PDA

Zobacz pełną wersję : Woda wydobywajaca sie z nawiewu (Klima), normalne czy nie?



MateK
02-08-08, 08:55
Po krotkiej jezdzie z wlaczona kilmatyzacja podjechalem na stacje beznynowa. Zgasilem samochod i zostawilem kluczyki w samochodzie. Klimatyzacja teoretycznie byla nadal wlaczona. Po przyjsciu przy nawiewie srodkowym zaczela sie zbierac woda. Czy to normalne? :confused:

Kozo
02-08-08, 11:43
Po krotkiej jezdzie z wlaczona kilmatyzacja podjechalem na stacje beznynowa. Zgasilem samochod i zostawilem kluczyki w samochodzie. Klimatyzacja teoretycznie byla nadal wlaczona. Po przyjsciu przy nawiewie srodkowym zaczela sie zbierac woda. Czy to normalne? :confused:

chyba nie !! pierwszy raz slysze. jak juz cos to pod samochodem :) moze przy okazji podlacze sie do pytania : czy u Was tez tak cieknie woda spod samochodu - wydaje mi sie ze znacznie wiecej niz w poprzednich moich samochodach ktore mialy klime - jak wyjezdzam rano z garazu to zostawiam dosc pokazna struge wody za soba - czy tez tak macie??

MateK
02-08-08, 12:17
Co do wody cieknacej z pod samochodu to po jednej trasie podstawilem miednice. Nie mialem pojecia co to jest. Nacieklo z 1/3 i okazalo sie ze woda, wiec mysle ze normalne dla tego modelu.

Kozo
02-08-08, 12:44
Co do wody cieknacej z pod samochodu to po jednej trasie podstawilem miednice. Nie mialem pojecia co to jest. Nacieklo z 1/3 i okazalo sie ze woda, wiec mysle ze normalne dla tego modelu.

tylko zebysmy sie dobrze zrozumieli - to ze leci woda spod auta to efekt/zasada dzialania klimatyzacji i jest to normalne zjawisko tyle ze w civie jest jej na oko DUZO :) ale jak piszesz 1/3 miednicy to moze i tyle tego jest. a wracjac do Twojego problemu to wydaje mie sie ze na 100% jest cos nie tak, bo jedzilem kilkoma samochodami z klima i nie bylo mowy o zadnej wodzie wylatujacej z nawiewow :(

Artur S.
02-08-08, 13:06
Matek - osobiście postawiłbym na zjawisko podobne do "efektu wody pod samochodem" o którym piszą chłopaki. Raczej nie wyobrażam sobie co musiałoby się stać z klimą, żeby do kabiny leciała z niej woda.
W kwestii jej ilości pod samochodem: też mam wrażenie, że jest jej więcej niż w poprzednim szczawiu VIgen. Ale klima też - subiektywnie - znacznie lepiej się sprawuje :)
Pzdr - Artur S.

MateK
02-08-08, 14:39
W takim razie pozostaje mi dopisac to zjawisko do listy usterek w serwisie. Zanim to zrobie powtorze jeszcze raz manewr tzn. Przejade jakis odcinek na klimie w ten upal a pozniej gdzies stane i wylacze silnik bez wylaczania samej klimy/nawiewu i poczekam.

Pik
02-08-08, 20:19
Tez zauwazylem ktoregos razu wode pod autem i to w sporej ilosci, ze pierwszo myslalem, ze to plyn z chlodnicy... Wydaje mi sie, ze ilosc skraplajacej sie wody z klimy nie jest stala i mocno zalezy od wilgotnosci powietrza.

luckie
02-08-08, 20:24
Woda pod autem to norma w autach z klima - szczegolnie w upalne i parne dni. Zobaczcie na wakacjach w cieplych krajach - kapie im spod aut non stop. O wodzie w srodku nie slyszalem nigdy, mialem pare aut z klima i nigdy nic takiego nie mialo miejsca - dla mnie sprawa do zgloszenia w serwise.

Pabloss
03-08-08, 12:29
koledzy ilosc wody wydostajaca sie spod auta to nie od modelu zależy ale od ilości wilgoci w powietrzu. Powietrze z klimy jest such dlaetego np. tak fajnie i szybko odparowywuja szyby, wiec nie ma co szukac dziury w całym nich leci ile trzeba a przy wilgotności powyżej 80% to chyba normalne. Co do kolegi ktoremu pokazala sie woda w srodkowym nawiewie to nie jest to narmalne i nie powinno jej tam być --- do serwisu jedż.

manticore
04-08-08, 09:57
http://www.civinfo.com/wiki/index.php?title=Climate_Control

tu jest troszke o tym (m.in. skad woda pod autem) ale chyba nie ma problemu o ktorym piszesz

Flapu
04-08-08, 12:29
Jeśli woda związana z klimą w samochodzie się pojawia to może jest zapchany ten wężyk (dren) który odprowadza tą wodę na zewnątrz i wszystko leci do kabiny. Sprawdź jeszcze czy masz suchą wykładzinę pod dywanikami. Ja w moim seacie miałem podobny przypadek - przedmuchali w serwisie klimatyzacji ten wężyk i jest OK.

Pabloss
06-08-08, 13:08
kolego czy ten link 2 posty wyżej opisuje proces kalibracji ????