PDA

Zobacz pełną wersję : Rozrząd - duży problem



kataklysm
15-09-15, 04:06
Pacjent to D13B2 po swapie wtrysku czyli już D13B7

Zdjąłem górną obudowę rozrządu, okazało się, że po ustawieniu na znaki głowicy, znak zapłonu jest przesunięty, kupiłem więc nowy pasek i rolkę i zabrałem się za zmianę. Niestety po złożeniu wszystkiego na znaki, koło pasowe dalej nie schodziło się w miejscu zapłonu, uznałem, że może zostało wymienione na takie z innego silnika więc ustawiłem dolną zębatkę rozrządu na znak po czym założyłem koło pasowe i zrobiłem sobie znak tam gdzie powinien być. Niestety po złożeniu i odpaleniu silnik nie chodzi dobrze, obroty są wysokie ok 2K a aparat nie pozwala ustawić znaków (ani mojego ani oryginalnego) w żadnym oryginalnym zakresie mocowań aparatu dodatkowo trzęsie się na wolnych obrotach czego wcześniej nie było.

Pytanie co może być nie tak ? Znaki na głowicy są 3 dwie poziome kreski oraz jedna poniżej, ustawiłem na tą 3 kreskę na dole, tak jak na załączonym obrazku, czy tak jest poprawnie ? Widziałem posty gdzie jest napisane, że powinno się ustawiać tylko na te poziome kreski, jak to w końcu jest w tym silniku ? bo manual też tego nie wyjaśnia.

Z dolną zębatką jest trochę łatwiej bo co prawda znak jest w dziwnym miejscu bo ani na ząbku ani na rowku ale ustawiłem go dokładnie na strzałkę.

http://obrazki.elektroda.net/35_1236891817.jpg

delek
15-09-15, 16:24
Koło zębate na wałku rozrządu zawsze ustawiałem na te dwie poziome kreski równiótko z górną krawędzią głowicy i zawsze się trochę rozmijała wtedy ta dolna cecha z plastikowym ząbkiem na osłonie ale ja bardziej ufałem głowicy bo to w końcu jest na sztywno, a plastik to plastik. A nie wystarczy zluzować pasek i przestawić wałek o ząbek/dwa?

kataklysm
16-09-15, 03:49
Koło zębate na wałku rozrządu zawsze ustawiałem na te dwie poziome kreski równiótko z górną krawędzią głowicy i zawsze się trochę rozmijała wtedy ta dolna cecha z plastikowym ząbkiem na osłonie ale ja bardziej ufałem głowicy bo to w końcu jest na sztywno, a plastik to plastik. A nie wystarczy zluzować pasek i przestawić wałek o ząbek/dwa?

dzięki za radę, ustawiłem na poziome kreski i wszystko się zeszło ze znakami :) ps. ten trzeci znak na dole rzeczywiście się nie schodzi i wprowadza w błąd

Mati Ef
17-09-15, 18:46
dla pewności możesz wykręcić świecę z pierwszego cylindra, włożyć do środka długi drut i obserwować czy GMP tłoka zgrywa się z GMP na znakach.