PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana sworznia (wachacz dol) civic



mufaz
22-11-04, 21:16
Jutro dostaje przesylke,czy wie ktos jak wymienic ten sworzen(prasa?)Nawet nie wiedzialem,ze mozna wymienic sam swozen,ostatnio kupilem caly wachacz,jak to zrobic?
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=35369640&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.
Pozdro600

Bayer
22-11-04, 22:48
Wlasnie, ja tez musze zrobic to ale w cifie 87-91, sworzen juz mam, nawet kiedys sie przymierzylem aby go zmienic ale mialem malo czasu i chyba trzbea przegub odpiac oile dobrze pamietam

GTBart
22-11-04, 22:55
Jak nie masz warsztatu to trzeba mloteczka uzyc i to calkiem sporo!! :)
Jednak ja polecam zeby bylo taniej, wyjąc wahacz i podejsc gdzies gdzie maja faktycznie lepsze urzadzonka, prasy itp!
Ale tak czy siak nie powinno byc wielkiego problemu!! :wink:

lukiasz
22-11-04, 22:59
roboty jest w pyte ale postaram sie napisac co i jak
1. zdejmujesz kolo :D

i teraz tak w zaleznosci od opcji dla leniwych i nie albo zdjmujesz caly osprzet od gamulcow lub nie ja zdjalem bo to cholerstwo jest ciezkie ;)

2. odkrecasz gorna ssrube od zwrotnicy i wachacza gornego ze swozniem, odkrecasz na dole srube od makpersona, i kurde jak bym spojrzal na samochod to bym napisal ale nie chce mi sie bo ****zi wiec moze cos teraz zle napisze ewentualnie jutro skoryguje, wiec dalej odkrecasz srube od dolnego wachacza i koncowke drazka, potem jak juz masz luzem zwrotnice wyjmujesz to zdejmujesz metalowy oring zabezpieczajacy ze starego swoznia .. wybijasz i gotowe potem kolejnosc jest mniej wiecej odwrotna jak pisalem zabawy jest nawet na pare godzin jak sruby nie beda szly :wink:

warto z nowego swoznia zdjac przed wbiciem go ta gumowa oslonke zeby sie nie podarla a po wbiciu zalozyc ponownie
:D


Jak nie masz warsztatu to trzeba mloteczka uzyc i to calkiem sporo!! :)
Jednak ja polecam zeby bylo taniej, wyjąc wahacz i podejsc gdzies gdzie maja faktycznie lepsze urzadzonka, prasy itp!
Ale tak czy siak nie powinno byc wielkiego problemu!! :wink:

nie wiem jak w 4 gen ale w 5 nie da tego zrobic na samochodzie :wink:



ps dziekuje za uwage i pozdrawiam hheee

GTBart
22-11-04, 23:06
A kto napisal zeby to na aucie robic :shock:
Wymiana jest wydawałoby sie duzo, ale to pozory, trzeba poprostu wyjac wahacz, a to nei jest wcale trudne!!

lukiasz
22-11-04, 23:31
A kto napisal zeby to na aucie robic :shock:
Wymiana jest wydawałoby sie duzo, ale to pozory, trzeba poprostu wyjac wahacz, a to nei jest wcale trudne!!

to mi sie cos pokickało?? no nic rano zerkne na kolo bo dawno nie patrzylem i i potwierdze i tak nikt tego o tej godzinie robic nie bedzie :wink:

GTBart
23-11-04, 00:58
Nio trosecke ale nic nie szkodzi :D
A jesli chodzi o wymiane to juz chyba wszystko zostało powiedziane :wink:

mufaz
23-11-04, 13:57
OK dzieki juz wszystko wiem.

lukiasz
23-11-04, 14:47
a jednak ja mialem racje :wink:

http://www.autobody.pl/zdjecia/111.jpg

to co widac to swozen czyli on nie jest na wachaczu tylko na zwrotnicy i wyjecie wachacza nic nie da!!! trzeba wyjac piaste ze zwrotnica!!! i wybic swozen :wink:

pozdr.

GTBart
23-11-04, 15:27
:wink: fotki nam brakowalo!!

mufaz
27-11-04, 10:32
Sworzen zostal wczoraj wymieniony,mlotkiem nie moglem starego wybic pojechalem do warsztatu na prase :) ,problemy przy rozkrecaniu stwarzaly sruby(dziwne klucze na nie zakladalem)Ogolnie bez problemowo.Dzieki za info Pozdro600

sebas2o
25-03-06, 00:06
A orientuje sie ktoś.Chciałem wymienic sworzeń wachacza dolnego i zamówiłem kosztował 42 zł. ale okazało sie ze ten stary był zabezpieczonu zabezpieczeniem od dołu a ten nowu co zamówiłem nie ale sprzedawca mi znalazł z zabezpieczeniem, tylko ze za 180 zł
i teraz mam pytanie czy moze być ten bez zabezpieczenia czy moze wypaść w czasie jazdy po dziurach jak ktoś to wymienał to wie o co chodzi.Czekam na odpowiedzi