PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z odpalaniem przy niskim poziomie paliwa



dzejkobjj
12-10-15, 20:21
Witam
Mam problem z moją Hanią. Otóż gdy w baku mam nie za dużo paliwa tj. jeżdżę już na rezerwie to nie chce odpalić. Pomaga jej kręcenie kluczykiem. To znaczy przekręcam kluczyk, słychać "bzzzzzzzzz... cyk", przekręcam wstecz, od razu do przodu "bzzzzzzzzzzzzzz... cyk", znowu wstecz, znowu do przodu "bzzzzzzz... cyk", przekręcam żeby odpalić i wtedy załapie bez problemu choć bywa że jesli od razu po załapaniu jej nie dodam gazu to zgaśnie. Problem ten nie występuje gdy mam w baku więcej paliwa, wtedy również bez zająknięcia odpali. Co może być problemem. Po bzyczeniu wnioskuje że przekaźnik jest okej. Pompa ?

Szczery
12-10-15, 20:51
jak jest mało paliwa to pompka musi najpierw zassać paliwo i dopiero je sprężyć. gdy jest więcej to pompka od razu spręża i nie trzeba "nabijać"...
Tak się mi wydaje.
to ze pompka ma już swoje lata na bank jej nie pomaga.

MarcinWL
12-10-15, 21:17
ten typ tak ma.

Hektor139
12-10-15, 21:23
A może wystarczy wymienić filtr paliwa albo zajrzeć do baku jak się ma sitko od pompki
Możesz jeszcze sprawdzić jakie papka robi ciśnienie może kończy się jej już żywot powoli i taki jest tego objaw

kaczka208D
12-10-15, 21:29
Czytam juz ta teorie z ciezkim odpalaniem przez to, ze malo paliwa jest od kilku lat na tym forum. I powiem wam, sam mam 3 hondy i w zadnej nie ma tak, ze gdy jest niski stan paliwa to ciezej odpala. Wiec albo ja mam dziwne auta, albo ta teoria jest wyssana z palca :D

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

dzejkobjj
12-10-15, 21:46
Czytam juz ta teorie z ciezkim odpalaniem przez to, ze malo paliwa jest od kilku lat na tym forum. I powiem wam, sam mam 3 hondy i w zadnej nie ma tak, ze gdy jest niski stan paliwa to ciezej odpala. Wiec albo ja mam dziwne auta, albo ta teoria jest wyssana z palca :D

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

To nie jest teoria, to czysta prawda :D

kaczka208D
12-10-15, 22:01
:D To nie wiem czemu u mnie to nie dziala. W jajku mam plywak z kontrolka rezerwy i od zapalenia robie czasami nawet 60 km, wiec juz jest naprawde pusto w baku ale rano pali zawsze tak samo :/

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

mixturant
12-10-15, 22:02
U mnie na nowej pompie, nowym filtrze jest tak samo jak u autora tematu. Ten typ tak już ma :)

dzejkobjj
12-10-15, 22:23
Czyli najprostszym rozwiązaniem będzie zaprzestanie jazdy na rezerwie :D

kaczka208D
12-10-15, 22:36
Skoro pomaga :) To tak.

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

komor
13-10-15, 21:49
Mam tak samo, jak poziom beny zbliża sie do rezerwy to muszę dłużej kręcić rozrusznikiem żeby Honda zapaliła :)

pablo__89
14-10-15, 00:28
Mam tak samo, jak poziom beny zbliża sie do rezerwy to muszę dłużej kręcić rozrusznikiem żeby Honda zapaliła :)

Nie musisz. Wystarczy dwa razy włączyć zapłon i odpala od strzała ;)

MarcinWL
14-10-15, 12:01
Jeśli stoisz w cichym miejscu to słychać jak za pierwszym przekręceniem pompka wydaje wyższy dźwięk, za drugim przekręceniem w pewnym momencie dźwięk sie zmienia jak napompuje paliwa i wtedy odpala od kopa :P

Hektor139
15-10-15, 21:01
Po prostu nasze hondy są indywidualne mają duszę i zachcianki a nie zwykle jakieś tam blaszki :D