PDA

Zobacz pełną wersję : Remont silnika



smok
17-10-15, 15:08
Witam!
Przymierzam sie do remontu silnika, a mianowicie: pierscienie, uszczelniacze zaworowe, panewki glowne I korbowodowe, kasowniki vteca, sruby glowicy wszystkie uszczelki I uszczelnienia, rozrzad itp. Moze ktos a doradzi z wlasnego doswiadczenia przy tym silniku gdzie zajrzec jeszcze sprawdzic ewentualnie wymienic? Dodam, ze remont robie z powodu podwyzszonego zuzycia oleju, sporego przebiegu oraz bezpiecznego podwyzwzenia mocy. Zuzycie oleju na poziome 0,3-0,4l na 1000 km.Olej jaki używam motul 10w40 6100 synergie. Ostatnio od wymiany do wymiany(10000 km) dolalem 3,5 . Jaki olej na dotarcie od razu 5w40 czy może mineralny?
Mysle nad panewkami acl race. Modyfikacje jakie będą w samochodzie to dolot i kompletny wydech. Czy przy takich modyfikacjach panewki acl czy wystarcza taiho?
Dodam jeszcze ze samochód jest wyposażony w lpg. Śluzy mi tylko do przemieszczania się z punktu A do B. Nie upalam na gazie.
Model: Ek4
Silnik: Seria b16a2
Przebieg: 280 tys.

smok
21-10-15, 16:23
Nikt nie ma się czym podzielić? Doświadczeniem, spostrzeżeniami, uwagami?

kamilen
21-10-15, 22:33
Sam masz możliwości i umiejętności to zrobić czy będziesz do warsztatu gdzieś wstawiał?
Jak masz zamiar komuś zlecić to daruj sobie panewki bo Twój remont wyniesie Cię kilka tysięcy zł. Tym bardziej że służy Ci tylko do przemieszczania się z punktu A do punktu B jak sam napisałeś. Jak robisz sam to pewien jesteś że masz odpowiednie zaplecze i umiejętności? Remont silnika to nie prosta sprawa.
Na Twoim miejscu skupił bym się na kapitalnym remoncie głowicy bo tam najpewniej ucieka olej, a te kilka koni mechanicznych jakie zyskasz po planowanych przez Ciebie modyfikacjach nie będzie miało żadnego wpływu na zużycie silnika.
Swoją drogą sprawdź może czy nie gubisz oleju od spodu silnika np. przez korek oleju, filtr czy dziurawą miskę bo to też niestety się czasami zdarza.
Na dotarcie silnika od razu pełen syntetyk, po co gnojówkę lać do nowego silnika.

smok
22-10-15, 00:13
Służy mi do przemieszczania z punktu a do B na gazie :) Wszystko robię u można powiedziec wujka w warsztacie- to znaczy on robi ja pomagam. Znam koszty panewek i całego remontu silnika. Olej cieknie tylko spod zaworu vteca poza tym nigdzie go nie gubi, ba wręcz jestem pewny, ze go przepala.

CRX1
22-10-15, 02:00
Wójek w warsztacie ma średnicówkę ?

smok
22-10-15, 06:57
Posiada.

pablo__89
22-10-15, 11:44
90% sukcesu to prawidłowa obróbka silnika reszta to montaż, przynajmniej ja tak uważam. jeśli masz już na tyle rozebrany silnik to powinieneś zawieść cały blok z nowymi panewkami do sprawdzonego zakładu obróbki silników by go sprawdzili i ew. poprawili to co trzeba będzie.

Subtil
22-10-15, 12:41
Honowanie lub szlif cylindrów jeśli trzeba, głowica do sprawdzenia w zakładzie a panewki nie race przy takim użytkowaniu ;) zwykle taiho dobrze spasowane i będzie jeździć.

smok
22-10-15, 16:00
Myślałem nad acl dlatego, ze jak to z mocą bywa zawsze malo ;) Może w przyszlosci wlecialo by cos więcej typu walki, kolka rozrządu, kolektor ssący wiec nie chciałbym silnika dwa razy rozbierać.

pablo__89
22-10-15, 17:45
Taiho w d16w4 211 km i 241nm ogarbiaja bez problemu ;)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

smok
22-10-15, 21:13
No to git :) Nawet lepiej taiho tańsze :)

kiko13
23-10-15, 17:46
Wyrzuciłbym z tego auta LPG, taki kultowy motor na gaz...

smok
23-10-15, 18:36
Nie prosiłem o opinie na temat gazu- jak zawsze placz i lament. Bedziesz miał swój kultowy motor będziesz jezdzil bez gazu, tymczasem jak nic nie wnosisz do dyskusji to po co komentujesz?