PDA

Zobacz pełną wersję : Niepokojące dzwieki w napędzie



lobuz52
03-08-08, 13:43
Witam. Co to moze być? Objawy: przy ruszaniu i przy najnizszych obrotach na 2 biegu, przy dodawaniu gazu cos mi głosno pracuje w okolicy skrzyni biegów. Dzwiek jest taki jakby w skrzyni nie było oleju a jest. Drugi objaw jest taki ze przy ok 40km/h na piątym biegu bez gazu słychać głosny klekot jakby wszystko było luzne w napędzie.
Prosze osoby, które wiedzą co jest grane lub mieli coś takiego o odpowiedz. Domyslam sie ze padła skrzynia ale to stało sie nagle. wczoraj było ok a dzis juz boje sie jezdzic. Nie było zadnego katowania, olej wymieniany na taki jak trzeba. Moze to sprzęgło... Dziekuję tym którzy pomogą

lakazs
03-08-08, 13:52
Ten 2gi objaw to normalne silnik się dusi i wszystko się "telepie".

Może masz coś niedokręcone. Poduszki silnika są OK ? , sprawdź tą przy skrzyni.

lobuz52
03-08-08, 14:00
Tez tak myslałem tylko ze nic nie telepie, nie trzesie sie, po prostu jest tylko ten głosny hałas. No ale mozliwe ze to norma tylko chciałbym to zobaczyc w innej hondzie. Nigdy wczesniej jednak tak nie miałem. Cos klekocze jakby w przegubach były jakies ogromne luzy a przeguby mam nowe

grafix
03-08-08, 14:57
możliwe ze łożyska w skrzyni powoli sie kończą ...

lobuz52
03-08-08, 15:15
a pierwszym z objawów tego moze byc wycie z przodu podczas jazdy z puszczonym gazem? bo wymieniłem w kolach mysląc ze to one wyją ale nic to nie dało. No i jesli to one, to kupować skrzynie czy naprawiać?