PDA

Zobacz pełną wersję : problem z klimatyzacja



grzybekwrc
01-08-08, 22:37
Witam. Mam problem z honda. Civic 3D, 97r D14A3 z usuniętą zwężką czyli jakby D14A4 o ile sie nie myle. Auto posiada sekwencyjną instalacje LPG firmy KME. Problem polega na tym, że gdy jest włączona klimatyzacja auto co jakiś czas po wciśnięciu sprzęgła potrafi zgasnąć. Objawy te nie występowały przy jeździe na PB choć czasami można było zauważyć, że przy włączonej klimie obroty lecą za nisko (pojawiały sie kontrolki) jednak samochód nie gasł. Na gazie niestety silnik czasami gaśnie. Dodatkowym objawem jest to, że auto jak jedzie na klimie niezależnie czy LPG czy PB jest strasznie zamulone. I tutaj pytanie czy jest opcja, że w układzie jest za mało czynnika chłodzącego a co za tym idzie oleju smarującego sprężarke i stawia ona zbyt duży opór dla silnika czy też może wina leży po stronie elektroniki? Dodam też, że po wyjęciu zwężki nie zamontowałem uszczelki pod przepustnicą czy to może mieć wpływ, na wyłączonej klimatyzacji auto raczej nie ma problemów z łapaniem wolnych obrotów Z góry dziękuję za każdą sugestię, oraz przepraszam jeżeli mój post jest wbrew regulaminowi forum lub coś podobnego.

Skoti
01-08-08, 23:25
że auto jest zamulone na klimie to chyba normalne. Przy takim silniku klimatyzacja robi swoje. Sprawdz rozrząd, zapłon, itd... skorzystaj z funkcja "szukaj"

MrUkAs
05-09-08, 21:51
Maly off topic. Jutro wybieram sie do ASO Hondy bo chce kupic ta nakretke co wchodzi na rury od klimy. No i wlasnie moje pytanie, jak to sie fachowo nazywa, zeby sie nie zblaznic przed sprzedajacym? :D

Jakby mi ktos jeszcze powiedzial jak fachowo nazywa sie ta spinka (?), ktora mocuje uszczelke do drzwi (jest ona w rogu kazdy drzwi). Taki maly, prostokatny jakby bolec.

Dzieki za odp.

Tompro
05-09-08, 22:08
Maly off topic. Jutro wybieram sie do ASO Hondy bo chce kupic ta nakretke co wchodzi na rury od klimy. No i wlasnie moje pytanie, jak to sie fachowo nazywa, zeby sie nie zblaznic przed sprzedajacym? :D


Jak dobrze rozumiem to chcesz kupić nakrętke która jest na łączeniu rurek klimy? To raczej wątpie, że coś ci z tego wyjdzie bo to jest element razem z rurką i normalnie się jej nie ściągnie. Zresztą w EPC nie ma samych nakrętek tylko całe rurki.

MrUkAs
05-09-08, 23:56
Mnie chodzi o to "zatykotko" co sie wkreca na rure, gdzie np. przyklada sie aparat napelniajacy klime. Taka jakby zaslepka...

A co z ta spinka od uszczelki, co przychodzi do drzwi?

Bodzlo
06-09-08, 06:50
Mnie chodzi o to "zatykotko" co sie wkreca na rure, gdzie np. przyklada sie aparat napelniajacy klime. Taka jakby zaslepka...

A co z ta spinka od uszczelki, co przychodzi do drzwi?



chodzi ci o nakrętki na przyłacza serwisowe :D chyba najszybciej znajdziesz je w serwisie klimy :) chyba ż ewybierasz sie jakoś do Poznania to pewnie bym cos znalazł:D

MrUkAs
06-09-08, 12:39
Zapytam w salonie Hondy w Mirkowie, jak beda miec to dobrze, jak nie to trudno. W serwisie klimy (tam gdzie nabijalem) gosciu tego nie mial. Od pazdziernika bede studiowal w Poznaniu wiec jak cos to zglosze sie do Ciebie ;)

A co z tymi spinkami mocujacymi uszczelki do szyby (sa one w rogach drzwi, na samej gorze). Jak fachowo to sie nazywa?

http://www.mrukas.niop.pl/inne/IMG_0009.jpg - dokladnie tutaj widac, czego szukam ;) Fachowo jak to sie nazywa?

Tompro
06-09-08, 13:32
A ta chłodnica to szczelna jest? Bo na zdjęciu to tak wygląda jakby po jakimś strzale była.

MrUkAs
07-09-08, 11:22
Byla po strzale. Wymienilem chlodnice i wszystko dziala ;) Niestety w ASO nic nie dostalem, nie maja ani tej nakretki, ani tej spinki od uszczelki mocujacej do drzwi. Nawet spinek w klape bagaznika nie mieli... :( Ma ktos cos z tego?

Tompro
07-09-08, 12:13
Chyba najlepiej jak sobie ściągniesz EPC i poszukasz tam numerów części, bo w ASO jak nie podasz numeru to nie znajdą. A tak naprawde każdą część mogą ci sprowadzić. Możesz też uderzyć do kogoś kto sprowadza OEM'owe części.

MrUkAs
07-09-08, 12:56
A mozesz mi podac namiary na EPC? Znalezc jakos nie moge, googlujac...Chyba ze cos zle wpisuje...Jak mi w ASO za jedna spinke zaspiewal 9PLN to mnie zatkalo z leksza :P

Tompro
07-09-08, 14:08
Ja ściągnąłem z p2p. Wpisujesz Honda Electronic Parts Catalogue lub Honda EPC i szukasz.