PDA

Zobacz pełną wersję : Wybór panewek w D16Z6



Morales
22-09-15, 19:49
Witam, potrzebuje pomocy w wyborze panewek. Jakiej firmy polecacie panewki główne i korbowodowe ????? :confused:

Tsubasa Ozora
22-09-15, 22:03
ACL Duraglide w zupełności wystarczą do seryjnego silnika eksploatowanego na co dzień.
Pozrawiam

Morales
23-09-15, 11:13
A gdzie mogę je kupić ? Myślałem nad ACL race

Wysłane z mojego ALCATEL_ONE_TOUCH_6030X_Orange przy użyciu Tapatalka

Tsubasa Ozora
23-09-15, 18:02
http://jdmshop.eu/
mają wszystko co potrzebujesz
ACL Race też mają w ofercie. Tylko nie wiem po co do seryjnej D-seri takie panewki.
Zmierz dokładnie jakie luzy będziesz miał na wale po założeniu panewek.
Jeśli wszystko będzie dobrze poskładane będzie hulać długie lata na duraglide.

Morales
25-09-15, 21:08
Troszke mam podziubane, pełnej serii nie mam, lekki zamach, przepustnice od B16A1 , ssący rozwiercony na 60mm , dolot parówa filtr fujity z doprowadzeniem zimnego ze zderzaka, przelot 2 " , kolektor wydechowy 4-2-1 chinol, także doradźcie co dobrać, przy wale nominalnym :)

Tsubasa Ozora
25-09-15, 22:08
Najlepszą opcją jest zakup panewek oryginalnych tylko że one troszkę kosztują i kupuje się je na sztuki.
Jeśli wał masz nominalny to prawdopodobnie większość panewek masz dobrych.
Jeśli koniecznie after-market to w zupełności przy tych 20 koniach więcej tamte zwykłe Ci wystarczą jeśli chcesz ACL race to sobie takie zakup na obu będzie auto śmigało.

Morales
25-09-15, 22:24
kupiłem wał od kumpla, sprawdziłem i jest wporządku, poprzednio ktoś kto miał wcześniej ten silnik założył najtańsze panewki i zjechało panewki, dlatego pytam o wybór :) Dzięki za odpowiedź, zastanowie się nad tymi Race lub Duraglide ;) Jutro mamy na Podkarpaciu Zakończenie Sezonu więc myśle że popytam chłopaków ;)

pablo__89
26-09-15, 00:52
Na pierwszy montaż szyły panewki firmy Taiho.

Subtil
27-09-15, 08:41
Liczy się odpowiednie spasowanie i wtedy najtańsze będą jeździły. Acl race od jakiegoś czasu produkują w Chinach/ Tajwanie (zapomniałem) i zdarzają się przebarwienia na panewkach. Niby tłumacza że to ok ale ja już będę je omijal ;-) jak chcesz cos drozszego, choć to tylko strata kasy, to bierz Kingracing. Ten sam stop co Acl race ale wykonawstwo lepsze.

Morales
29-09-15, 12:32
Wziołem główne ACL RACE , szukam teraz korbowodowych, myśle nad Kingami bo ACL nigdzie nie ma :/

pablo__89
29-09-15, 12:49
ACL RACE są twardsze od normalny co za tym idzie bardziej agresywnie będą ścierać wał, zwłaszcza gdy silnik zaciągnie powietrze zamiast oleju czy to w zakręcie czy to po wymianie oleju. Dla tego jak już coś takiego zakładasz to powinieneś później dbać by nigdy ciśnienia oleju nie brakowało :).

Morales
29-09-15, 13:06
spoko, często sprawdzam stan , poprzedni silnik mnie do tego zmuszał :P

majson
29-09-15, 15:25
Wkładaj Taicho, nie kombinuj z rejcami.

Krzysek
01-10-15, 22:55
King racing , już parę rajdówek na tym złożyliśmy i nie ma z nimi problemu. Jakbys miał problem z kupnem daj znać na PW,

Tsubasa Ozora
02-10-15, 23:51
które? chińskie ACL? czy jeszcze USA?

Subtil
03-10-15, 08:25
Jeszcze z USA? Wprowadzasz ludzi w błąd ;) Dopiero od niedawna ktos z Usa wykupil ACL i produkuje w chinach. Acl nigdy nie był marka amerykańską! Firma była z Australii i tam produkowali do niedawna panewki. Po przeniesieniu fabryki do chin z jakością jest róznie. Ja wiem ze acl nie kupie ;)

Morales
13-10-15, 17:32
U mnie piszę na opakowaniu made in Australia ;)

Wysłane z mojego ALCATEL_ONE_TOUCH_6030X_Orange przy użyciu Tapatalka

KrzyChules
14-10-15, 09:00
ja tam mialem rejsy i nie narzekałem , jak co mam jeszcze jeden komplet , z Australii oczywiście ;)