PDA

Zobacz pełną wersję : do uzytkowników civic 2/3/4D 96-00 -> klima a moc i jej skoki



Toms
01-08-08, 14:44
stwierdziłem, że mam słaba klime i dobiłem ją w warsztacie, dodatkowo panowie zwiekszyli ilość gazu o 50 czegośtam. Ogólnie pomijam fakt, że civic jedzie na klimie jakby chciał a nie mógł...

Do sedna: czy u was po włączeniu kilmy i jeździe na stałym biegu i obrotach czuc jak klima sie wyłącza i auto dynamicznie przyspiesza a nagle po 4-5 sek auto słabnie ale klima bedziej mrozi i tak non stop na zmianę?
Podkreślam, że guzik z klimy jest nonstop w pozycji on

Dzieki za odp.

lakazs
01-08-08, 15:02
Jasne, ja jak zalaczy sie klima czuje duzy spadek mocy.

1.4is

Pawel_JBL
01-08-08, 15:12
d15z6 tez osdczówa klime ;) musiało by być chybajakieś v6 by nie czuło róznicy ;)

slafko
01-08-08, 15:15
Niestety ale u mnie tez tak jest. W dodatku bardzo slabo chlodzi i niemam nawet czasu zabrac sie za to :(

Bono
01-08-08, 15:37
to samo, swiezo nabita klima, jak sie zalacza to nagle sie muli...jak wylacza to auto zaczyna jechac. Taka to juz przypadlosc tych civicow...

lakazs
02-08-08, 01:56
Czasami jak trzeba wyprzedzić.

Procedura wyprzedzania:
1. Klima OFF
2. Gaz OFF
3. Ogien

Bob
02-08-08, 15:28
Ja mam bardzo zdrową klimę, czuje oczywiście różnicę w mocy, ale jeżeli chodzi o jazde to jest tak samo płynna i bez żadnych skoków. Jedyne co da się odczuć to czasami jak załącza się wentylator od chłodnicy.

bydle
02-08-08, 15:31
U mnie jak zalacze klimatyzacje czuc nieduzy spadek mocy, ale nie ma czegos takiego ze jedzie jak by chcial a nie mogl...klimy nie nabijlem jeszcze a mrozi rewelacyjnie. Mechanik kiedys mi mowil ze jezeli samochod bardzo sie muli na klimatyzacji to znaczy ze silnik moze byc zajechany...i tak tez znajomu mial w V gen kiedy zalaczyl klimatyzacje nie dalo sie jechac...a silnik wlasnie mial wykonczony dosc bardzo...

w kazdym razie u mnie roznica miedzy klima a bez jest naprawde mala

MrUkAs
02-08-08, 15:36
U mnie duzego spadku mocy nie ma, ale klima mrozi dopiero ladnie na 3 i 4. Na 1 i 2 jest dosc slabo. Ale i tak jestem zadowolony z klimy. :D

alamakota
02-08-08, 20:07
Czasami jak trzeba wyprzedzić.

Procedura wyprzedzania:
1. Klima OFF
2. Gaz OFF
3. Ogien

dokladnie tak jak napisal "przedpiszca".

Wally
04-08-08, 09:31
Dodam tylko ze walczylem z klima w Citivu 6gen od 1.5 roku i w koncu udalo mi sie wygrac. Sprawdz cisnienia - jesli wysokie jest za wysokie np. 16 bar i wyzej to znaczy ze albo masz zator w ukladzie albo np. skraplacz za slabo oddaje cieplo. Wiem z autopsji ze na starym skraplaczu bylo tragicznie, kiepsko mrozilo a autko zamulalo strasznie. Po wymianie chlodnicy jest zdecydowanie lepiej, nie musi za bardzo, w trasie nie czuc ze sie klima zalacza.

Dla scislosci, KLIMA NIE DZIALA NON STOP!!!

U mnie wyglada to tak: ok 30-40 sekund chlodzi, pozniej 15 sekund orpoczynku i znowu sie zalacza - to normalne i tak wlasnie powinno byc. Zawsze przy zalaczeniu sprezarki czuje sie spadek mocy i w hondach jest to mocno odczuwalne gdy np. w autach z grupy VW nie czuc kompletnie czy sprezarka tloczy czy nie. Przyzwyczaj sie i ciesz sie chlodem!!!

dziadu
06-08-08, 09:42
W EJ6 D16Y7 jak załaczyłem klime to tak jak by mi ktos zaczepił przyczepke, moc spadł chyba o 25% :)
Teraz mam EJ9 D14A3-odmulona i po właczeniu klimy (ktora chlodzi bardzo ladnie) czuje jakis spadek mocy, ale nie czuje takigo jak w EJ6
Nie wiem czemu tak było bo przcież D16Y7 jest mocniejszy! (ale nie uzywałem klimy z EJ6 bo nie mogłem sie zebrac ze swiateł a chłodziła tak jak byc chciała a nie mogła)

mizer
06-08-08, 10:08
To jest calkowicie normalne.
U mnie tez zamula auto po wlaczeniu klimy, tak jakw kazdym innym aucie.
Nie mowiac juz o tym jak musi jezdzic 1.4 z klima - pewnie masakrycznie.
Klima nie dziala non stop - to tez musicie brac pod uwage, czasem czuje sie lekkie szaprniecia albo cos w tym stylu przy zalaczeniu sprezarki/wiatraka.
jedno jest pewne - jakbys mial dojechana sprezarke, to tak by ci zabijala auto - ze po prostu wiedzialbys ze cos jest nei tak, to nie bylaby kwestia mulenia sie auta, ono po prostu by szarpalo jak pogrzane i gaslo praktycznie na jalowym, nie mowiac o tym jak te opory sprezarki wala po pasku klinowym - przechodzilem takie cos :)

majkel
06-08-08, 11:11
tak jest ale nie jest to normalne
miałem cholerne mulenie i szarpanie (klima on/off) w d14a4 - mialem zagniecioną rurkę alu od klimy za pasem przednim
rurkę mi naprawiono i wymieniłem przy okazji chłodnicę klimy - i jak ręką odjął
czuć że się włącza i że coś tam mocy zabiera, ale na pewno nie ma takich problemów jak wcześniej

grzelak
10-08-08, 11:40
u mnie jest tak jak u poprzedników jak załacze klime to jest spadek mocy ale bardzo mały a mrozi mi do 1 do 4 b.dobrze
to jest normalna sprawa ze troche sie to czuje wkońcu napędzic klime silnikiem 1.4 nie jest tak łatwo