac wiejskie skrzypienie, na cieplym juz nie. moze dodam ze rpzeglo tez lapie wysoko, (koniec sprzegla?) , moze docisk, lozysko, wysprzeglik....

4: na luzie slychac jakies szumienie spod silnika, po wcisnieciu sprzegla jest jakby ciszej --docisk ??

5: przy zmianie biegow mam jakby efekt blow off-a... takie smieszne sykniecie, jakby z rejonu filtra powietrza

Dlugie, ale nie chce zakladac osobnych topikow, mega uklony za pomoc i sugestie

dzajant
04-08-08, 12:58
odnosnie pkt nr 3 :

http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=23241&highlight=sprz%EAg%B3o

ja zalatwilem sprawe smarem grafitowym, tak jak to jest napisane w temacie ktory ci podalem

jero11
04-08-08, 13:54
1- jakie masz wtedy obroty? może zbyt małe a wtedy jest takie szarpanie
2- możliwe że to wina hamulców, może klocki się kończ±
3- tak jak kolega wyżej napisał
4- łożysko oporowe sprzęgła i łożyska w skrzyni

tomcyk
04-08-08, 15:12
1- obroty w rejonie 850-1000rpm, bo sie dotaczam, ale od czego to zalezy, przeciez w innych autkach tak nie ma :(

ad4: czyli innymi slowy sprzeglo wysoko bierze=siekonczy sie, a wraz z nim docisk ??

dzieki dzajant, dzisiaj smarujemy :D

mozes
04-08-08, 16:22
to cykanie podczas jazdy to może masz co¶ wbite w opon± jaka¶ ¶rubka czy cu¶.
szym po puszczeniu sprzęgła to łożysko w skrzyni a raczej 2 łożyska
pozdr

tomcyk
04-08-08, 21:40
hmm, mozliwe, a mozliwe tez ze to klocki sie koncza i sie zaczynaja odzywac ?

tomcyk
09-08-08, 15:22
no to pala, w sensie ze mnie, rzeczywiscie musial to byc kamyczek jakis,
zmienie wiec sprzeglo i hamulce chyba i zobacze jak to wplynie na wszyskie inne objawy

_Z_I_K_
09-08-08, 20:45
1- obroty w rejonie 850-1000rpm, bo sie dotaczam, ale od czego to zalezy, przeciez w innych autkach tak nie ma :(



wg mnie te obroty sa za niskie zeby na takich doitaczac sie do swiatel:PP

jacek_bp
09-08-08, 20:53
cytat 5: - przy zmianie biegow mam jakby efekt blow off-a... takie smieszne sykniecie, jakby z rejonu filtra powietrza - koniec cytatu.
Mnie tez bardzo interesuje ten punkt. Gdyby ktos wiedzial co to, bede wdziczny za pomoc.