PDA

Zobacz pełną wersję : problem z silnikiem d13b2



karolgt540
18-10-15, 15:48
Cześć , nie moge nigdzie znaleźć odpowiedzi na mój problem wiec musze stwoirzyć nowy temat,

Zaczne od poczatku, jakiś czas temu założyłem cały kolektor ssący z wtryskiem z mojego byłego d15b2 do d13b2 i skrzynię automat i LPG

początkowo było słabo i zmiana ustawień konta wyprzedzenia zapłonu pomagała i była większa moc, więc ustawiłem ostatecznie kont wyprzedzenia zapłonu na max opuźniony było doskonale , mało palił, ogromna moc natomiast kilka dni temu jadąc po autostradzie tak 180-200 km/h w trzy osoby poczułem po około 10 km takiej jazdy nagły spadek mocy, a po kilku minutach było czyć w nawiewach powietrza olej, gdy dojechałem do stacji paliw było słychać na obrotach jałowych jak by silnik chodził na 3 tłoki, ale tak powyżej 1,5 k obr było ok to otworzyłem maskę i widziałem jak olej leciał z filtra powietrza ,

wczoraj wymieniłem świece bo świeca na drógim tłokubyła rostopiona , ale nic się nie poprawiło no może lekko zanikło, gdy kręce rozrusznikiem to słychać że ma lżej i ciężej lżej i ciężej gdy kręcimoc teraz jest ok, kont wyprzedzenia zapłonu ustawiłem wcvzoraj prezy pomocy lampy stroboskopowej ale silnik na niskich obr nadal jak by pracował na 3 tłoki,

woda mi nie ubywa , z wydechu olej nie kopci,

nie wiem co się mogło stać, czy zawór się wypalił ?
czy wyrzucił by on olej przez filtr powietrza ?

nie mam pomysłu, bo teraz jak jeżdze to niskie obr to tragedia ale podczas jazdy jak by nigdy nic

a z pokrywy zaworów wali jasny dymek, może para wodna przez LPG nie wiem doradzcie

Kriss91
18-10-15, 16:06
Ciężko jest wywróżyć co siadło. Jechałeś na benzynie czy LPG? Dziwne, że zapłon wyszedł Ci na końcu skali. Tak jakby rozrząd był lekko przestawiony. Może było zbyt ubogo i wypaliło zawory, może doszło do innego ich uszkodzenia. Bez rozbiórki - wróżenie z fusów. Sprawdź kompresję na dobry początek.
Co do oleju w układzie dolotowym i waleniem dymu z pokrywy, sprawdź układ odmy (na dole przy skrzyni korbowej i na górze przy pokrywie).

BTW założyłeś skrzynię automatyczną? :confused:

karolgt540
18-10-15, 16:30
tak założyłem automata bo przez te wszystkie korki się o niebo lepiej jeżdzi, kwestia wygody, na hamowini wyszło 106 KM więc samochód nie jest żadnym mułkiem z tą skrzynią

gdy to się stało jechałem na lpg

a olej myślę tylko w momencie uszkodzenia został wywalony do filtra powietrza bo teraz nic nie leci

bo olej perfidnie wytrysną z silnika i cofną do filtra przez kolektor dolotowy gdyż po odkręceniu śrubek gdzie widać prze3pustnicę to było widać na środku dekielka miejscie gdzie olej uderzył

z odmą jest wszystko ok, już patrzyłem

yautja
19-10-15, 12:25
A dolna odma drożna (ta do zaworu PCV)? Skoro wywaliło olej górą, to dół mógł być zatkany.

karolgt540
01-11-15, 13:11
odma drożna, o dziwo po przejechaniu około 700 km wszystko wróciło do normy, musze jeszcze ustawic zawory bo słychac delikatne stukanie,

nie wiem co moło się stać , wymieniełem tylko swiece i jezdziłęm a wszystko samao się naprawiło, może odma rzeczywiscie była zatkana , a w bloku się zdrobiło duże cisnienie i olej wyrzuciło kolektrorem ssącym przez odmę i sie odetkało,

innej teotii nie mam