PDA

Zobacz pełną wersję : Nietypowy problem i bład 43 b16a2



Davido_
26-09-15, 23:25
Witam , do tej pory nie udało mi się rozwiązać mojego problemu . Zaczęło się od falowania obrotów do tego stopnia że silnik prawie gasł , po czym podbijał obroty do 1200 rpm i tak w kółko . Teraz tak , co już zrobiłem :
-wyczyszczona przepustnica
-wymiana tps (kalibracja 0, 5v na zamknietej 4, 5v na otwartej)
-wymiana fitv
-czyszczenie krokowego nie pomogło , więc wymiana krokowego
-świece , przewody , kopułka i palec nowe
- podmieniłem najpierw moduł w aparacie , potem cały aparat i bez zmian
- wymieniona sonda lambda
-podmieniłem map sensor
-regulacja zaworów dwukrotnie
Zrobiłem to co powyżej i jest dalej to samo , czyli falowanie obrotów i zbyt duże spalanie . Podczas stałej jazdy wywala check błedem 43- układ zasilania paliwem lub jego obwód , świece czarne od sadzy . Po wywaleniu checka objawy nie ustają. Nie mam już pomysłów ... ktoś coś ? Nie znalazłem ppdobnego tematu , w 99 % na ten bład pomagała sonda lambda. Panowie pomocy , może wam się uda coś wymyśleć .

Poza tymi objawami auto odpala bez problemu i ma moc

pablo__89
27-09-15, 01:34
Zamiast w ciemno wymieniać części powinieneś podłączyć auto pod kompa czy to tester diagnostyczny czy datalog od razu będzie wiadomo o co mu chodzi.

Tsubasa Ozora
27-09-15, 15:43
Błąd od zasilania układem paliwa. Poszukaj błędu w nieszczelności w układzie zasilania.
Parę razy spotkałem się z tym że samochód ciągnął lewe powietrze spod uszczelki pod kolektorem ssącym, były wtedy problemy z wolnymi obrotami.
W godzinę ogarniesz wymianę takiej uszczelki. Kosztuje to parę groszy.

marzyniu
27-09-15, 16:10
Nie znam się, więc przeszukałem angielsko języczne fora, dużo jest o wadliwej sondzie lambda (większość jedzie po boschu i zaleca denso) jest też o braku komunikacji pomiędzy sondą a ECU (coś o napięciach na przewodach) i jak koledzy powyżej, sprawdzić układ zasilania paliwa, w ekstremalnym wypadku był nawet walnięty ECU.
Mam nadzieje że to coś pomoże.

"Maybe I'm the one
Maybe I'm the one who is the schizophrenic psycho (yeah)"

Karpiczek
28-09-15, 23:04
Dokładnie jak kolega wyżej napisał. Sprawdź wskazania sondy lambda.

Davido_
04-10-15, 00:21
Już się wstępnie umówiłem ze specem , dzisiaj miała miejsce dość dziwna sytuacja ... przy wciśniętym gazie delikatnie , tak żeby utrzymywać prędkość silnik zaczął poszarpywać , przy gwałtowniejszym wciśnięciu gazu ok . Kawałek dalej nagle zero reakcji na gaz (pierwsza myśl , że linka się wyczepiła ) , dojechałem do świateł , właczyłem awaryjne bo auto nie reagowało na gaz . Zgasiłem go , odpalił od razu i normalnie ruszył . Nie wiedziałem co się stało . Potem jak już byłem bliżej domu chciałem sprawdzić czy na obrotach przyśpiesza normalnie i zakręciłem do ~7k rpm , puściłem gaz , gdy chciałem dodać to znowu zero reakcji .Co to może być , że silnik normalnie pracował , a nie reagował na gaz ?

Kriss91
04-10-15, 09:52
Podobne problemy z checkem miałem przy zmianie przepustnicy na tą z B16A2. Problem był w uszczelce. Raz, że jest ona inna niż w C4, a dwa była... błędnie zamontowana :D Glupialy wtedy czujniki i miałem identyczne problemy.

Co do przerywania i braku reakcji na pedał gazu to też miałem podobnie. Winna była cewka albo moduł (wymieniłem oba dla pewności). Dodatkowym jednak objawem było strzelanie z wydechu i okazyjne kangurkowanie.

Piszę to bardziej jako wskazówkę, bo winne może być coś innego.

Adaśko
07-10-15, 10:24
czarny scenariusz ale może to uszczelka pod głowicą?

Davido_
07-10-15, 11:04
Cewka i moduł podmienione - więcej się nie powtórzyło braku reakcji na gaz . Uszczelka przepustnicy jest nowa , a uszczelka nie , bo płyn jest czysty i go nie ubywa itd. Poza tym kompresja wszędzie idealna . Problem z pierwszego posta pozostał i nie mam pojęcia co to może być . Na dniach podmienię cały komputer i od znajomego sondę lambda , która ma być pewniakiem .

Furious
07-10-15, 11:24
Sprawa jest prosta, żadne kompresje, uszczelki czy inne głupie pomysły.
Jeśli masz przerobiony komputer to wgrana jest błędna mapa, sonda musi wykonać zbyt dużą korekcję paliwa więc zgłasza błąd 43. Druga opcja to uszkodzona sonda lambda.
Zacznij od wymiany sondy i sprawdzenia jej wiązki.

kaszo
07-10-15, 12:05
Tez obstawiam komputer. Opisywalem Ci jak to u mnie wygladalo, auto zglupialo mi konkretnie.

pablo bhw
07-10-15, 22:36
Ja u siebie walczyłrm z tym prawie 1,5 roku podmieniałem sonde na nową i to samo było ,objawy identyczne co u ciebie po tak długim czasie wku.....em sie i pojechałem na strojenie i wystroił mi bez sondy. Od tej pory chodzi silnik równo i nic nie faluje jak fabryka żadnych błędów i spokój na zawsze.