PDA

Zobacz pełną wersję : Padnięty aku a rozrusznik



ZdanoG6
07-10-15, 14:44
Witam
Już od jakiegoś czasu mam kłopot z rozrusznikiem, który łapie za 2-3 razem. Sporadycznie, najczęściej na zimnym i przy wilgotności.
Ostatnio zauważyłem, że pada mi akumulator. Ładuję go, lecz po kilku dniach jest to samo. Kupiłem kolejny, będzie za kilka dni, lecz martwi mnie ten rozrusznik. Czy to możliwe, że rozładowuje akumulator przy starcie, gdy nie chce zakręcić? Czy po prostu idzie aż tak duża strata od niego? Zrobić to i tak muszę, bo wkurza mnie ten bendiks. Aku nie doładowuje się podczas jazdy. Może to problem z alternatorem? Nie chcę zajeździć kolejnego dobrego akumulatora.

0V poboru auta po odłączeniu +
12,5V gdy jest naładowany
po paru km było już 10,8V
po przejechaniu 25km nie odpalił wcale.
Po podpięciu kabli z drugiego odpalił, przejechałem znów 25km. Zgasiłem i mogę kręcić x100 i jest dobrze. Wieczorem zrobi się chłodniej, aku będzie słabsze, rozrusznik jak nie załapie ze 2-3x to już akumulator pada do zera.

PlushaQ
07-10-15, 18:36
1. sprawdź jaki jest prąd ładowania, powinno być w okolicy 14,4 (przy sprawnym altku, napiętym pasku i jeżeli jest w dobrej kondycji)
2. jeżeli akumulator jest bliski śmierci, to będzie problem z rozruchem
3. pobór prądu przez rozrusznik jest w skali reszty odbiorników prądu gigantyczny, więc to normalne, że jak kręci to się rozładowuje…

ZdanoG6
07-10-15, 20:22
1. sprawdź jaki jest prąd ładowania, powinno być w okolicy 14,4 (przy sprawnym altku, napiętym pasku i jeżeli jest w dobrej kondycji)
2. jeżeli akumulator jest bliski śmierci, to będzie problem z rozruchem
3. pobór prądu przez rozrusznik jest w skali reszty odbiorników prądu gigantyczny, więc to normalne, że jak kręci to się rozładowuje…

14,42V ale na prostowniku jest problem. Już drugi który podpiąłem. Gdy ładuję akumulator bardzo małym prądem ~0,5-1A fajnie się ładuje, lecz po 8 godzinach (od około 11.00) nie chce wejść wyżej jak 13,3V podczas ładowania, auto teraz kręci ale kiepsko(bo jest przez to nie doładowany). Gdy zwiększam na około 4A słychać jak kwas się gotuje i prostownik się wyłącza. Na drugim takim starym prostowniku bez zabezpieczenia, ładuje się cały czas i cały czas się gotuje.
Chyba nie ma wyjścia, to tylko i wyłącznie aku. Po prostu nie chce się doładowywać. Jest zasiarczony ? Dobrze myślę ?

PlushaQ
07-10-15, 21:22
Generalnie wrócę na chwilę do pierwszego postu - napięcie 10,8V dla akumulatora samochodowego, to już w zasadzie stan głębokiego rozładowania. Jeżeli dochodzi do niego tak szybko (z wartości 12,5V jak napisałeś), to walnięty jest akumulator. Ile on ma lat już? Ja właśnie zutylizowałem 5 letnią centrę bo wykazywała podobne objawy.

Co do ładowania - jak się gotuje to w zasadzie pierwsze info, żeby odstawić do utylizacji ;)

ZdanoG6
07-10-15, 21:40
Generalnie wrócę na chwilę do pierwszego postu - napięcie 10,8V dla akumulatora samochodowego, to już w zasadzie stan głębokiego rozładowania. Jeżeli dochodzi do niego tak szybko (z wartości 12,5V jak napisałeś), to walnięty jest akumulator. Ile on ma lat już? Ja właśnie zutylizowałem 5 letnią centrę bo wykazywała podobne objawy.

Co do ładowania - jak się gotuje to w zasadzie pierwsze info, żeby odstawić do utylizacji ;)

Dokładnie, gotuje się, Centra Plus . Luty 2007, to chyba miała prawo paść :) Zgadzałoby się bo auto wtedy ma pierwszą rejestrację w kraju, więc kupujący pewno od razu zmienił aku.

kamil39
07-10-15, 21:44
Spoczynkowe napiecie akuma to 12,9 v, jesli go ladujesz na ponad 13v to juz go wygotowales- przeladowales- akumulator smietnik
Jak szybko mu spada tak napiecie spoczynkowe, to na bank opadla masa czynna, czyli zakatowales akume przez nieprawidlowa ekspoatacje lub takie przeladowywania jak powyzej.,

ZdanoG6
07-10-15, 22:34
Spoczynkowe napiecie akuma to 12,9 v, jesli go ladujesz na ponad 13v to juz go wygotowales- przeladowales- akumulator smietnik
Jak szybko mu spada tak napiecie spoczynkowe, to na bank opadla masa czynna, czyli zakatowales akume przez nieprawidlowa ekspoatacje lub takie przeladowywania jak powyzej.,

Ponad 13V podczas ładowania. Często słucham radia po kilka godzin jak coś dłubię przy samochodzie. Druga sprawa, nieregularne wyjazdy. Czasem co kilka dni jest odpalane auto, do tego nie robi w ogóle długich tras

ZdanoG6
08-10-15, 12:10
Właśnie skończyłem ładować. 13,4 przy włączonym prostowniku na małym prądzie. 12,5V jak go odłączyłem i w ciągu 10 sekund spadło na równe 12, zatrzymało się na 10,9V. Odpaliłem słabo, 14,43V, wyłączyłem silnik i 11,4V czyli go trochę doładował.
Wniosek jeden jedyny, 100% winy akumulatora.

ZdanoG6
10-10-15, 03:37
Można zamykać.