PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy po przejściu na mpfi



Robkoo
14-09-15, 20:25
Witam. Założyłem do d15b2 wielopunkt b7. Cały kolektor ssący rozebrałem i wyczyściłem odtłuszczaczem i benzyną ekstrakcyjną, silniczek krokowy też. Po złożeniu tego wszystkiego obroty strasznie wariują. Po odpaleniu silnik ma jakieś 300 obrotów, telepie budą. Jeśli podłożę pod motylka z przepustnicy na ogranicznik kawałek zwiniętej kartki, silnik ma tej mniej więcej 800-900 obrotów i pracuje równo. Czy mogę to jakoś wyregulować, te wolne obroty, czy wychodzi na to, że silniczek jest zepsuty ? z góry dzięki za pomoc

kataklysm
15-09-15, 03:52
Przechodzilem to 2tyg temu :) na poczatek sprawdz czy masz podpiete dobrze czujniki krokowy mozna pomylic z iat oraz purge cut. ps sprawdzales bledy ecu ?

Robkoo
15-09-15, 13:29
tak błędów nie było. Dziś rano po odpaleniu chwile pochodziła i koniec, zgasła. Po przekręceniu kluczyka nie słychać pompy i nie świeci się kontrolka check :/
przekaźnik paliwa i komputer podmieniłem, objaw dalej taki sam. Nie słychać pompy i nie świeci się kontrolka check. Dodam, że przed przekaźnikiem pompy na żółtym przewodzie z zielonym paskiem nie ma żadnego napięcia

kataklysm
15-09-15, 16:12
Trzeba, sprawdzic wiazke i masy. zostawilem ci tez wiadomosc na pw

Robkoo
15-09-15, 19:35
odpalanie już jest ogarnięte. Została kwestia niskich obrotów i sporego kopcenia na czarno przy wysokich obrotach.
Czy klapka przepustnicy musi być całkowicie zamknięta przed odpaleniem auta, czy musi być delikatnie uchylona ? Przepustnica się zawiesza, muszę użyć sporej siły żeby ją odblokować
Świece czarne jak murzyn, ewidentnie go zalewa. Co może być przyczyną ?

Robkoo
17-09-15, 11:41
Co odpowiada za skład mieszanki, które czujniki ? Silnik przerywa i leje na wtryski jak z wiadra, nie wywala żadnych błędów. Podpowie ktoś o co kaman ?
Na końcu filmiku widać jak kopci
https://www.youtube.com/watch?v=FFIiE6DeOTE&feature=youtu.be

piotrstrojek
17-09-15, 15:53
Masz możliwość podmienić kompa?

Robkoo
17-09-15, 20:11
tak mam i dziś to zrobiłem. Podmieniałem: kompa, sonde, map sensor i kompletnie nic :/

Kriss91
17-09-15, 21:01
Upewnij się, że nie pomyliłeś kostek TPS i MAP sensora, bo zwłaszcza ten drugi może tu odgrywać sporą rolę. Po drugie, upewnij się na 100%, że uszczelka przepustnica jest zamontowana poprawnie (i że jest odpowiednia do danej przepustnicy). Po trzecie, odnośnie zacinającej się przepustnicy, wyreguluj ogranicznik motylka przepustnicy. Poluzuj małą nakrętkę, odkręć lekko małym imbusem ogranicznik i zakontruj ponownie nakrętką. Zapewne motylek w ogóle nie opiera się na ograniczniku, a naturalnie powinien.

Robkoo
17-09-15, 21:09
motylek podregulowałem, przepustnicy nie ruszałem, nie odkręcałem od kolektora. Zjadę gdzieś rozpiskę kolorów kabli od tych czujników ?

Kriss91
17-09-15, 21:19
d21 on ecu is green/blue then goes green/white then sensor
d19 on ecu is yellow/green then goes yellow/red then sensor
d17 on ecu is white to white on sensor.
Znalezione u hamburgerów odnośnie MAP sensora.

A przepustnicę warto byłoby odkręcić dla pewności jak to wygląda.

Robkoo
17-09-15, 21:24
dzięki jutro to zobaczę. Słyszałem teorię, że jak wtryski leżały rozebrane jakiś czas to łapią wilgoć i mogą lać, jest to prawda ? Kolektor rozbierałem i wtryski luźno leżały.

Kriss91
17-09-15, 21:34
Wątpliwe. Musiałyby leżeć dłuższy czas w zawilgoconym miejscu. Wtedy pewnie byłaby jakaś szansa, że wdarła się już jakaś korozja, ale to naprawdę byłby rzadki przypadek wg mnie. Prędzej obstawiałbym winę któregoś z czujników. Jeździłeś w ogóle w takim stanie?

Robkoo
17-09-15, 21:45
przed wyjęciem silnika z jajka, wszytko było okey. W czasie przerzucania silnika zmieniałem wałek na z2 i kółko y7. Zastanawiam się, czy w tym nie leży problem. Po głowie też mi chodzi ten czujnik otwarcia przepustnicy, idzie go jakoś sprawdzić ? Może myśli, że przepustnica jest cały czas otwarta

Kriss91
17-09-15, 22:04
Rozrząd i zapłon ustawiony poprawnie rozumiem?

Robkoo
17-09-15, 22:13
rozrząd ustawiłem normalnie na znaki, zapłon na pierwszy

Robkoo
19-09-15, 00:12
pytanie, czy da się jakoś pomierzyć wtryskiwacze ? Chciałbym zobaczyć czy leją, być może tu tkwi przyczyna.

Stolarz_ga
19-09-15, 10:56
Kolega tak miał w coupe że właśnie w dolnym jakby zakresie do 3000 wtrysk któryś mu lał i był taki efekt , podmienił wszystkie i wtedy ustało

kazik2_h9w3
19-09-15, 10:58
Pytales wcześniej czy można sprawdzić tps owszem można
Trzeba sie podpiac pod dwa przewodziki i sprawdzić wartości na zamkniętej i otwartej przepustnicy
Wszystko znajdziesz na forum ją nie pamiętam pod które przewody die podpiac a wartości chyba od 0,5 do 4,5 czy5 nie pamiętam

Robkoo
19-09-15, 19:24
sprawdziłem tps i wartość się zmienia, ale nurtuje mnie dalej kwestia wtrysków, wszystkie by padły i lały ? świece cały czas czarne, z wydechu czarny dym plus zapach benzyny. Ewidentnie podaje za dużo beny. Kombinowałem, podmieniałem...
Kończą się pomysły.
Po paru godzinach czytania na forum jestem na 99% pewny, że źle ustawiłem rozrząd. Kupiłem wałek d16z2 i kółko d16y7. Wytłumaczy mi ktoś, jak to ustawić? Słyszałem od paru osób, że "normalnie na znaki" Tak też to ustawiłem ale jest coś nie tak. Z góry dzięki za pomoc